Likumprojekts
Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu
1.pants. 2000.gada 30.novembra Protokols par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu (turpmāk Protokols), ar šo likumu tiek pieņemts un apstiprināts.
2.pants. Likums stājas spēkā 2004.gada 1.maijā. Līdz ar likumu izsludināms Protokols angļu valodā un tā tulkojums latviešu valodā.
3.pants. Protokols stājas spēkā tā 3.pantā noteiktajā laikā un kārtībā, un Ārlietu ministrija par to paziņo laikrakstā Latvijas Vēstnesis.
Iekšlietu ministrs |
Valsts sekretāra pienākumu izpildītājs |
Juridiskā departamenta direktors |
Par kontroli atbildīgā amatpersona |
Atbildīgā amatpersona |
M.Gulbis |
K.Trautmanis |
M.Rāzna |
T.Stragova |
A.Zamozdika |
26.02.2004. 14:05
vārdu skaits: 122
A.Zamozdika 7219003
e-pasts: aija.zamozdika@iem.gov.lv
drawn up on the basis of Article 43(1) of the Convention on the establishment of a European Police Office (Europol Convention) amending Article 2 and the Annex to that Convention
THE HIGH CONTRACTING PARTIES to this Protocol and Contracting Parties to the Convention on the establishment of a European Police Office, Member States of the European Union,
REFERRING to the Act of the Council of the European Union of 30 November 2000,
Whereas:
(1) There is a need to give Europol more effective tools to fight money laundering in order to reinforce Europol's possibilities to support the Member States in this fight.
(2) The European Council invited the Council of the European Union to extend the competence of Europol to money laundering in general, regardless of the type of offence from which the laundered proceeds originate,
HAVE AGREED ON THE FOLLOWING PROVISIONS:
Article 1
The Europol Convention is amended as follows.
1. Article 2 is amended as follows:
(a) in paragraph 2 the first subparagraph shall be replaced by the following:
"2. In order to achieve progressively the objective mentioned in paragraph 1, Europol shall initially act to prevent and combat unlawful drug trafficking, illegal money-laundering activities, trafficking in nuclear and radioactive substances, illegal immigrant smuggling, trade in human beings and motor vehicle crime.";
(b) in paragraph 3 the first subparagraph shall be replaced by the following:
"3. Europol's competence as regards a form of crime or specific manifestations thereof shall cover related criminal offences. It shall, however, not cover offences predicate to illegal money-laundering activities with regard to which forms of crime Europol has no competence pursuant to paragraph 2."
2. The Annex is amended as follows:
the paragraph beginning with the words "In addition, in accordance with Article 2(2)" shall be replaced by the following:
"In addition, in accordance with Article 2(2), the act of instructing Europol to deal with one of the forms of crime listed above implies that it is also competent to deal with the related criminal offences."
Article 2
1. This Protocol shall be subject to adoption by the Member States in accordance with their respective constitutional requirements.
2. Member States shall notify the Secretary-General of the Council of the European Union of the completion of their constitutional requirements for adopting this Protocol.
3. This Protocol shall enter into force 90 days after the notification, referred to in paragraph 2, by the Member State which, being a member of the European Union on the date of adoption by the Council of the Act establishing this Protocol, is the last to fulfil that formality.
Article 3
1. This Protocol shall be open to accession by any State which becomes a member of the European Union if this Protocol has not entered into force on the date of deposit of the instruments of accession to the Europol Convention in accordance with Article 46 of the Europol Convention.
2. Instruments of accession to this Protocol shall be deposited simultaneously with the instruments of accession to the Europol Convention in accordance with Article 46 thereof.
3. The text of this Protocol in the language of the acceding State, drawn up by the Council of the European Union, shall be authentic.
4. If on the expiry of the period referred to in Article 46(4) of the Europol Convention, this Protocol has not entered into force, it will enter into force for the acceding Member State on the date of entry into force of this Protocol in accordance with Article 2(3).
5. If this Protocol enters into force in accordance with Article 2(3) before the period referred to in Article 46(4) of the Europol Convention has expired but after the deposit of the instrument of accession referred to in paragraph 2, the acceding Member State shall accede to the Europol Convention as amended by virtue of this Protocol, in accordance with Article 46 of the Europol Convention.
Article 4
1. The Secretary-General of the Council of the European Union shall act as depositary of this Protocol.
2. The depositary shall publish in the Official Journal information on the progress of adoptions and accessions and also any other notification concerning this
Done at Brussels on the thirtieth day of November in the year two thousand.
Iekšlietu ministrs |
Valsts sekretāra pienākumu izpildītājs |
Juridiskā departamenta direktors |
Par kontroli atbildīgā amatpersona |
Atbildīgā amatpersona |
M.Gulbis |
K.Trautmanis |
M.Rāzna |
T.Stragova |
A.Zamozdika |
26.02.2004. 14:13
vārdu skaits: 734
A.Zamozdika 7219003
e-pasts: aija.zamozdika@iem.gov.lv
PROTOKOLS par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola Konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās Konvencijas 43.panta 1.punktu
Šī Protokola AUGSTĀS LĪGUMSLĒDZĒJAS PUSES, un Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi Līgumslēdzējas puses, Eiropas Savienības Dalībvalstis,
PAMATODAMĀS UZ 2000.gada 30.novembra Eiropas Savienības Padomes Aktu,
UZSKATOT, KA:
(1) pastāv nepieciešamība nodrošināt Eiropolu ar efektīvākiem līdzekļiem cīņai pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, lai pastiprinātu Eiropola iespējas sniegt atbalstu Dalībvalstīm šajā cīņā,
(2) Eiropadome aicinājusi Eiropas Savienības Padomi paplašināt Eiropola kompetenci attiecībā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, neatkarīgi no tā noziedzīgā nodarījuma veida, no kā iegūti šie līdzekļi,
IR VIENOJUŠĀS PAR ŠĀDIEM NOTEIKUMIEM:
1.pants
Eiropola konvencijā tiek izdarīti šādi grozījumi.
1. 2.pantā tiek izdarīti šādi grozījumi:
(a) 2.punkta pirmais apakšpunkts tiek aizstāts ar šādu tekstu:
"2. Lai pakāpeniski sasniegtu 1.punktā minēto mērķi, Eiropols sākotnēji rīkojas, lai novērstu un apkarotu nelegālu narkotisko vielu apriti, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, nelegālu kodolmateriālu un radioaktīvo vielu apriti, nelegālu imigrantu kontrabandu, cilvēku tirdzniecību un noziedzīgus nodarījumus, kas ir saistīti ar transportlīdzekļiem.";
(b) 3. punkta pirmais apakšpunkts tiek aizstāts ar šādu tekstu:
"3. Eiropola kompetencē attiecībā uz noziedzīgu nodarījumu veidu vai īpašām tā izpausmēm ir saistīti noziedzīgi nodarījumi. Tomēr tā kompetencē nav tie ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju saistītie noziedzīgo nodarījumu veidi, kuri nav Eiropola kompetencē saskaņā ar 2.punktu."
2. Pielikumā tiek izdarīti šādi grozījumi:
daļa, kas sākas ar vārdiem "Turklāt, saskaņā ar 2.panta 2.punktu" tiek aizvietota ar šādu tekstu:
"Turklāt, saskaņā ar 2.panta 2.punktu, akts, ar kuru Eiropolam uztic nodarboties ar kādu no iepriekšminētajiem noziedzīgo nodarījumu veidiem, norāda, ka Eiropola kompetencē ir arī saistītie noziedzīgie nodarījumi."
2.pants
1. Šis Protokols Dalībvalstīm jāpieņem saskaņā ar to atbilstošajām konstitucionālajām prasībām.
2. Dalībvalstis paziņo Eiropas Savienības Padomes Ģenerālsekretāram par šī Protokola pieņemšanai nepieciešamo konstitucionālo procedūru izpildi.
3. Šis Protokols stājas spēkā 90 dienas pēc tam, kad 2.punktā minēto paziņojumu ir iesniegusi pēdējā Dalībvalsts, kura, būdama Eiropas Savienības dalībvalsts tajā datumā, kad Padome pieņēmusi Aktu par šī Protokola pieņemšanu, ir izpildījusi šo formalitāti.
3.pants
1. Šim Protokolam var pievienoties katra valsts, kas kļūst par Eiropas Savienības dalībvalsti, ja tas vēl nav stājies spēkā datumā, kad minētā valsts iesniedz depozitārijam dokumentus par pievienošanos Eiropola Konvencijai saskaņā ar tās 46.pantu.
2. Dokumenti par pievienošanos šim Protokolam tiek iesniegti vienlaikus ar dokumentiem par pievienošanos Eiropola Konvencijai saskaņā ar tās 46.pantu.
3. Protokola teksts pievienojošās valsts valodā, ko sastādījusi Eiropas Savienības Padome, ir autentisks.
4. Ja šis Protokols vēl nav stājies spēkā brīdī, kad beidzas Eiropola Konvencijas 46.panta 4.punktā noteiktais termiņš, tas Dalībvalstī, kura tam pievienojas, stājas spēkā datumā, kad šis Protokols stājas spēkā saskaņā ar 2.panta 3.punktu.
5. Ja šis Protokols saskaņā ar 2.panta 3.punktu stājas spēkā pirms Eiropola konvencijas 46.panta 4.punktā noteiktā termiņa, bet pēc 2.punktā minētā pievienošanās dokumenta iesniegšanas, Dalībvalsts, kura pievienojas šim Protokolam, pievienojas Eiropola konvencijai, kas grozīta ar šo Protokolu, saskaņā ar Eiropola konvencijas 46.pantu.
4. pants
1. Eiropas Savienības Padomes Ģenerālsekretārs darbojas kā šī Protokola depozitārijs.
2. Depozitārijs publicē Oficiālajā Vēstnesī informāciju par šī Protokola pieņemšanu, pievienošanos šim Protokolam un visu citu informāciju šī Protokola sakarā.
Parakstīts Briselē divi tūkstošā gada trīsdesmitajā novembrī.
Iekšlietu ministrs |
Valsts sekretāra pienākumu izpildītājs |
Juridiskā departamenta direktors |
Par kontroli atbildīgā amatpersona |
Atbildīgā amatpersona |
M.Gulbis |
K.Trautmanis |
M.Rāzna |
T.Stragova |
A.Zamozdika |
26.02.2004. 14:10
vārdu skaits: 533
A.Zamozdika 7219003
e-pasts: aija.zamozdika@iem.gov.lv
Anotācija likumprojektam Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu
I Kādēļ normatīvais akts ir vajadzīgs? |
||||||||||||
1. Pašreizējās situācijas raksturojums. |
Kļūšana par Eiropas Policijas biroja kā Eiropas Savienības (ES) tiesību aizsardzības mehānisma dalībvalsti ir viena no Latvijas iekšlietu prioritātēm. Eiropas Policijas birojs (Eiropols) ir Eiropas tiesību aizsardzības organizācija, kuras mērķis ir uzlabot dalībvalstu kompetento institūciju darbības efektivitāti un sadarbības mehānismu cīņā pret terorismu, nelegālu narkotisko vielu apriti un citām starptautiskās organizētās noziedzības formām saskaņā ar Eiropola mandātu, kas iekļauts Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienības K3.pants (Eiropola konvencija). 1999.gadā Tamperē ES Padome tika aicināta paplašināt Eiropola kompetenci arī attiecībā uz noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, lai tādējādi Eiropols varētu sniegt nepieciešamo atbalstu dalībvalstīm cīņā pret šo nodarījumu. Ar šo Protokolu tiek paredzēts, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana un apkarošana ir viens no primārajiem Eiropola uzdevumiem, tādējādi atzīstot šī nodarījuma nozīmību. Turklāt tiek precizēts, ka Eiropola kompetencē noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana un apkarošana ir tikai tad, ja tā saistīta ar noziedzīgiem nodarījumiem, kas ir Eiropola kompetencē. |
|||||||||||
2. Normatīvā akta projekta būtība. |
Ar šo Protokolu tiek precizēts Eiropola konvencijas 2.pants, paredzot, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana un apkarošana ir viens no primārajiem Eiropola uzdevumiem. Ņemot vērā, ka tiek precizēts 2.pants, tiek precizēts arī Eiropola konvencijas pielikums, kurā ir izdarīta atsauce uz šo pantu. |
|||||||||||
3. Cita informācija. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||||||
II Kāda var būt normatīvā akta ietekme uz sabiedrības un tautsaimniecības attīstību? |
||||||||||||
1. Ietekme attiecībā uz makroekonomisko vidi. |
Normatīvā akta projekts šo jomu būtiski neskar. Eiropola konvencijas (ar grozījumiem, kas tiek izdarīti ar šo Protokolu) īstenošanai atsevišķās kompetentajās iestādēs ir plānots radīt jaunas štata vietas. Pēc Eiropola konvencijas un tās protokolu spēkā stāšanās tiesību aizsardzības iestāžu, kā arī citu institūciju darbiniekiem būs tiesības pieteikties uz brīvajām vakancēm Eiropolā. Šīm personām būs jāatbilst noteiktām Eiropola prasībām vairāku valodu zināšanas, pielaide dokumentiem, kas satur valsts noslēpumu u.c. (tiesību aizsardzības iestāžu kandidātiem ir īpašas prasības). |
|||||||||||
2. Ietekme uz uzņēmējdarbības vidi un administratīvo procedūru vienkāršošanu. |
Normatīvā akta projekts šo jomu būtiski neskar. Eiropola konvencijas (ar grozījumiem, kas tiek izdarīti ar šo Protokolu) mērķis ir uzlabot dalībvalstu sadarbību cīņā pret terorismu, narkotisko vielu nelegālu apriti un citiem starptautiskās organizētās noziedzības veidiem, tādējādi ir iespējams, ka valstī uzlabosies kriminogēnā situācija, kas varētu veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību. |
|||||||||||
3. Sociālo seku izvērtējums. |
Normatīvā akta projekts šo jomu būtiski neskar. Eiropola konvencijas (ar grozījumiem, kas tiek izdarīti ar šo Protokolu) mērķis ir uzlabot dalībvalstu sadarbību cīņā pret terorismu, narkotisko vielu nelegālu apriti un citiem starptautiskās organizētās noziedzības veidiem, tādējādi ir iespējams, ka valstī uzlabosies kriminogēnā situācija, kas varētu veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību, kas savukārt varētu radīt jaunas darba vietas. |
|||||||||||
4. Ietekme uz vidi. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||||||
5. Cita informācija. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||||||
III Kāda var būt normatīvā akta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem? |
||||||||||||
(tūkst. latu) |
||||||||||||
Rādītāji |
Kārtējais gads 2004 |
Nākamie trīs gadi |
Vidēji piecu gadu laikā pēc kārtējā gada |
|||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||||||
1. Izmaiņas budžeta ieņēmumos. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||
2. Izmaiņas budžeta izdevumos. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||
3. Finansiālā ietekme. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||
4. Prognozējamie kompensējošie pasākumi papildu izdevumu finansēšanai. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||
5. Detalizēts finansiālā pamatojuma aprēķins
|
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||
6. Cita informācija. |
Finanšu aprēķini par papildus valsts budžeta izdevumiem jauno štata vietu finansēšanai ir iekļauti likumprojekta 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti anotācijas III sadaļā. |
|||||||||||
IV Kāda var būt normatīvā akta ietekme uz spēkā esošo tiesību normu sistēmu? |
||||||||||||
1. Kādi normatīvie akti (likumi un Ministru kabineta noteikumi) papildus jāizdod un vai ir sagatavoti to projekti. Attiecībā uz Ministru kabineta noteikumiem (arī tiem, kuru izdošana ir paredzēta izstrādātajā likumprojektā) norāda to izdošanas mērķi un galvenos satura punktus, kā arī termiņu, kādā ir paredzēts šos noteikumus izstrādāt. |
Vienlaicīgi ar šo likumu izskatīšanai tiek iesniegti šādi likumprojekti:
Minētos likumprojektus nepieciešams pieņemt vienlaicīgi, jo protokoli par grozījumiem Eiropola konvencijā vēl nav stājušies spēkā, līdz ar to tiem jāpievienojas atsevišķi, savukārt protokoli par Eiropola darbinieku privilēģijām un imunitāti un Eiropas Kopienu Justīcijas tiesas kompetenci ir protokoli, kuriem nepieciešams pievienoties, lai efektīvi tiktu īstenota Eiropola konvencija. Vienlaicīgi tiek iesniegts arī likumprojekts Par grozījumiem Robežsardzes likumā, jo šāda likuma pieņemšana veicinās Eiropola konvencijas īstenošanu Latvijā, uzlabojot informācijas apmaiņas iespējas starp kompetentajām institūcijām. |
|||||||||||
2. Cita informācija. |
Eiropola konvencijas pielikumā ir uzskaitīti vairāki noziedzīgi nodarījumi, kuru novēršana un apkarošana ir Eiropola kompetencē. Dalībvalstīm nav pienākums kriminalizēt savos normatīvajos aktos minētos nodarījumus, tomēr katrai valstij ir jāizvērtē, vai konkrētais nodarījums nerada tādas sekas, ka būtu nepieciešams šo nodarījumu kriminalizēt. Attiecībā uz hormonu un augšanas veicinātāju nelegālu apriti tika rīkota san āksme, kuras laikā pārstāvji no Iekšlietu ministrijas, Veselības ministrijas un Sporta medicīnas centra vienojās, ka ir nepieciešams paredzēt Krimināllikumā normu par humāno hormonu un augšanas stimulatoru nelegālu apriti. Tika panākta vienošanās, ka Veselības ministrija izveidos darba grupu, kuras uzdevums būs izstrādāt attiecīgu likumprojektu par šīm vielām, uz kura pamata tiks izstrādāti grozījumi Krimināllikumā. |
|||||||||||
V Kādām Latvijas starptautiskajām saistībām atbilst normatīvais akts? |
||||||||||||
1. Saistības pret Eiropas Savienību. |
Eiropols ir ES tiesību aizsardzības institūcija. Protokola 3.pants paredz, ka šim Protokolam var pievienoties jebkura valsts, kas kļūst par ES dalībvalsti. 2003.gada 31.oktobrī tika parakstīts un 2004.gada 20.janvārī spēkā stājās Latvijas Republikas un Eiropas Policijas biroja līgums par sadarbību, kura 20.pants paredz, ka šis sadarbības līgums paliks spēkā līdz Latvija kļūs par pilntiesīgu Eiropola dalībvalsti. 2001.gada 30.oktobrī tika saņemts Eiropola direktora novērtējums par pirmssarunu stadijas sagatavošanu ar Eiropolu, uz kā pamata tika izstrādāti grozījumi Fizisko personu datu aizsardzības likumā. 1998.gada oktobrī Latvijas stratēģijas integrācijai ES 6.2.punktā tika apliecināta Latvijas gatavība izveidot un attīstīt sadarbību starp Latvijas policiju un attiecīgajām struktūrvienībām ES dalībvalstīs un Eiropolu. 2000.gada jūlijā Latvijas Nacionālās programmas integrācijai ES 7.3.punktā A.sadaļā kā vidēja termiņa prioritāte tiek paredzēts mērķis pastiprināt policijas sadarbības mehānismus ar Eiropolu cīņā pret organizēto noziedzību. 2000.gada septembrī ES un Latvijas apvienotās parlamentārās komitejas 5.sēdes 19.punktā Latvijas institūcijas tika mudinātas turpināt pastiprināt sadarbību ar Eiropolu. |
|||||||||||
2. Saistības pret citām starptautiskajām organizācijām. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||||||
3. Saistības, kas izriet no Latvijai saistošiem divpusējiem un daudzpusējiem starptautiskajiem līgumiem. |
2003.gada 31.oktobrī tika parakstīts un 2004.gada 20.janvārī spēkā stājās Latvijas Republikas un Eiropas Policijas biroja līgums par sadarbību, kura 20.pants paredz, ka šis sadarbības līgums paliks spēkā līdz Latvija kļūs par pilntiesīgu Eiropola dalībvalsti. |
|||||||||||
4. Atbilstības izvērtējums 1.tabula |
||||||||||||
Attiecīgie Eiropas Savienības normatīvie akti un citi dokumenti (piemēram, Eiropas Kopienu tiesas spriedumi, vadlīnijas, juridiskās doktrīnas atzinums u.tml.), norādot numuru, pieņemšanas datumu, nosaukumu un publikāciju. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||||||
2.tabula |
||||||||||||
Latvijas normatīvā akta projekta norma (attiecīgā panta, punkta Nr.) |
Eiropas Savienības normatīvais akts un attiecīgā panta Nr. |
Atbilstības pakāpe (atbilst/neatbilst) |
Komentāri |
|||||||||
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||||
5. Cita informācija |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||||||
VI Kādas konsultācijas notikušas, sagatavojot normatīvā akta projektu? |
||||||||||||
1. Ar kurām nevalstiskajām organizācijām konsultācijas ir notikušas? |
Konsultācijas nav notikušas. Ar 2003.gada 25.jūlija Ministru prezidenta rīkojumu Nr. 346 tika izveidota darba grupa tiesību aktu projektu izstrādei, kas nepieciešami, lai pievienotos Eiropola konvencijai un tās protokoliem, kurā tika iekļauti pārstāvji no Iekšlietu ministrijas un tās dienestiem, Valsts ieņēmumu dienesta, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta), Ģenerālprokuratūras, Tieslietu ministrijas un Datu valsts inspekcijas. Notika konsultācijas arī ar Ārlietu ministriju un Satversmes aizsardzības biroju. |
|||||||||||
2. Kāda ir šo nevalstisko organizāciju pozīcija (atbalsta, iestrādāti tās iesniegtie priekšlikumi, mainīts formulējums to interesēs, neatbalsta)? |
Konsultācijas nav notikušas. |
|||||||||||
3. Kādi sabiedrības informēšanas pasākumi ir veikti un kāds ir sabiedriskās domas viedoklis? |
Sabiedrības informēšanas pasākumi nav veikti. |
|||||||||||
4. Konsultācijas ar starptautiskajiem konsultantiem. |
Eiropolā ar 2003.gada 1.septembri ir uzsākts Eiropola paplašināšanās projekts, kura ietvaros tiek rīkoti vairāki semināri, lai palīdzētu jaunajām dalībvalstīm apzināt visas jomas, kurās nepieciešams veikt grozījumus, lai būtu iespējams pilnā apjomā īstenot Eiropola konvenciju. Šajā projektā no Eiropola puses un katras attiecīgās valsts puses ir nozīmēti eksperti, kas atbild par konkrētu jomu (juridiskie jautājumi, finanses, drošība, informācijas tehnoloģijas un citi). |
|||||||||||
5. Cita informācija |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
|||||||||||
VII Kā tiks nodrošināta normatīvā akta izpilde? |
||||||||||||
1. Kā tiks nodrošināta normatīvā akta izpilde no valsts un (vai) pašvaldību puses vai tiek radītas jaunas valsts institūcijas vai paplašinātas esošo institūciju funkcijas? |
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes struktūrā ir izveidota jauna struktūrvienība (Starptautiskās sadarbības pārvalde), kas, cita starpā, darbosies arī kā valsts kontaktpunkts sadarbībai ar Eiropolu. Šī biroja pakļautībā atradīsies tādas nodaļas kā Interpola Nacionālais centrālais birojs, SIRENE Latvijas birojs, Eiropola nacionālais birojs un Sakaru virsnieku nodaļa. Ņemot vērā Eiropola mandātu, Valsts policijas Eiropola nacionālajā birojā, Drošības policijā, Valsts ieņēmumu dienestā, Kontroles dienestā un Datu valsts inspekcijā ir plānots izveidot jaunas štata vietas. |
|||||||||||
2. Kā sabiedrība tiks informēta par normatīvā akta ieviešanu? |
Tiesību akts tiks publicēts laikrakstā Latvijas Vēstnesis un informācija par to tiks ievietota Iekšlietu ministrijas mājas lapā. |
|||||||||||
3. Kā indivīds var aizstāvēt savas tiesības, ja normatīvais akts viņu ierobežo? |
Saskaņā ar Eiropola konvenciju indivīdam ir tiesības uzzināt noteikta satura informāciju par saviem personas datiem, kas tiek glabāti Eiropola datu bāzēs, līdz ar to indivīds var aizstāvēt savas tiesības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. |
|||||||||||
4. Cita informācija. |
Normatīvā akta projekts šo jomu neskar. |
Iekšlietu ministrs M.Gulbis
Valsts sekretāra pienākumu izpildītājs |
Juridiskā departamenta direktors |
Par kontroli atbildīgā amatpersona |
Atbildīgā amatpersona |
K.Trautmanis |
M.Rāzna |
T.Stragova |
A.Zamozdika |
26.02.2004. 14:10
vārdu skaits: 1850
A.Zamozdika 7219003
e-pasts: aija.zamozdika@iem.gov.lv