Latvijas Republikas 8.Saeimas
ziemas sesijas desmitā sēde
2005.gada 17.martā
Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedre
Vineta Muižniece.
Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi
Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet savas vietas! Sāksim Saeimas 17.marta sēdi.
Pirms izskatām darba kārtībā iekļautos jautājumus, ir jāizskata priekšlikumi par grozījumiem sēdes darba kārtībā.
Mandātu un iesniegumu komisija lūdz iekļaut šā gada 17.marta sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu Par 8.Saeimas deputāta Jāņa Šmita saukšanu pie administratīvās atbildības. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lēmuma projekts iekļauts darba kārtībā.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izsvītrot no 17.marta sēdes darba kārtības 22.punktu, tas ir, likumprojektu Grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām, un ierosina likumprojektu izskatīt 21.aprīļa sēdē. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir no darba kārtības izsvītrots.
Publisko izdevumu un revīzijas komisija lūdz iekļaut 17.marta sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu Par Valsts kontroles 2004.gada finanšu pārskata revīziju. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Saeimas lēmuma projekts iekļauts darba kārtībā.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz izslēgt no 17.marta sēdes darba kārtības 20.punktu - likumprojektu Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums - līdz turpmākam komisijas lēmumam. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts ir no darba kārtības izsvītrots.
Deputāti Ģīlis, Rugāte, Pauls, Zommere, Slakteris un citi lūdz iekļaut 17.marta sēdes darba kārtības sadaļā Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana lēmuma projektu Par deputāta Mihaila Pietkeviča atsaukšanu no Saeimas Juridiskās komisijas. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Lēmums ir iekļauts darba kārtībā.
Deputāti Ģīlis, Rugāte, Pauls, Zommere un Slakteris lūdz iekļaut 17.marta sēdes darba kārtības sadaļā Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana lēmuma projektu Par deputāta Mihaila Pietkeviča ievēlēšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi pret lēmuma projekta iekļaušanu? Iebildumu nav. Lēmuma projekts iekļauts darba kārtībā.
Izskatām darba kārtības pirmo sadaļu - Saeimas Prezidija ziņojumus par saņemtajiem likumprojektiem.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Pacientu tiesību likums.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Pacientu tiesību likums nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijām.
Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Menas salu par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijām.
Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts Par izdienas pensijām diplomātiskajā un konsulārajā dienestā.
Saeimas Prezidijs ierosina Ārlietu komisijas iesniegto likumprojektu Par izdienas pensijām diplomātiskajā un konsulārajā dienestā nodot Ārlietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Sociālo un darba lietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: Ir!)
Runāt vēlas deputāts Klementjevs. Acīmredzot pret. Lūdzu!
A.Klementjevs (Tautas saskaņas partijas frakcija).
Labdien, augsti godātie deputāti! Mūsu frakcijas deputāti nevar atbalstīt šo likumprojektu nevis tāpēc, ka mēs būtu pret diplomātiem, bet mēs uzskatām, ka šodien tas nav godīgi, domājot par visām pārējām pensionāru kategorijām, teiksim, kaut vai par tiem pašiem skolotājiem.
Es atceros to sēdi, kad mēs izskatījām likumprojektu par izdienas pensijām teātra māksliniekiem, aktieriem un tā tālāk. Ierēdņi no Izglītības un zinātnes ministrijas mums apsolīja, ka sagatavos speciālu likumprojektu par izdienas pensijām skolotājiem. Šī cilvēku kategorija godīgi strādā, un es domāju, ka viņi vairāk pūļu ir ieguldījuši Latvijas labā nekā, pieņemsim, diplomāti. Un es arī domāju, ka darba alga un darba apstākļi viņiem ir grūtāki nekā, teiksim, diplomātiem, un tāpēc skolotāji būtu tiesīgi saņemt šīs izdienas pensijas. Es gribu arī pateikt, ka PSRS prakse varbūt nav pati labākā, bet PSRS laikos skolotājiem bija šādas pensijas.
Sociālo un darba lietu komisija ļoti ilgi runāja par šo problēmu un lūdza Izglītības un zinātnes ministriju sagatavot šo likumprojektu. Es brīnos par Jaunā laika deputātiem un par šo ministriju, kura vēl nav iesniegusi tādu likumprojektu, bet, kad ir runa, pieņemsim, par augsta ranga ierēdņiem, teiksim, par diplomātiem, tad gan momentāni parādās šāds likumprojekts.
Pasakiet man godīgi, vai diplomāts, kurš ir nostrādājis, piemēram, 20 gadus šajā dienestā un kuram ir 50 gadu, ir pelnījis labāku pensiju nekā cilvēks, kurš ir nostrādājis Latvijā, pieņemsim, 30 gadus un viņam ir 60 gadu?
Kad šis priekšlikums parādījās Saeimas sēdē - un to iesniedzu es -, es lūdzu dot tiesības mūsu ierindas pensionāriem, kuri ir sasnieguši 60 gadu vecumu un kuriem ir 30 gadu ilgs darba stāžs, doties pensijā ātrāk, tāpēc ka viņi vairs nevar atrast darbu. Jūs toreiz teicāt, ka tas kropļo pensiju tirgu un ka mēs nevaram dot tiesības par diviem gadiem agrāk doties pensijā.
Turpretī šodien mēs runājam par to, ka vienai kategorijai, kura varbūt dzīvo ne sliktāk kā, pieņemsim, vairākums mūsu pensionāru, vajadzētu dot tiesības par 12 gadiem agrāk iet pensijā.
Pasakiet man, lūdzu, kāpēc mums šodien parādās šādi likumprojekti? Es baidos par to, ka nākamais likumprojekts, kuru mēs izskatīsim saistībā ar izdienas pensijām, būs par ministru. Arī ministram ir ļoti grūts darbs. Dosim viņam iespēju doties pensijā, teiksim, 45 gadu vecumā, bet, pieņemsim, politiķiem un deputātiem varbūt 35 gadu vecumā. Un tad mēs pilnīgi izkropļosim darba tirgu, izkropļosim Pensiju likumu, jo tad mums būs šāda elitāra izdienas pensiju kategorija, kurā, pieņemsim, varēs ietvert visus tos cilvēkus, kuri stāv ļoti tuvu tam vai citam deputātam.
Paldies par uzmanību!
Sēdes vadītāja. Par neviens deputāts nav pieteicies runāt. Balsosim!
Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Par izdienas pensijām diplomātiskajā un konsulārajā dienestā nodošanu komisijām! Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 14, atturas - 7. Likumprojekts komisijām nodots.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Gērnsiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Par vēstuļu apmaiņas ceļā noslēgto vienošanos starp Latvijas Republiku un Gērnsiju par ienākumu no uzkrājumiem aplikšanu ar nodokli un pagaidu piemērošanu saistībā ar to nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijām.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi likumā Par Latvijas Nacionālo bibliotēku. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Grozījumi likumā Par Latvijas Nacionālo bibliotēku nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijām.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Grozījumi Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijai.
Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts Grozījumi Reliģisko organizāciju likumā. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Grozījumi Reliģisko organizāciju likumā nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijām.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Kredītiestāžu likumā. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Grozījumi Kredītiestāžu likumā nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijai.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Finanšu konglomerātu likums. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Finanšu konglomerātu likums nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi likumā Par diplomātisko pasi. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Grozījumi likumā Par diplomātisko pasi nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts nodots komisijai.
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārim Gulbim. Deputāts Māris Gulbis lūdz piešķirt bezalgas atvaļinājumu šā gada 17.martā. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Mārim Gulbim šā gada 17.martā. Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - nav, atturas - nav. Atvaļinājums deputātam Gulbim piešķirts.
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Vairai Paeglei. Deputāte Paegle lūdz piešķirt bezalgas atvaļinājumu šā gada 17.martā. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Paeglei šā gada 17.martā. Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret - 1, neviens neatturas. Atvaļinājums deputātei Paeglei piešķirts.
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Jānim Straumem. Deputāts Straume lūdz piešķirt bezalgas atvaļinājumu šā gada 17.martā. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Straumem šā gada 17.martā. Lūdzu rezultātu! Par - 63, neviens nav pret, neviens neatturas. Atvaļinājums deputātam Straumem piešķirts.
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Ingrīdai Ūdrei. Deputāte Ūdre lūdz piešķirt bezalgas atvaļinājumu šā gada 17.martā. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Ūdrei šā gada 17.martā. Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - nav, neviens neatturas. Atvaļinājums deputātei Ūdrei piešķirts.
Izskatīsim darba kārtības otro sadaļu Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana.
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par deputāta Aleksandra Kiršteina atsaukšanu no Saeimas Ārlietu komisijas. Vai iesniedzēju vārdā kāds vēlas runāt?
Iesniedzēju vārdā runās deputāts Jurkāns.
J.Jurkāns (Tautas saskaņas partijas frakcija).
Godātie deputāti! Mēs saprotam, ka brīvā valstī brīvi deputāti drīkst paust savu viedokli, it kā savu vēlētāju viedokli un tā tālāk, taču šoreiz runa nav vis par kādu ierēdni, deputātu, bet ir runa par Ārlietu komisijas priekšsēdētāju. Es atgādināšu jums Kiršteina kunga izteikumus vienā no pēdējām viņa sniegtajām intervijām. Tā bija intervija 2.martā, kuru viņš sniedza Latvijas Avīzei, un viņu intervēja Līcītis un Krustiņš, un šajā smalkmaizītē ir tādas rozīnītes.
Runājot par repatriāciju, Kiršteina kungs mēģina iepriecināt tos, kurus vedīs ārā vai varbūt viņi paši brīvprātīgi brauks; pie vilciena noliks pūtēju orķestri, un tad ar mūziku un skaļiem aplausiem viņus izvedīs ārā no Latvijas.
Tālāk. Es pieņemu, ka Ārlietu komisijai tā vai citādi tomēr ir jāatbalsta valsts programmas. Runa šeit ir par integrācijas programmu. Es nezinu, vai šī valdība ir atteikusies no šādas programmas, no šīs idejas un vai ir likvidēti integrācijas fondi, bet Kiršteina kungs savā intervijā saka, ka šī programma paredz integrēt ar varu. Redziet, šī programma patriotiskā nozīmē esot farss. Es gan nezinu, kāda var būt patriotiska vai nepatriotiska integrācija. Būtu labi, ja Kiršteina kungs to sabiedrībai izskaidrotu.
Tālāk Kiršteina kungs, runājot par tiem skolēniem, kuri demonstrēja pret izglītības reformu, runā tā, ka skolēni, kuriem riebjas šī valoda un riebjas dzīvot mazā zemē, ir gatavi dzīvot te ar vienu nosacījumu - ka te viss notiek pēc tiem pašiem likumiem kā Krievijā.
Kiršteina kungs, vai jūs esat veicis intervijas, veicis kādu aptauju ar šiem skolēniem, ja jūs varat tā apgalvot - ka visi šie skolēni grib dzīvot pēc likumiem, kādi ir Krievijā? Ja tas, ko jūs sakāt, ir patiesība, tad tā ir drausmīga nelaime valstij.
Tālāk. Jūs runājāt arī par nepilsoņiem. Sakāt, ka tikai viena trešdaļa grib integrēties. Atkal jautājums - kur ir veiktas aptaujas, Kiršteina kungs? Vai to ir izdarījusi valdība vai kāda nopietna institūcija?
Tālāk. Runājot par šo interviju, ir jāpiemin viena, manuprāt, vislielākā rozīnīte. Kiršteina kungs gan neatbalsta tik drakoniskus mērus kā Izraēlā, kur protestētājus palestīniešus, kuri mētājas ar akmeņiem, izraida un ar buldozeru nojauc arī jūsu radinieku mājas. Tik drakonisks viņš nav. Taču Kiršteina kungam, Ārlietu komisijas priekšsēdētājam, pietiktu ar to, ka šos cilvēkus izraidītu Pulmana vagonā. Tātad - huligānus ārā no Latvijas! Nez uz kurieni, Kiršteina kungs, jūs viņus Pulmana vagonā tā vedīsiet? Es tā domāju: ja jau mēs šodien tik daudz runājam par vēsturi, mēs taču atceramies, ko nozīmē latviešu cilvēkiem Pulmana vagoni un uz kurieni cilvēkus veda. Vai tad neko citu jūs šinī starplaikā neesat iemācījies?
Tālāk. Jūs izteicāt, manuprāt, ārpolitiski ļoti bīstamu frāzi - apgalvojāt, ka Putins prasot kompensācijas par strēlnieku nodarījumiem. Kiršteina kungs, jums vajadzētu būt precīzam. Kādā intervijā, kādā avīzē jūs to lasījāt? No kurienes jūs esat ņēmis tādu apgalvojumu?
Tālāk ir vēl viens, manuprāt, politiskajā ziņā ļoti huligānisks apgalvojums, ka divām kultūrām esat par šauru vienā tik mazā teritorijā kā Latvija: Tad vieniem ir jāasimilējas vai jābrauc prom. Pasaulē, lūk, neesot tā, ka divas kultūras pretendē uz vienu teritoriju.
Kiršteina kungs, vai tad jūs visus gadus esat dzīvojis Brīvdabas muzejā, neesat bijis pasaulē un nezināt, kā tas ir, kad vairākas kultūras - un ne viena vien! - dzīvo vienā teritorijā un turklāt sadzīvo diezgan labi?
Tālāk seko vēl viena tāda, manuprāt, ārpolitiski bīstama frāze.
Jūs
sakāt - un tas jau, Kiršteina kungs, izskatās pēc tādas nesmukas stučīšanas
-, ka Kaļužnijs esot atzinies cilvēkiem Ārlietu ministrijā, ka, kamēr tādi kā
Kiršteins būs Ārlietu komisijā, attiecības ar Krieviju neuzlabosies. Pirmkārt, jūs,
tā sacīt, pārāk daudz uz sevi ņemat. Un, otrkārt, kā gan jūs varat tagad tā
teikt, ka kādam ir atzinies... Precīzi pasakiet, kas tas ir par cilvēku, kam Krievijas
vēstnieks ir atzinies!
Tālāk. Kiršteina kungs uzbrūk vairākām avīzēm... Būtībā tanī intervijā viņš visiem brauc virsū - Maizītim, avīzei Čas, arī avīzei Diena... jo avīzei Diena, redziet, esot saimnieki, kuriem ar tām latviskajām interesēm esot līdzīgi kā Čas īpašniekiem... un tā tālāk.
Tur principā ir skarts jautājums par antisemītismu. Bet... nu, labi. Ne par to.
Kiršteina kungs saka, ka kādā rakstā avīzē Čas esot teikts (citāts): ... tagadējie latvieši esot pavisam citādi un viņus raksturo atriebība, ļaunums, liekulība, nelietība un gļēvums... Man gribas teikt: Kiršteina kungs, droši vien kāds ir skatījies uz jums, rakstot šo teikumu! Jo, piedodiet, vai tad tā nav liekulība, kaut vai Maizīša gadījumā, - jūs te uzstājāties pret (arī intervijā jūs braucat viņam virsū nepārtraukti), bet pats tomēr balsojāt par? Jaunos cilvēkus vest ārā Pulmana vagonos - vai tad tas nav ļaunums un atriebība, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja kungs?
Un, teiksim, to, ka mēģināt nostučīt, ko Kaļužņijs kādam Ārlietu ministrijā konfidenciāli ir teicis un tas cilvēks ir pateicis jums, - kā to lai nosauc?
Godātie deputāti! Vēlēšanas ir beigušās. Pirms nedēļas, kad es te uzstājos šinī jautājumā, atskanēja balsis, ka tā nu, lūk, esot pirmsvēlēšanu kampaņa. Taču tagad nav nekādas pirmsvēlēšanu kampaņas. Tagad ir runa par vienu amatpersonu, kura, manuprāt, grauj Latvijas prestižu kā tādu. Tas ir viens jautājums. Un otrs: vai nu mēs esam par sabiedrību, kura tomēr grib būt integrēta, un gribam konsolidēt šo sabiedrību, vai arī, kā Kiršteina kungs uzskata, te, redziet, divām kultūrām pastāvēt nav lemts, tātad vai nu asimilācija, vai - Pulmana vagonos un ārā no Latvijas!
Manuprāt, Kiršteina kungs, jūsu kā Ārlietu komisijas priekšsēdētāja politikai, jūsu izteikumiem, jūsu intervijām būtu jābūt daudz atbildīgākām, nekā tas ir bijis līdz šim.
Paldies par uzmanību.
Sēdes vadītāja. Atklājam debates.
Debatēs pirmais pieteicies deputāts Kiršteins.
A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).
Godājamie deputāti! Cienījamā sēdes vadītājas kundze! Es domāju, ka, ņemot vērā tos vēlēšanu rezultātus, kādus guva Jurkāna kungs un viņa partija, tas varbūt nebūtu godīgi - spert gulošam cilvēkam, bet nu diemžēl... es to arī nedarīšu. Es vienkārši atbildēšu uz dažām lietām, ko Jurkāna kungs, būdams ārlietu ministrs, nesaprata tajā laikā un nav sapratis arī līdz šim.
Es domāju, Jurkāna kungs, ka jūs taču savulaik, strādādams par ārlietu ministru, esat bijis Šveicē un zināt, ka Ženēvā jūs neatradīsiet nevienu skolu, kurā mācības notiktu vācu valodā; jūs tur atradīsiet tikai skolas, kurās mācības notiek franču valodā, tāpat kā Cīrihē jūs atradīsiet skolas, kurās mācības ir vācu valodā.
Jurkāna kungs! Jūs esat bijis Beļģijā un labi zināt, ka flāmi un valoņi dzīvo katri savā teritorijā un Beļgijas ziemeļos nav skolu, kurās mācības notiek franču valodā, bet Beļģijas dienvidos nav skolu, kurās mācības notiek holandiešu valodā.
Tas, ko es teicu par skolēniem pagājušajā reizē, tad, kad jūsu frakcija neļāva man runāt un klaigāja, bija citāts no laikraksta Čas. Es nosaucu arī datumu. Un tur bija skolēnu vēstule, kuru bija parakstījuši, kā redakcija apgalvo, veselas klases skolēni, ar jautājumu: Kāpēc gan mums mācīties kaut kādu latviešu valodu, ja mēs tik un tā aizbrauksim uz Krieviju vai uz Izraēlu, vai uz Vāciju, vai uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur mums būs vajadzīgas zināšanas, bet tās nebūs latviešu valodas zināšanas?
Attiecībā uz jūsu minētajām avīzēm jāteic, ka mēs nupat esam saņēmuši no Drošības policijas vēstuli, ka tā ir sākusi krimināllietas ietvaros izmeklēt laikraksta Čas darbību.
Tagad nākamais. Kādreiz es vērtēju jūs drusciņ augstāk, bet nu vairs ne, godājamais Jurkāna kungs. Jo es domāju tā: ja nepatīk ideja, tad ņemiet un pierādiet, ka ir jādara kaut kas cits vai jādara daudz labāk, nevis vērsieties pret cilvēku, kas šo ideju ir izteicis! Nesen jūs publiski apgalvojāt, ka neviena valsts nav atzinusi Latvijas okupāciju - ne Lielbritānija, ne Amerikas Savienotās Valstis. Es saprotu, ka tagad jūs rakstīsiet vēstuli britu parlamentam, lai atceļ premjerministru Toniju Blēru, jo viņš atļāvās atsūtīt Latvijas Valsts prezidentei vēstuli, kurā izteica piekrišanu viņas viedoklim par Latvijas okupāciju un lietoja tieši šo vārdu - okupācija.
Ja jau Tonijs Blērs raksta, ka ir bijusi okupācija, kas tad, Jurkāna kungs, jūsuprāt, ir okupācija? Ko nozīmē, jūsuprāt, šis vārds? Okupācija, manā izpratnē, ir sveša karaspēka atrašanās kādas valsts teritorijā, savu pilsoņu nelikumīga pārvietošana uz šo teritoriju. Okupācija ir tad, ja teritoriju zaudē kāda valsts, ko ir okupējis svešas valsts karaspēks. Es tā saprotu šo vārdu - okupācija. Un tā to es arī mēģināju izskaidrot.
Ja jūs uzskatāt, ka Latvija nav zaudējusi teritoriju un ka nav nelikumīgi pārvietoti tās pilsoņi, un ka šeit vēl joprojām neuzturas 17 000 bijušo PSRS karaspēka virsnieku, tad nāciet un pasakiet, ka jums ir daudz precīzāki dati un ka viņu varbūt ir 16 999, un ka es šeit meloju!
Vispirms sāka kampaņu vesela rinda laikrakstu, arī jūsu pieminētie, Jurkāna kungs, sāka rakstīt, ka es esot teicis, ka no Latvijas jāizraida krievi -visi krievi. Manā rakstā nebija ne vārds krievi, ne arī vārds visi, bet ir precīzi nosauktas tikai dažas grupas, par ko es runāju. Es atļaušos vēlreiz jums to atkārtot.
Jūs minējāt Latvijas likumdošanu un integrācijas programmu. Ja jūs ļoti uzmanīgi lasītu manu interviju, tad jūs ievērotu, ka es saku, ka pati integrācijas programma ir laba, bet tā ir jāpiemēro acīmredzot ne visiem. Un jūs pats esat spiests atzīt, ka sakarā ar Latvijas likumdošanu 17 000 bijušo PSRS virsnieku nav paredzētas pilsoņu tiesības - tātad viņu statuss šeit nav skaidrs. Acīmredzot ir jāturpina kaut kādas sarunas ar Krieviju - to es arī piedāvāju -, lai jautājumu par viņu statusu atrisinātu. Jo - cik tad ilgi var turēt šeit cilvēkus, par kuriem likumā ir ierakstīts, ka viņi, bijušie VDK virsnieki vai PSRS bruņoto spēku virsnieki, nevar būt šeit pilsoņi? Tagad situācija ir mainījusies, Krievijā dzīves apstākļi ir daudz labāki. Kāpēc nevarētu sarunu ceļā ar Krieviju kaut kādā veidā atrisināt šo viņu problēmu? Kas noziedzīgs ir tur, ka es esmu izteicis šo ideju, ka sarunās ar Krieviju ir jāatrisina šī problēma?
Otrs. Es esmu minējis, Jurkāna kungs, precīzi divas grupas - un nesagroziet manus vārdus! -, kurām šeit ir ārkārtīgi nepatīkami. Un es tās pat nevainoju. Varbūt kaut kādu apstākļu dēļ viņi vienkārši no rīta ir uzmodušies un konstatējuši, ka šeit nav Krievija.
Un tāpēc es vēlreiz saku: viena grupa ir tie, kas nav sapratuši, ka pēc iestāšanās NATO un Eiropas Savienībā dzīve Latvijā turpmāk nenotiks pēc Krievijas likumiem. Es nesaku, vai tas ir labi vai slikti. Es saprotu, ka daudziem cilvēkiem tā ir traģēdija, taču mēs viņiem varam palīdzēt.
Otra grupa ir tie, kas atklāti aicina sabotēt Latvijas likumus. Es jau vienreiz citēju laikrakstā Čas publicēto viena skolotāja vēstuli, ka ar klusu sabotāžu no apakšas sagrausim Latvijas izglītības sistēmu. Jurkāna kungs, nu kāpēc mocīties un sagraut ar klusu sabotāžu no apakšas šeit kaut ko, ja var mierīgi, civilizēti atrisināt visus šos jautājumus?
Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu runas laiks ir beidzies!
A.Kiršteins. Lūdzu vēl 30 sekundes, ja drīkst.
Otra grupa ir...
Sēdes vadītāja. Ja deputātiem ir iebildumi, tad ir jābalso, vai jums ir nepieciešamas vēl 30 sekundes. Iebildumu vairs nav. Deputāts var turpināt runāt.
A.Kiršteins. Otra grupa ir kāda kopiena, kas grib šeit iekasēt atsevišķi nodokļus.
Un pēdējais, Jurkāna kungs. Jums ir jānosoda arī Igaunijas kultūras darbinieki, kuri ir nosūtījuši ANO, Eiropas Padomei, EDSO un NATO Parlamentārajai Asamblejai vēstuli, kurā raksta, ka pēc Padomju Savienības sabrukuma būtu normāli, ja it kā demokrātiskā Krievija pacenstos repatriēt savus tautiešus. Tā vietā Krievija ir izvēlējusies diametrāli pretēju ceļu - saglabāt Igaunijā ievērojami nozīmīgu un pārsvarā ar savu dzīvi neapmierinātu krievu minoritāti, lai Krievija varētu uzspiest Igaunijai sev izdevīgu politiku.
Es domāju, ka balsojums parādīs, kam ir taisnība, Jurkāna kungs! Taču attiecībā uz jums saku: esiet vīrietis! Jūs teicāt, ka, ja jūs nepārvarēsiet piecu procentu barjeru, jūs aiziesiet no politikas. Mēs visi ceram, ka jūs turēsiet savu vārdu.
Paldies par uzmanību! (Aplausi.)
Sēdes vadītāja. Debatēs runās deputāts Jurkāns. Lūdzu!
J.Jurkāns (Tautas saskaņas partijas frakcija).
Es nemēģināšu ar Kiršteina kungu sacensties vīrišķībā, jo tas, ko Kiršteins te tagad mēģināja darīt, - sajaukt kotletes ar mušām. Un principā tā vārgi un neveikli mēģināja aiziet no visām tām patiesībām, par kurām es runāju, jo tie bija citāti no Kiršteina kunga intervijas.
Viņš, protams, arī vakar kādā Krievijas avīzē mēģināja izlocīties, ka viņš, lūk, neesot pareizi saprasts un ka viņa teiktais esot nepareizi iztulkots. Kolēģi, izlasiet manu stenogrammu, izlasiet Kiršteina interviju un tad jūs redzēsiet!
Arī šodien Kiršteins savā runā lietoja vārdu okupācija. Piedodiet, es savu politiku iesāku ar okupācijas ideju, un es ar to arī pabeigšu. Vienalga kad, Kiršteina kungs! Nekad neesmu to apšaubījis. Redziet, jūs lepni citējāt Blēra vēstuli. Protams, Lielbritānija jūtas vainīga, ka viņa mūs nodeva 1945.gadā, atdeva krieviem mūsu zeltu, un tā tālāk.
Kāpēc jūs nesakāt, ko uzrakstīja Širaks - Francijas prezidents? Kāpēc jūs nerakstāt, ko uzrakstīja Valsts prezidentei Austrijas prezidents un ko uzrakstīja Īrijas prezidents? Kāpēc jūs nesakāt, ka amerikānis neko nav uzrakstījis? Kāpēc jūs nesakāt par to, ka Valsts prezidente atbrauca ar tukšām rokām no Briseles? Runājiet patiesību sabiedrībai! Var jau izraut no konteksta vienu vēstuli, bet runājiet kopējā kontekstā! Runa ir par ārlietām. Tāpēc, runājot par vīrišķību un par tādām lietām... man trūkst vārdu.
Kolēģi! Es negribu ar viņu te strīdēties. Izlasiet, lūdzu... es jums silti iesaku: izlasiet Kiršteina interviju un pasakiet paši sev - vai tā viens parlamenta komisijas vadītājs var runāt vai nevar runāt? Vai tas ir viena komisijas priekšsēža cienīgs teksts vai nav? Par to ir runa! Taisnība uzvarēs. Man nav nekādu, Kiršteina kungs, ilūziju, ka jūs pasargās, jo uz to jau te visa tā sistēma balstās. Ne jau uz kaut kādām patiesībām te balstās. Te balstās vienkārši uz konjunktūru - politisko konjunktūru. Un viņiem ir vienalga, ko jūs sakāt. Viņi taču redz, kas ārā darās. Ārā taču ir ļoti labējs laiks. Un jūsu idejām, protams, aplaudē ļoti daudz cilvēku uz ielām. Taču tas nenozīmē, ka lielākā laika tecējumā jūsu politika, jūsu idejas kalpos sabiedrības labā.
Paldies par uzmanību.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu balsot par lēmuma projekta Par deputāta Aleksandra Kiršteina atsaukšanu no Saeimas Ārlietu komisijas pieņemšanu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 53, neviens neatturas. Lēmuma projekts noraidīts.
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par Ineses Lauras Zemītes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi.
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups. Lūdzu!
E.Jaunups (frakcija Jaunais laiks).
Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja tieslietu ministres Solvitas Āboltiņas iesniegto lēmuma projektu: Apstiprināt Inesi Lauru Zemīti par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata. Juridiskā komisija atbalsta lēmuma projektu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Debatēs neviens deputāts nav pieteicies. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu balsot par lēmuma projektu Par Ineses Lauras Zemītes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi. Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Inese Laura Zemīte apstiprināta par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi.
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par Vitas Pilsumas apstiprināšanu par Latvijas Bankas padomes locekli.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris. Lūdzu!
A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).
Sēdes vadītāja! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča vēstuli, ievērojot likuma Par Latvijas Banku noteikto kārtību, un lielā vienprātībā un vienbalsībā atbalstīja Vitas Pilsumas apstiprināšanu par Latvijas Bankas padomes locekli.
Aicinu atbalstīt!
Sēdes vadītāja. Deputāti debatēs nav pieteikušies. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu balsot par Vitas Pilsumas apstiprināšanu par Latvijas Bankas padomes locekli! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 2, neviens neatturas. Vita Pilsuma apstiprināta par Latvijas Bankas padomes locekli.
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par Valentīnas Zeiles apstiprināšanu par Latvijas Bankas padomes locekli.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris. Lūdzu!
A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).
Cienītie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lielā vienprātībā atbalstīja arī Valentīnas Zeiles kandidatūru. Aicinu to atbalstīt arī Saeimas balsojumā.
Sēdes vadītāja. Debatēt deputāti nav pieteikušies. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par lēmuma projektu Par Valentīnas Zeiles apstiprināšanu par Latvijas Bankas padomes locekli. Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 2, neviens deputāts neatturas. Valentīna Zeile apstiprināta par Latvijas Bankas padomes locekli. (Aplausi.)
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par deputāta Mihaila Pietkeviča atsaukšanu no Saeimas Juridiskās komisijas. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par deputāta Mihaila Pietkeviča atsaukšanu no Saeimas Juridiskās komisijas! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - 3, atturas - 3. Deputāts Pietkevičs ir no komisijas atsaukts.
Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts Par deputāta Mihaila Pietkeviča ievēlēšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par deputāta Mihaila Pietkeviča ievēlēšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 24, atturas - 6. Deputāts Mihails Pietkevičs ir ievēlēts Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.
Izskatīsim darba kārtības trešo sadaļu - Likumprojektu izskatīšana.
Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu.
Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs. Lūdzu!
I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).
Godātie kolēģi! Otrajam lasījumam priekšlikumi nav iesniegti. Komisijas vārdā es jūs ļoti aicinu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu.
Sēdes vadītāja. Deputāti debatēs nav pieteikušies. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 68, neviens nav pret, neviens arī nav atturējies. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījums Valsts probācijas dienesta likumā. Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jaunups. Lūdzu!
E.Jaunups (frakcija Jaunais laiks).
Godātie kolēģi! Juridiskā komisija savā sēdē izskatīja likumprojektu Grozījums Valsts probācijas dienesta likumā. Tā kā pirms otrā lasījuma Saeimas kārtības ruļļa 95.pantā noteiktajā kārtībā neviens priekšlikums nebija iesniegts, Juridiskā komisija atbalstīja likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā tādu, kāds tas bija apstiprināts pirmajā lasījumā.
Aicinu arī Saeimu to atbalstīt!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Grozījums Valsts probācijas dienesta likumā pieņemšanu galīgajā, otrajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, neviens neatturas. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts. Likumprojekts Grozījumi likumā Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem. Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Circene. Lūdzu!
I.Circene (frakcija Jaunais laiks).
Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 1118, - likumprojektu Grozījumi likumā Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem. Otrais lasījums. Steidzams.
Neviens priekšlikums nav iesniegts. Aicinām balsot.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi likumā Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, atturas - nav. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts Grozījumi Enerģētikas likumā. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Zaķis. Lūdzu!
Dz.Zaķis (frakcija Jaunais laiks).
Godājamie kolēģi! Cienījamā sēdes vadītāja! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā sēdē ir izskatījusi un sagatavojusi otrajam, galīgajam, lasījumam likumprojektu Grozījumi Enerģētikas likumā.
Kopumā ir saņemti 11 priekšlikumi.
Tātad 1. ir deputāta Klementjeva priekšlikums. Komisijas viedoklis - neatbalstīt. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 1.priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 44, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.
Dz.Zaķis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir iekļauts 3. - atbildīgās komisijas priekšlikumā, kas savukārt ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2. un 3.priekšlikumu.
Dz.Zaķis. 4. - deputātes Stalidzānes priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta 4. un 5.priekšlikumu... Nav iebildumu? Ir! Vai deputāts Naglis vēlas runāt par 4.priekšlikumu? Lūdzu! Atklājam debates.
A.Naglis (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Augsti godātais Prezidij! Godātie deputāti! Mēs šodien izskatām grozījumus Enerģētikas likumā. Gribu piebilst to, ka deputātes Stalidzānes iesniegtais priekšlikums būtu atbalstāms, un varētu, kā saka, atbalstīt arī 6.priekšlikumu, kuru iesniegusi atbildīgā komisija, bet man kā ilggadējam Latvenergo darbiniekam bieži vien rodas kāds nepatīkams pārsteigums: kāpēc mēs tik bieži par šo jautājumu runājam?
Kā zināms, 1997.gadā notika speciāli rīkots referendums, un cilvēki - sabiedrība, Latvijas iedzīvotāji - nobalsoja par to, ka Latvenergo nav sadalāms un nav privatizējams objekts, bet šodien mēs atkal kaut kur ķeramies klāt un gribam pārveidot Latvenergo par kaut kādiem atsevišķiem koncerniem, kaut kādiem meitas uzņēmumiem un tamlīdzīgi.
Es ļoti labi apzinos un saprotu, ka Latvenergo tik tiešām nav privatizējams, nav sadalāms, un, ja cilvēki nav strādājuši šinī uzņēmumā, tad daudziem nav skaidrs, kas tad ir Latvenergo. Un tas ir jāsaprot, ka Latvenergo ir mūsu valsts tautsaimniecības mugurkauls, kuru nedrīkst aizskart nekādā veidā un nevar sadalīt. Man tiešām rodas neizpratne: vai mēs patiesi gribam sadalīt Latvenergo uzņēmumu un radīt tādas pašas nejēdzības, kādas mūsu valstī ir notikušas ar lauksaimniecību, ar veselības aprūpi un tamlīdzīgi? Nu nedrīkst pat iedomāties, ka Latvenergo būtu sadalāms kaut kādos meitas uzņēmumos! Protams, cilvēki, kuri nav stāvējuši pie šā uzņēmuma izveidošanas, kuri nav stāvējuši pie šā uzņēmuma šūpuļa, var iedomāties, ka nu ir īstais moments, kad varētu kaut ko noprivatizēt, paķert un izmantot savtīgos nolūkos.
Bet ko iegūs mūsu sabiedrība? Vai tiešām mēs gribam, lai šis uzņēmums tiktu sadalīts un lai pēc tam kaut kādi meitas uzņēmumi tiktu nodoti kaut kam citās rokās? Bet, runājot par elektroenerģijas tarifiem, jāteic, ka tie noteikti tiks paaugstināti, un tas nu nav pieļaujams. Es, piemēram, strādājot Latvenergo uzņēmumā, ļoti labi zinu, kas ir dispečerdienests, kurš ir ļoti labi sakārtots, un attiecīgi arī pārējās filiālēs - Latvenergo augstsprieguma tīklos un elektrotīklos - viss darbs ir tik labi noorganizēts un sakārtots, ka tiešām te nav nekādas vajadzības kaut ko mainīt.
Un te tad arī rodas vēl kāds jautājums. Arī tad, kad janvāra vētras gāja pāri, Latvijas Latvenergo uzņēmuma darbinieki, sākot jau no elektromontieriem, elektrotehniķiem un elektroinženieriem, tiešām veica varoņdarbu un parādīja, ka arī šādos apstākļos ir iespējams normāli strādāt un ka nav nekādas vajadzības šos uzņēmumus pārveidot.
Tātad mans skatījums ir tāds, ka tas, kas arī iesniegts deputātes Stalidzānes priekšlikumā, būtu atbalstāms. Un tik tiešām gribētos tam visam piekrist, ka šie objekti kā neprivatizējamā manta var pāriet vai būt vienīgi tādu kapitālsabiedrību valdījumā, kurās visas kapitāla daļas ir valsts akciju sabiedrības Latvenergo īpašums, un tās nevar tikt privatizētas vai atsavinātas. Tāpēc reizi par visām reizēm vajadzētu pielikt punktu šim jautājumam un vairs to neaizskart!
Es atbalstu Stalidzānes priekšlikumu, bet, tā kā komisija ir lēmusi citādi, tad es, protams, atbalstu arī tālāko atbildīgās komisijas 6.priekšlikumu.
Paldies par uzmanību!
Sēdes vadītāja. Nākamais debatēs runās deputāts Bartaševičs. Lūdzu!
A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).
Cienījamie kolēģi! Kārtējo reizi Ministru kabinets ir ķēries pie garda kumosa. Un faktiski tas ķeras pie 20.1 panta, kurš, es atgādināšu, tika pieņemts ar 300 000 Latvijas vēlētāju dalību. Par šo pantu nobalsoja tieši 300 000 Latvijas iedzīvotāju un pilsoņu. Un viņi visi ļoti skaidri izteica savu viedokli par to, ka nekādā veidā Latvenergo uzņēmumus nevar ne privatizēt, ne arī nodot citu kapitālsabiedrību valdījumā un ka nekādā veidā to nevar atdot svešās rokās.
Jau no pirmā acu uzmetiena var redzēt, ka Ministru kabinets, izdarīdams atsauci uz Eiropas Savienības direktīvām un elektrības tirgus liberalizācijas nepieciešamību, piedāvā redakcionāli mainīt šo pantu. Taču tikai no pirmā acu uzmetiena šīs izmaiņas izskatās redakcionālas, jo pēc būtības Ministru kabinets piedāvā atļaut Latvenergo valsts īpašuma daļas nodot citu kapitālsabiedrību valdījumā. Un es uzreiz varu teikt tā: jā, tur ir it kā atsauce uz to, ka tām kapitālsabiedrībām ir jābūt simtprocentīgi piederošām vai nu Latvenergo, vai valstij.
Bet, redziet, te ir viens tāds moments, kas praktiski atver ceļu Latvenergo nodošanai citiem uzņēmumiem. Jo, ja mēs šos labojumus skatīsim kopā ar citiem likumiem, proti, ar likumu par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju un ar likumu par privatizācijas sertifikātu lietošanas pabeigšanu, kuru mēs tagad skatām Saeimā un par kuru ir ļoti lieli strīdi, tad redzams, ka tur 12.panta otrajā daļā ir rakstīts, ka principā Ministru kabinets pēc tam, kad šīs īpašuma daļas tiek nodotas kādai kapitālsabiedrībai, var pieņemt lēmumu par labu citai kapitālsabiedrībai par tām daļām, kuras pieder tieši Latvenergo, tātad var pieņemt lēmumu par to, ka šīs kapitālsabiedrības daļas var tikt atsavinātas citam. Turklāt šo lēmumu pieņem nevis Saeima, kā mēs tagad to darām, bet gan Ministru kabinets. Un tas faktiski paredz, ka cita uzņēmuma īpašums ir privatizējams, jo nevienā likumā nav rakstīts, ka to nevar darīt. Tas nozīmē, ka faktiski mēs atveram ceļu Latvenergo privatizācijai.
Un es varu uzreiz pateikt to, ka sāksies pārvades un sadales ciklu privatizācija, jo to izdarīt ir visvieglāk - var sadalīt dažādās daļās, un neviens pat nepamanīs, ka tas ir noticis. Un tad mēs patiešām panāksim šo enerģijas tirgus liberalizāciju un pielaidīsim tajā arī citus uzņēmējus, lai viņi piedāvātu elektroenerģiju... tātad piedalītos šajā tirgū.
Viss ir it kā normāli, bet sāksies Latvenergo privatizācija, un šajā ziņā mēs nekādā veidā nevaram piekrist tam, ka šajā likumā un šajā pantā parādīsies atsauce uz to, ka ir pieļaujama Latvenergo daļu nodošana valdījumā vai īpašumā citiem uzņēmumiem, jo tādā gadījumā mēs vienkārši pārkāpsim... neīstenosim to gribu, ko ir izteikuši mūsu Latvijas pilsoņi, aizliedzot privatizēt Latvenergo.
Paldies par uzmanību!
Sēdes vadītāja. Citi deputāti debatēs vairs nav pieteikušies. Debates tiek slēgtas.
Lūdzu, komisijas vārdā!
Dz.Zaķis. Kolēģi, es komisijas vārdā gribu nedaudz paskaidrot situāciju, lai nerastos bažas, kādas tikko izteica Klementjeva kungs.
Tātad situācija ir šāda: šis likums skaidri un gaiši pasaka to, ka Latvenergo nebūs privatizējams nevienā no gadījumiem. Ja mēs apskatāmies pantu, kuru mēs nupat izskatījām - tas bija 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums -, tad šeit ir pateikts tā: Kā valstiski svarīgs tautsaimniecības objekts akciju sabiedrība Latvenergo nav privatizējama. Visas akciju sabiedrības Latvenergo akcijas ir valsts īpašums, un tās nav privatizējamas vai atsavināmas. Punkts! Ar to tad arī viss ir skaidri un gaiši pateikts attiecībā uz pašu Latvenergo, uz kapitāla daļām un uz akcijām, kas ir Latvenergo. Tagad mēs runājam par īpašumu.
Tātad, ja mēs paskatītos 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumu, tad redzētu, ka šeit ir rakstīts tā: Pļaviņu, Ķeguma un Rīgas hidroelektrostacijas uz Daugavas, Rīgas 1. un 2.termocentrāli, elektroenerģijas pārvades tīklus un valsts akciju sabiedrības Latvenergo īpašumā esošos elektroenerģijas sadales un telekomunikāciju tīklus un iekārtas nevar izmantot kā ķīlu kredītu vai citu saistību nodrošināšanai, un šie objekti kā neprivatizējama manta [es uzsveru!] var pāriet un būt vienīgi tādu kapitālsabiedrību īpašumā vai valdījumā, kuru visas kapitāldaļas ir valsts akciju sabiedrības Latvenergo īpašums un kuras nevar nedz privatizēt, nedz atsavināt.
Ja mēs šobrīd runātu par šās atbildīgās komisijas priekšlikuma atšķirību no deputātes Stalidzānes piedāvātā 4.priekšlikuma, tad redzētu, ka tas faktiski ir tikai un vienīgi formulējuma jautājums, jo Stalidzānes kundzes piedāvātajā risinājumā ir pielikts klāt vēl teikums, kas izsaka sekojošo: ... ir valsts nozīmes stratēģiskie energoapgādes objekti. Tos ne kopā, ne atsevišķi nevar nodot valdījumā vai īpašumā trešajām personām.... Tas atbildīgās komisijas priekšlikumā faktiski ir pateikts ar vārdiem nevar nedz atsavināt, nedz privatizēt.
Tātad komisijā par šo pantu bija diskusija, un juristi, kas ir kompetenti, un arī Juridiskais birojs to skaitā, nolēma, ka atbildīgās komisijas formulējums ir absolūti līdzvērtīgs deputātes Stalidzānes formulējumam, bet pēc būtības precīzāk izsaka domu un pasaka to juridiski korektāk.
Tāpēc es aicinu atbalstīt 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumu un neatbalstīt 4. - deputātes Stalidzānes priekšlikumu, protams, izsakot cieņu deputātei Stalidzānei par pūlēm, lai panāktu to... Tātad situācija ir tāda, kāda tā šobrīd ir vēlama visai sabiedrībai.
Sēdes vadītāja. Paldies. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 4.priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 38, atturas - 17. Priekšlikums noraidīts.
Dz.Zaķis. 5. - deputāta Klementjeva priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 5.priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 55, atturas - 1. Priekšlikums noraidīts.
Dz.Zaķis. 6. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Zaķis. 7. - deputātes Stalidzānes priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts, iekļaujot 9.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Atklājam debates.
Debatēs runās deputāte Stalidzāne. Lūdzu!
J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Cienījamie kolēģi! Par šo jautājumu varētu varbūt arī tik daudz nerunāt, ja vien šis likumprojekta pants tiešām nebūtu tik nozīmīgs un tik būtisks, jo par šo pantu, pirms to iekļāva Enerģētikas likumā, savus parakstus atdeva vairāk nekā 300 000 Latvijas pilsoņu, un tie ir arī mūsu vēlētāji.
Un tieši šobrīd, kā jau arī Bartaševiča kungs teica, šis nav tāds vienīgais likums. Šobrīd ir vesela likumu saime, kura var attiekties arī uz šo Latvenergo kompāniju. Un tieši šobrīd mani visvairāk uztrauc tas, ka šajā no Ekonomikas ministrijas nākušajā likumprojektā grozījumos bija aizmirsta trešā daļa - šā 20.1 panta trešā daļa, kas ir ļoti būtiska.
Tieši šobrīd es jums varu minēt vēl tādu faktu, ka tieši patlaban paralēli visiem šiem likuma grozījumiem intensīvi tiek virzīta arī Latvenergo restrukturizācija, kuras rezultātā tiks radīts nesaprotams monstrs, no kura ūdensgalva paliks valsts īpašumā, bet funkcijas ar ilgtermiņa pasūtījumu par velti tiks atdotas citiem izpildītājiem. Bez tam tiek apgalvots, ka tas viss tiekot darīts patērētāju interesēs.
Šobrīd Latvenergo gadu no gada strādā ar stabilu peļņu. Liela daļa no šīs peļņas tiek atdota valstij, bet visa pārējā daļa tiek ieguldīta sistēmas sakārtošanā un attīstībā. Arī patērētājiem ir izdevīgs viss šis process, jo tarifi ir vieni no viszemākajiem Eiropā un viszemākie Baltijā. Latvenergo, pastāvot esošajai struktūrai, šobrīd visefektīvāk spēj veikt arī savas elektroenerģijas apgādātāja funkcijas. Pirms vairākiem gadiem norvēģu kolēģi atzina, ka Latvenergo ir visekonomiskākais uzņēmums starp Baltijas valstu un Ziemeļvalstu energouzņēmumiem. Arī šogad pēc lielās vētras zviedri tiešām brauca skatīties, kā mūsu energokompānija bija spējusi tikt galā ar tik milzīgiem bojājumiem, jo zviedri savā zemē radītos bojājumus sola likvidēt tikai maijā. Arī igauņi, kuriem šobrīd ir šī nojauktā sistēma, ar visiem bojājumiem vēl nav tikuši galā.
Pašreiz Latvenergo vadība ir izdomājusi, ka Eiropas Savienības direktīvu aizsegā ar lozungu Viss cilvēkam, viss cilvēka labā! varētu sadalīt šo kompāniju. Un tieši tas mani arī ļoti uztrauc.
Jā, uz tirgus liberalizāciju mums ir jāvirzās, bet vienīgi pastāv šī ļoti lielā problēma. Latvijā nav elektroenerģijas pārpalikumu. Jau šobrīd mēs no citām valstīm iepērkam 40% elektroenerģijas, bet, kā jūs labi zināt, efektīvs brīvais tirgus var izvērsties un realizēties tikai tur, kur ir produkcijas pārpilnība.
Tātad, lai arī kā mēs gribētu ar šiem vārdiem konkurence un brīvais tirgus attaisnot visas ar to saistītās pārmaiņas, kas tiek realizētas, tā tomēr nav taisnība, jo ir skaidri redzams, ka nevienam klientam no šīs tirgus liberalizācijas labuma nebūs, būs tikai iztērēti līdzekļi un formāli nodrošinātas Eiropas Savienības prasības.
Šobrīd mums draud ar visām Eiropas Savienības tiesām, taču tad no visām Eiropas Savienības 25 dalībvalstīm uz apsūdzēto sola būtu jāsēž vismaz 10 valstīm. Francija tiesājas jau 10 gadus, bet vēl nav izdevies pierādīt, ka Francija būtu pieļāvusi kādas nelikumības, paturot visu energokompāniju savās rokās - valsts īpašumā.
Energokompānijas tehnoloģiski un administratīvi ir ļoti sazarotas savā mijiedarbībā, tas ir ļoti sarežģīts mehānisms, bet, es gribu teikt, arī ļoti pārbaudīts mehānisms, jo, pastāvot tieši šai struktūrai, mūsu energokompānija spēja izlīst no tās ekonomiskās bedres, kas radās 90.gadu sākumā, kad patēriņš nokritās par 40%, un, šai struktūrai ekonomiski darbojoties un nepaaugstinot tarifus (kā to izdarīja Lattelekom, kas pēc tam vēl lielās), mēs esam izdarījuši ļoti labas lietas, jo, nepaaugstinot tarifus, jau 1977.gadā šī energokompānija spēja lielus līdzekļus ieguldīt sistēmas attīstībā. Kopumā šodien šīs sistēmas attīstībā ir ieguldīti vairāk nekā 500 miljoni latu.
Piekrītu, ka katra uzņēmuma darbs ir pilnveidojams, attīstāms - arī Eiropas Savienības direktīvu kontekstā. Godprātīgi pamatota restrukturizācija varētu arī dot zināmu rezultātu, taču tad tā ir jāveic tādiem cilvēkiem, kas no šīs lietas tiešām kaut ko saprot. Taču mums Latvijā ir izveidojusies ļoti interesanta situācija. Ir izveidojies tādu speciālistu loks, kuri skraida no vienas lielās struktūras uz otru, veic šīs restrukturizācijas, bet pēc tam viņiem par rezultātu vairs nav jāatbild, jo pēc trim, četriem vai pieciem gadiem viņi jau ir aizjoņojuši uz nākamo struktūru, ierosinājuši tur to savu restrukturizāciju, un atkal viņiem par rezultātiem nebūs jāatbild.
Sēdes vadītāja. Atvainojiet, Stalidzānes kundze, jūsu runas laiks ir beidzies!
J.Stalidzāne. Paldies, tūlīt beigšu.
Lai šādu struktūru restrukturizētu, šīs lietas tiešām ļoti labi jāpārzina un jāatbild par to, kas ir izdarīts, jo mēs kā patērētāji nedrīkstam būt cietēji.
Sēdes vadītāja. Debates tiek slēgtas.
Komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis. Lūdzu!
Dz.Zaķis. Kolēģi! Paskaidrošu, kāda ir situācija ar šo pantu. Stalidzānes kundzes iesniegtajā priekšlikumā ir runāts par jaunizveidotajām uzņēmējsabiedrībām, taču, kā mēs visi zinām, Komerclikums noteic, ka ir komercsabiedrības. Savukārt Juridiskā biroja piedāvātajā un atbildīgās komisijas atbalstītajā 9.priekšlikumā ir runāts par jaunizveidotajiem tiesību subjektiem, kas ir vēl plašāks jēdziens.
Tāpēc es aicinu neatbalstīt 7.priekšlikumu, jo 9.priekšlikumā tas viss ir atbalstīts daudz plašākā un juridiski korektākā jēdzienā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par 7. - deputātes Stalidzānes priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 35, atturas - 16. Priekšlikums noraidīts.
Dz.Zaķis. 8. - deputāta Klementjeva priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 9. - komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Zaķis. 9. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
Dz.Zaķis. 10. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Zaķis. Un visbeidzot 11. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
Dz.Zaķis. Ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Enerģētikas likumā pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - nav, atturas - 13. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi likumā Par Valsts zemes dienestu. Trešais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis. Lūdzu!
I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).
Godātie kolēģi! Mēs strādāsim ar dokumentu Nr.3884 - tas ir likumprojekts Grozījumi likumā Par Valsts zemes dienestu, kas sagatavots izskatīšanai trešajā lasījumā.
1. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijā tas ir atbalstīts, redakcionāli precizēts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 2. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.
I.Emsis. 3. - deputātu Ontužāna un Krūmiņa priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli. (Starpsauciens: Balsot!)
I.Emsis. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums... (Starpsauciens: Balsot par 3.)
Sēdes vadītāja. Vai deputāti tomēr prasa balsojumu? Atvainojiet, deputāti tomēr prasa balsojumu par 3.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 3. - deputātu Ontužāna un Krūmiņa priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 48, atturas - 8. Priekšlikums noraidīts.
I.Emsis. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts pārejas noteikumu formā.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. Līdz ar to visi priekšlikumi izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi likumā Par Valsts zemes dienestu pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likums. Trešais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris. Lūdzu!
A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).
Sēdes vadītājas kundze! Kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 1079. Dokuments Nr.3762.
1. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalsta.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
A.Slakteris. 2. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija, protams, atbalsta.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
A.Slakteris. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Arī pret 3.priekšlikumu deputāti neiebilst.
A.Slakteris. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
A.Slakteris. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
A.Slakteris. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
A.Slakteris. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likums pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret - 2, neviens neatturas. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi likumā Par privātajiem pensiju fondiem. Trešais lasījums
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris. Lūdzu!
A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).
Kolēģi! Par šiem likuma grozījumiem nekādi priekšlikumi komisijā nav saņemti. Līdz ar to komisija otrajā lasījumā pieņemto redakciju atbalsta arī trešajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi likumā Par privātajiem pensiju fondiem pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 71, neviens nav balsojis pret, neviens neatturas. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Civilstāvokļa aktu likums. Trešais lasījums
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups. Lūdzu!
E.Jaunups (frakcija Jaunais laiks).
Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu Civilstāvokļa aktu likums.
1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 2. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par deputāta Buzajeva iesniegto 2.priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 51, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.
E.Jaunups. 3. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 4. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 5. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 6. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Edgara Jaunupa priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 7. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim par 6. un 7.priekšlikumu.
E.Jaunups. 8. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 9. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 10. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. Līdz ar to ir izskatīti visi priekšlikumi. Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu balsot par likumprojekta Civilstāvokļa aktu likums pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 72, neviens nav balsojis pret, un neviens neatturas. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Trešais lasījums.
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Circene. Lūdzu!
I.Circene (frakcija Jaunais laiks).
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir izskatījusi likumprojektu Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā (reģistrācijas numurs 864). Likumprojekts ir sagatavots trešajam lasījumam.
1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 4. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 5. - atbalstīts un redakcionāli precizēts, iestrādāts 6.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret 5. un 6.priekšlikumu.
I.Circene. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
I.Circene. 8. - nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.
I.Circene. 9. - nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.
I.Circene. 10. - bērnu un ģimenes lietu ministra Baštika priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 11.priekšlikumā.
11. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.
I.Circene. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts, iestrādāts 14.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim par 13. un 14.priekšlikumu.
I.Circene. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.
I.Circene. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 20. - bērnu un ģimenes lietu ministra Baštika priekšlikums. Daļēji atbalstīts un redakcionāli precizēts, iestrādāts 21.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 20. un 21.priekšlikumu.
I.Circene. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 23. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 25. - bērnu un ģimenes lietu ministra Baštika priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 26. - deputātes Rugātes priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts, iestrādāts 27.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 26. un 27.priekšlikumu.
I.Circene. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 30. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 31. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
I.Circene. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 33. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 34. - bērnu un ģimenes lietu ministra Baštika priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 35. - deputāta Kabanova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par deputāta Kabanova iesniegto 35.priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 49, atturas - 5. Līdz ar to priekšlikums noraidīts.
I.Circene. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 37. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 38. - deputāta Kabanova priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par 38.priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 44, atturas - 4. Priekšlikums noraidīts.
I.Circene. Paldies. 39. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 40. - bērnu un ģimenes lietu ministra Baštika priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 41. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 42. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 43. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
I.Circene. 44. - izglītības un zinātnes ministra priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 45. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 46. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 47. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 48. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
I.Circene. 49. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 50. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. 51. - bērnu un ģimenes lietu ministra Baštika priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
I.Circene. 52. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
I.Circene. 53. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Circene. 54. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.
I.Circene. 55. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Circene. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzam balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - nav, atturas - nav. Likums pieņemts.
I.Circene. Paldies.
Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi likumā Par valsts noslēpumu. Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Dalbiņš. Lūdzu!
J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).
Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu Grozījumi likumā Par valsts noslēpumu. Kopumā ir saņemti 5 priekšlikumi.
1.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas deputāts Buzajeva kungs. Komisija priekšlikumu ir noraidījusi. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 53, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.
J.Dalbiņš. 2.priekšlikums. Iesniedzis Buzajeva kungs. Komisija to ir noraidījusi. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu balsot par 2. - deputāta Buzajeva priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 56, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.
J.Dalbiņš. 3.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš. 4.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi 5.priekšlikumā tādā redakcijā, kādu iesniedza atbildīgā komisija.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli par 4. un 5.priekšlikumu.
J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi likumā Par valsts noslēpumu pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likums pieņemts.
Godātie kolēģi! Sēdi turpināsim pēc pārtraukuma. Līdz ar to lūdzu jūs reģistrēties ar balsošanas kartēm! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrēties!
Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārdu paziņojumam lūdz deputāts Kiršteins. Lūdzu!
A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).
Godājamie deputāti! Aicinu uz Ārlietu komisijas sēdi Ārlietu komisijas telpās! Paldies!
Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedri Ingunu Rībenu nolasīt reģistrācijas rezultātus!
I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).
Tā. Silva Bendrāte - nav, Andris Bērziņš - nav, Boriss Cilevičs - nav, Guntis Bērziņš - ir, Silva Golde - nav, Māris Gulbis - nav, Artis Kampars - ir, Andis Kāposts - nav, Oskars Kastēns - nav, Paulis Kļaviņš - nav, Juris Dobelis - nav, Anatolijs Mackevičs - arī nav, Vitālijs Orlovs - nav, Ināra Ostrovska - nav, Leopolds Ozoliņš - arī nav, Aigars Pētersons - nav, Vjačeslavs Stepaņenko - ir, Jānis Straume - nav, Vaira Paegle - nav, Pēteris Tabūns - nav, Ingrīda Ūdre - nav, Dzintars Rasnačs - nav un Ērika Zommere - arī nav.
Paldies par uzmanību!
Sēdes vadītāja. Paldies! Sēdi atsāksim pulksten 11.00.
(Pārtraukums)
Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedre
Vineta Muižniece.
Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet savas vietas! Turpināsim izskatīt darba kārtību.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Militārā dienesta likumā. Trešais lasījums.
Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Dalbiņš. Lūdzu!
J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).
Paldies, sēdes vadītājas kundze! Par likumprojektu Grozījumi Militārā dienesta likumā ir saņemti četri priekšlikumi, kas tika izskatīti 9.marta sēdē.
1.priekšlikums. Iesniedza Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Mūrnieces kundze. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš. 2. - Mūrnieces kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš. 3. - Mūrnieces kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Dalbiņš. 4. - Aizsardzības ministrijas parlamentārās sekretāres Mūrnieces priekšlikums. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.
J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Militārā dienesta likumā pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - neviens deputāts, neviens deputāts nav atturējies. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Jaunups. Lūdzu!
E.Jaunups (frakcija Jaunais laiks).
Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.
1. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 2. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra D.Turlā priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 3. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 4. - tieslietu ministres S.Āboltiņas priekšlikums. Komisijas lēmums - daļēji atbalstīt un iekļaut Juridiskās komisijas 3.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.
E.Jaunups. 5. - deputātes Rugātes priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts atbildīgās komisijas 6.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt 5. un 6.priekšlikuma atbalstīšanai.
E.Jaunups. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 8.priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 9. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 10. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts Juridiskās komisijas 11.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim par 10. un 11.priekšlikumu.
E.Jaunups. 12. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. 13. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 15. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 16. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 17. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 18. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 20. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 21. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 23. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres D.Lucauas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 24. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra D.Turlā priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts Juridiskās komisijas 25.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta Juridiskās komisijas viedokli.
E.Jaunups. 26. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 27. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra K.Petera priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts Juridiskās komisijas 28.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim par 27. un 28.priekšlikumu.
E.Jaunups. 29. - finanšu ministra O.Spurdziņa priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 30. - finanšu ministra O.Spurdziņa priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 31. - finanšu ministra O.Spurdziņa priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 32. - finanšu ministra O.Spurdziņa priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 33. - finanšu ministra O.Spurdziņa priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 34. un 35. - finanšu ministra O.Spurdziņa priekšlikumi. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta 34. un 35.priekšlikumu.
E.Jaunups. 36. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. 38. - finanšu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. 39. - finanšu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 40. - finanšu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 42. - finanšu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. 43. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 45. - finanšu ministra priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 46. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.
E.Jaunups. 47. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.
E.Jaunups. 48. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 49. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Agešina iesniegto 49.priekšlikumu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18 deputāti, pret - 47, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.
E.Jaunups. 50. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 51. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 52. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 53. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 54. - deputāta Agešina priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Agešina 54.priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17 deputāti, pret - 50, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.
E.Jaunups. 55. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.
E.Jaunups. 56. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 57. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 58. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Buzajeva iesniegto 58.priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 50, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums noraidīts.
E.Jaunups. 59. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 60. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 61. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 62. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. 63. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 64. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 65. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 66. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 67. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 68. - Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra Šēnberga priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsojam par Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra iesniegto 68.priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 61, pret - 1, atturas - 6. Priekšlikums atbalstīts.
E.Jaunups. 69. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 70. - Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 71. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 72. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 73. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 74. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 75.priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 76. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 77. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. 78. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Turlā priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 79. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. 80. - tieslietu ministres Āboltiņas priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.
E.Jaunups. 81. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 82. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 83. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 84.priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 85. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 86., 87. un 88.priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim par 86., 87. un 88.priekšlikumu.
E.Jaunups. 89. - Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra Šēnberga priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsot par Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra iesniegto 89.priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 6, atturas - 8. Priekšlikums ir atbalstīts.
E.Jaunups. 90. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 91. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 92. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 93. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 94.priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 95. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 96. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 97.priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. 98. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
E.Jaunups. 99. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums. Komisijas lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 100. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijas
lēmums - atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
E.Jaunups. 101. - tieslietu ministres Āboltiņas priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.
E.Jaunups. 102. - Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra D.Turlā priekšlikums. Komisijas lēmums - neatbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
E.Jaunups. Līdz ar to ir izskatīti visi priekšlikumi. Aicinu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 8, atturas - 5. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - Valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības likums. Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Segliņš.
M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).
Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums trešajā lasījumā.
1.priekšlikumu Juridiskā komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 2.priekšlikums ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 3. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. - deputāta Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 47, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 4. - nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret 4. un arī pret 5.priekšlikumu.
M.Segliņš. 6. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 7. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 8. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 9. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti prasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 9. - deputāta Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 46, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 10. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 10. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 48, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 11. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 11. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 47, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 12. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 13. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 13. - deputāta Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 44, atturas - 1. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 14. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 15. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 15. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 46, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 16. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 16. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 48, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 17. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 18. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 19. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 20. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 21. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 22. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 23. - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 24. - daļēji atbalstīts un iekļauts 25.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim par 24. un 25.priekšlikumu.
M.Segliņš. 26. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 26. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 13, pret - 49, atturas - 1. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 27. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Agešina 27.priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 49, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 28.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 29.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Agešina 29.priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 50, atturas - 2. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 30.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 31.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 32.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 33.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 34.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 35.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 36.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 37.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 1, neviens neatturas. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Kara tiesu likums. Trešais lasījums.
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Segliņš. Lūdzu!
M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).
Godātie kolēģi! Izskatīsim priekšlikumus, kas tika iesniegti likumprojekta trešajam lasījumam.
1.priekšlikumu Juridiskā komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 2.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 3.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 4.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 5.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 6.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 7.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 8.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 9.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 10.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 11.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 12.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 13.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Kara tiesu likums pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 15, neviens neatturas. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi likumā Par tiesu varu. Trešais lasījums.
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Segliņš. Lūdzu!
M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).
Trešajam lasījumam Juridiskā komisija ir saņēmusi piecus priekšlikumus.
1.priekšlikums komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 2.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
M.Segliņš. 3.priekšlikums - atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
M.Segliņš. 4.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Buzajeva 4.priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 54, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. 5.priekšlikums - nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Buzajeva 5.priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 52, neviens neatturas. Priekšlikums noraidīts.
M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi likumā Par tiesu varu pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59 deputāti, pret - 13, atturas - 1. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu.
Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Stalidzāne. Lūdzu!
J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3892. Likumprojekts ir sagatavots pieņemšanai trešajā, galīgajā, lasījumā.
Likumprojektam tātad ir iesniegts 1.priekšlikums, ko sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūdzu to atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Stalidzāne. 2. - arī Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!
Sēdes vadītāja. Deputāti pieteikušies debatēs. Vai deputāts Šķesters vēlas debatēt? Paldies. Deputāti atbalsta.
J.Stalidzāne. 3. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi. Lūdzu Saeimu atbalstīt!
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne. 4. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Stalidzāne. 5. ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres Ditas Lūkas priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Stalidzāne. Arī 6. ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Stalidzāne. 7.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne. Arī 8.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Stalidzāne. 9. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne. 10.priekšlikums saņemts no Juridiskā biroja. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne. 11.priekšlikums saņemts no Sociālo un darba lietu komisijas. Lūdzu to atbalstīt!
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Stalidzāne. Visi priekšlikumi ir izskatīti. Komisija ir lēmusi pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73 deputāti, neviens deputāts nav balsojis pret un nav atturējies. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - Grozījumi likumā Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Brigmane.
Lūdzu!
B.Brigmane (frakcija Jaunais laiks).
Cienījamie deputāti! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piedāvā izskatīt dokumentu Nr.3897. Ir saņemti trīs priekšlikumi.
1.priekšlikumu ir iesniegusi Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Lūdzu atbalstīt.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
B.Brigmane. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
B.Brigmane. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu nav. Aicinu likumprojektu pieņemt trešajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi likumā Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71 deputāts, neviens nav balsojis pret un nav atturējies. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Biodegvielas likums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas
komisijas
vārdā - deputāts Jaundžeikars. Lūdzu!
Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3901. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir sagatavojusi trešajam lasījumam likumprojektu Biodegvielas likums.
1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Jaundžeikars. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Jaundžeikars. 3. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts, iekļaujot 4.priekšlikumā. Atbildīgās komisijas iesniegtais 4.priekšlikums ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim par 3. un 4.priekšlikumu.
Dz.Jaundžeikars. 5. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Jaundžeikars. 6. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.
Dz.Jaundžeikars. 7. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Ir atbalstīts, iekļaujot 8.priekšlikumā. Priekšlikums Nr.8 ir atbildīgās komisijas priekšlikums, un tas ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim par 7. un 8.priekšlikumu.
Dz.Jaundžeikars. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Jaundžeikars. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
Dz.Jaundžeikars. 11. - finanšu ministra priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Jaundžeikars. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
Dz.Jaundžeikars. 13. - finanšu ministra priekšlikums. Ir atbalstīts un iekļauts 14.priekšlikumā. 14.priekšlikums ir atbildīgās komisijas priekšlikums, un tas ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 13. un 14.priekšlikumu.
Dz.Jaundžeikars. 15. - deputāta Tabūna priekšlikums. Nav komisijā atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Tabūna iesniegto 15.priekšlikumu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 6, pret - 59, atturas - 8. Priekšlikums noraidīts.
Dz.Jaundžeikars. 16. - deputāta Tabūna priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: Balsot!)
Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsot. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Tabūna 16.priekšlikumu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 4, pret - 58, atturas - 10. Priekšlikums noraidīts.
Dz.Jaundžeikars. 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Jaundžeikars. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Jaundžeikars. 19. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
Dz.Jaundžeikars. Lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Biodegvielas likums pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas
komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.
P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).
Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija saņēma minēto likumprojektu Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā un savā 9.marta sēdē to izskatīja.
Komisija ierosina atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā atzīšanu par steidzamu. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - 6, neviens neatturas. Likumprojekts atzīts par steidzamu.
P.Kalniņš. Komisija lūdz atbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!
P.Kalniņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.aprīlis.
Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 2.aprīlis. Izskatīšanas laiks, lūdzu? 21. vai 14.aprīlis?
P.Kalniņš. Likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā - 21.aprīlī.
Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 2.aprīlis. Likumprojekta izskatīšanas laiks - 21.aprīlis. Paldies!
Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts Grozījumi Komerclikumā. Otrais lasījums.
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš. Lūdzu!
M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).
Godājamie kolēģi! Otrajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Komerclikumā pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts Grozījumi Komerclikumā otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
M.Segliņš. 23.marts.
Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.marts. Paldies!
Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts Grozījumi Iepakojuma likumā. Otrais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis. Lūdzu!
I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).
Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.3885. Izskatīsim otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus.
1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 5. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Matijesku priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 6. - deputāta Emša priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iestrādāts 11.priekšlikumā. Tātad nav izskatāms šajā...
Sēdes vadītāja. Jā! Lūdzu, tālāk!
I.Emsis. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 8. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Matijesku priekšlikums. Atbalstīts un iestrādāts mūsu jau atbalstītajā 4.priekšlikumā. Tāpat arī 9. - deputāta Emša priekšlikums - iestrādāts, iekļauts 4.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 10. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Matijesku priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts 11.priekšlikumā, kas ir atbildīgās komisijas formulēts un ko atbildīgā komisija atbalsta.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 10. un 11.priekšlikumu.
I.Emsis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļaujot 13. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 12. un 13.priekšlikumu.
I.Emsis. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts 15. un 17.priekšlikumā - atbildīgās komisijas priekšlikumos.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 16. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Matijesku priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 17. - jau minētais priekšlikums. Ir atbalstīts komisijas redakcijā.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 19. - deputāta Emša priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 20. - Vides ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 25.- Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 26. - deputāta Emša priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 27.priekšlikumā, kas ir atbildīgās komisijas redakcijā.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 26. un 27.priekšlikumu.
I.Emsis. 28. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Matijesku priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 29. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Matijesku priekšlikums. Atbalstīts, un redakcija precizēta.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 30. - deputāta Emša priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst pret komisijas viedokli.
I.Emsis. 31. - deputāta Emša priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 33.priekšlikumā. Arī 32. - Juridiskā biroja priekšlikums - daļēji ir atbalstīts un iekļauts 33.priekšlikumā - atbildīgās komisijas redakcijā.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 31., 32. un 33.priekšlikumu.
I.Emsis. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 35. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 36. - deputāta Emša priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 38.priekšlikumā. Arī Juridiskā biroja iesniegtais 37.priekšlikums iekļauts 38.priekšlikumā - atbildīgās komisijas redakcijā.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli par 36., 37. un 38.priekšlikumu.
I.Emsis. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 40. - deputāta Emša priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts jau atbalstītajā 28.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 42. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Matijesku priekšlikums. Atbalstīts, redakcija precizēta.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
I.Emsis. 43. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
I.Emsis. 44. - Vides ministrijas parlamentārās sekretāres Matijesku priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
I.Emsis. Līdz ar to esam izskatījuši priekšlikumus otrajam lasījumam. Lūdzu balsot par likumprojektu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Iepakojuma likumā pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - nav, neviens neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
I.Emsis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.marts.
Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.marts. Paldies.
I.Emsis. Paldies.
Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā. Otrais lasījums.
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš. Lūdzu!
M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).
Godājamie kolēģi! Likumprojekta otrajam lasījumam neviens priekšlikums nav saņemts. Aicinu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - nav, neviens neatturas. Likumprojekts Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
M.Segliņš. 23.marts.
Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 23.marts. Paldies.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā. Pirmais lasījums
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ēriks Zunda. Lūdzu!
Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).
Cienījamā sēdes vadītājas kundze! Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā (reģistrācijas numurs 1123) un nolēma atbalstīt to pirmajā lasījumā.
Aicinu Saeimu darīt to pašu!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, neviens deputāts nav atturējies. Likumprojekts Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā pirmajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!
Ē.Zunda. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 31.marts.
Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 31.marts. Citu ierosinājumu nav. Paldies.
Ē.Zunda. Paldies.
Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Grozījumi Muitas likumā.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Kampars. Lūdzu!
A.Kampars (frakcija Jaunais laiks).
Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 1128. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 9.marta sēdē ir izskatījusi šo likumprojektu un lūdz to atbalstīt pirmajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Grozījumi Muitas likumā pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72 deputāti, neviens deputāts nav balsojis pret un nav atturējies. Likumprojekts Grozījumi Muitas likumā pirmajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!
A.Kampars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 31.marts.
Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 31.marts. Citu priekšlikumu nav. Paldies.
Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts Rīgas Doma likums.
Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Ābiķis. Lūdzu!
Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).
Cienījamie kolēģi! Aicinu jūs paņemt dokumentu Nr.3900.
1. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Ābiķis. 2. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
Dz.Ābiķis. 3., 4., 5. un 6. - atbildīgās komisijas priekšlikumi. Ir atbalstīti.
Sēdes vadītāja. Pret minētajiem atbildīgās komisijas priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.
Dz.Ābiķis. 7., 8. un 9. - atbildīgās komisijas priekšlikumi. Ir atbalstīti.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.
Dz.Ābiķis. 10., 11. un 12. - atbildīgās komisijas priekšlikumi. Ir atbalstīti.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta komisijas viedokli.
Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Aicinu jūs balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta Rīgas Doma likums pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72 deputāti, neviens nav balsojis pret un nav atturējies. Likumprojekts Rīgas Doma likums otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā es jums izsaku pateicību par vienprātīgo atbalstu komisijas viedoklim un aicinu iesniegt priekšlikumus līdz 8.aprīlim.
Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 8.aprīlis. Citu priekšlikumu nav. Paldies.
Dz.Ābiķis. Liels paldies, kolēģi!
Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi! Izskatīsim darba kārtības nākamo punktu - lēmuma projektu Par piekrišanu Saeimas deputāta Jāņa Šmita saukšanai pie administratīvās atbildības.
Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Strazdiņš.
J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).
Cienījamā sēdes vadītāja! Godātie kolēģi! Lūdzu izskatīt Saeimas sēdē mūsu sagatavoto lēmuma projektu Par Jāņa Šmita saukšanu pie administratīvās atbildības.
Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iesniegumu ar lūgumu dot atļauju saukt pie administratīvās atbildības 8.Saeimas deputātu Jāni Šmitu.
Iepazinusies ar lietas materiāliem, kā arī uzklausījusi Jāņa Šmita paskaidrojumus, komisija nolēma neatbalstīt deputāta Jāņa Šmita saukšanu pie administratīvās atbildības par administratīvajā protokolā norādīto pārkāpumu.
Lūdzu lemt par šo lēmuma projektu!
Paldies par uzmanību!
Sēdes vadītāja. Atklājam debates.
Debatēs pieteicies deputāts Simsons. Lūdzu!
P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Cienījamā sēdes vadītāja! Godājamie kolēģi deputāti! Pēc būtības šis jautājums ir plašāks, nekā tas atspoguļots lēmuma virsrakstā - par piekrišanu vai nepiekrišanu Saeimas deputāta Jāņa Šmita saukšanai pie administratīvās atbildības. Tā nu iznāk, ka ik pa laikam mēs konstatējam likumdošanas procesa paviršības vai steigas sekas, un tāpēc vēl arvien ir vērojamas problēmas saistībā ar likuma burta un jēgas izpratni un traktējumu. Par to, protams, pirmām kārtām ir atbildīgs likumdevējs, ja ierēdnis no mūsu likumiem izdara aplamus secinājumus, un tāpēc mūsu pienākums ir skaidrot gan pilsoņiem, gan presei jautājuma būtību.
Jūsu rīcībā esošajos dokumentos lūdzu pievērst uzmanību diviem datumiem: pirmais datums ir 2004.gada 18.marts. Tas ir datums, kad Jānis Šmits ir stājies amatā, un saskaņā ar likumu 7 dienu laikā viņam bija jāpaziņo, vai viņš neieņem vēl kādus citus amatus, kurus ieņemt viņam aizliedz likums. Un otrais datums ir 2000.gada 30.septembris, kad Jānim Šmitam ir beidzies pilnvaru termiņš fonda valdē. Tāpēc, lai tiktu skaidrībā par to, kā mums lemt un kā balsot, būtu jāatbild uz vismaz trijiem jautājumiem.
Pirmais jautājums: vai laikā uz 2004.gada 18.martu Jānis Šmits bija jebkādā veidā un jebkādā dokumentā reģistrēts par fonda valdes priekšsēdētāju? Atbilde ir: Nē!, tāpēc ka viņa pilnvaras beidzās jau 2000.gada 30.septembrī - tātad pirms trīsarpus gadiem.
Otrais jautājums: vai pēc stāšanās amatā Jānim Šmitam bija pienākums 7 dienu laikā paziņot, ka pirms trīsarpus gadiem viņš ir bijis fonda valdes priekšsēdētājs? Protams, atbilde ir: Nē!, jo tas ir bijis pirms trīsarpus gadiem.
Nākamais jautājums: vai Jānis Šmits līdz 2000.gada 30.septembrim, kamēr viņš bija valdes priekšsēdētājs, vai pēc tam, it īpaši pēc 2004.gada 18.marta, ir saņēmis kādu atalgojumu no fonda kā valdes priekšsēdētājs? Un atkal atbilde ir: Nē!
Ceturtais jautājums: vai, dibinot fondu, bija iespējams to reģistrēt citādā statusā nekā bezpeļņas organizāciju - sabiedrību ar ierobežotu atbildību? Jā, bija! Bet tikai kā sabiedrisko organizāciju, kas būtu neloģiski, tāpēc ka fonda darbība nav atbilstoša sabiedriskās organizācijas darbībām.
Turklāt Biedrību un nodibinājumu likums, ko mēs paši esam pieņēmuši, ļauj turpmāk reģistrēt šo fondu kā nodibinājumu, tādējādi likvidējot absurdo situāciju, ka bezpeļņas organizācija ir uzņēmējdarbība.
Kāda ir Jāņa Šmita kļūda? Viņa kļūda ir tā, ka 2004.gada 29.oktobrī (ievērojiet - 2004.gada 29.oktobrī!) viņš ir lūdzis fondu tiešām atbrīvot viņu no neesošā amata, taču, tā kā Jānis Šmits nav jurists, bet mācītājs, turklāt būdams bez pieredzes, kā turēties pretī padomju laika čekistu izstrādātajai un mūsdienu žurnālistu piekoptajai pratināšanas metodei, viņš šādu iesniegumu ir rakstījis.
Lietas būtība ir tāda, ka tikai dibinātāju kompetencē ir izvirzīt vai neizvirzīt Jānim Šmitam kādas pretenzijas, ja viņš būtu rīkojies pretēji fonda mērķiem, uzdevumiem vai viņam deleģētajām pilnvarām. Mums nav pamata saukt Jāni Šmitu pie atbildības par to amatu, ko viņš ir ieņēmis trīsarpus gadus pirms stāšanās deputāta amatā.
Paldies par uzmanību!
Sēdes vadītāja. Nākamais debatēs pieteicies deputāts Turlais. Lūdzu!
D.Turlais (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Cienījamā sēdes vadītāja! Godātie kolēģi! Nekavēšu jūsu uzmanību ilgu laiku. Pēteris Simsons ar jurista pieredzi jau detalizēti par šo jautājumu runāja.
Es teikšu vienkāršāk: par ko mēs runājam? Par ieņēmumu deklarāciju. Vai Jānim Šmitam ir bijuši ieņēmumi, kurus viņš nav uzrādījis? Nē, nav! Par ko mēs vispār runājam? Par kādu sodu? Par kādu pārkāpumu?
Es domāju, ka politiskās intrigas ir lietas, kas ātri uzpeld, bet tikpat viegli tās arī aiziet. Runājot par administratīvo sodu, nav priekšmeta.
Līdz ar to es aicinu balsot pret.
Sēdes vadītāja. Nākamais debatēs pieteicies deputāts Jaunups. Lūdzu!
E.Jaunups (frakcija Jaunais laiks).
Godājamie kolēģi! Šmita kunga atklāsme par to, ka viņš ir pāris uzņēmumu vadībā, viņam radās pēc tam, kad es, komentējot Šmita kunga vadītās komisijas sagatavoto materiālu, visai sabiedrībai to pavēstīju.
Protams, tālākais situācijas risinājums bija šāds: Šmita kungs to konstatēja un, kā mani informēja arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, atzina savu pārkāpumu un tik tiešām, ja nemaldos, nepilna mēneša laikā minēto pārkāpumu novērsa. Viss kārtībā! Tikai diemžēl šis pārkāpums bija turpinājies turpat vai astoņus mēnešus.
Ko es ar to visu gribu teikt? Protams, šis pārkāpums kaut kādā ziņā varbūt, iespējams, ir arī formāls. Tā nav mana kompetence un nav arī neviena cita Saeimas deputāta kompetence iedziļināties, vai pēc būtības tur bija vai nebija interešu konflikta situācija un vai pēc būtības Šmita kungs izmantoja vai neizmantoja kaut kādā veidā Saeimas deputāta statusu, lai gūtu paša vadītajai SIA kādu labumu. Ne mums ar to nodarboties, ne mums to konstatēt! Jo šī funkcija viennozīmīgi tātad ir attiecīgo tiesībaizsardzības iestāžu kompetencē.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veica pārbaudi un šīs pārbaudes rezultātā pieņēma lēmumu. Ja Šmita kungs kā fiziskā persona ar šo lēmumu nav apmierināts, tad, Šmita kungs, dodieties uz tiesu! Ko jūs šeit slēpjaties aiz Saeimas vairākuma iespējamā lēmuma jūs neizdot sodīšanai! Dodieties uz tiesu un pierādiet savu patiesību! Pierādiet to, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir rīkojies nepamatoti, nelikumīgi, un tad administratīvā tiesa attiecīgo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pieņemto lēmumu atcels!
Pierādīsim vienreiz to, ka mums, Saeimas deputātiem, šī tā sauktā imunitāte attiecībā uz administratīvo atbildību netiek izmantota savtīgi un ļaunprātīgi! Un jums kā mācītājam, Šmita kungs, šis nu būtu tāds pašsaprotams solis, kurš būtu jāsper!
Paldies jums!
Sēdes vadītāja. Nākamais debatēs deputāts Simsons, otro reizi.
P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Godājamie kolēģi! Uzklausot iepriekšējo runātāju, es nonācu pie paradoksālas atziņas. Izrādās, ka mūsu kolēģis deputāts Jaunups ir tas, kurš ir ietekmējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju pieņemt šādu lēmumu. Un no tā man ir jāizdara secinājums, ka arī jaunākās paaudzes juristi ir patiešām cienīgi padomju čekistu metožu turpinātāji.
Sēdes vadītāja. Vairāk deputāti debatēs nav pieteikušies. Debates tiek slēgtas. (Zālē liels troksnis.) Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu Par piekrišanu Saeimas deputāta Jāņa Šmita saukšanai pie administratīvās atbildības! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 35, atturas - 9. Lēmuma projekts noraidīts. (Aplausi.)
Nākamais darba kārtības punkts - lēmuma projekts Par Valsts kontroles 2004.gada finanšu pārskata revīziju.
Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vārdā - deputāts Jaundžeikars. Lūdzu!
Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).
Cienījamie kolēģi! Saskaņā ar Valsts kontroles likuma 45.pantu Latvijas Republikas Valsts kontrolē finanšu pārskata revīziju veic zvērināts revidents vai zvērinātu revidentu komercsabiedrība, kuru konkursa kārtībā izraugās Saeima.
Atbilstoši atklātā konkursa rezultātiem Publisko izdevumu un revīzijas komisija ierosina Saeimai apstiprināt lēmuma projektu, ka Valsts kontroles 2004.gada finanšu pārskata revīziju veiks SIA D. Daņēvičas revīzijas birojs.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmumu Par Valsts kontroles 2004.gada finanšu pārskata revīziju. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, neviens nav balsojis pret un nav atturējies. Lēmuma projekts pieņemts.
Godātie kolēģi! Ir saņemts Saeimas deputātu Aleksejeva, Sokolovska, Tolmačova, Kabanova, Buzajeva un Plinera jautājums iekšlietu ministram Jēkabsonam par neadekvāto policijas rīcību. Jautājums tiek nodots iekšlietu ministram
Godātie deputāti! Šīsdienas darba kārtība ir izskatīta. Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu reģistrācijas režīmu!
Vārdu paziņojumam lūdz deputāts Emsis.
I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).
Godātie kolēģi! Es aicinu Nacionālās drošības komisiju pulksten 12.30 uz komisijas sēdi.
Paldies par uzmanību!
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārdu paziņojumam lūdz deputāts Strazdiņš.
J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).
Cienījamie Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekļi! Atgādinu, ka mums šodien pulksten 12.30 būs komisijas sēde Zinātniskās darbības likuma izskatīšanai.
Sēdes vadītāja. Kolēģi! Lūdzu Saeimas sekretāra biedri Ingunu Rībenu nolasīt reģistrācijas rezultātus!
I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).
Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Silva Bendrāte, Andris Bērziņš, Boriss Cilevičs, Sergejs Fjodorovs, Silva Golde, Māris Gulbis, Pēteris Kalniņš, Andis Kāposts, Oskars Kastēns, Paulis Kļaviņš, Juris Dobelis, Anatolijs Mackevičs, Vitālijs Orlovs, Ināra Ostrovska, Leopolds Ozoliņš, Aigars Pētersons, Mareks Segliņš, Jānis Straume, Vaira Paegle, Inta Feldmane... ir, jā. Pēteris Tabūns, Ingrīda Ūdre, Dzintars Rasnačs un Ērika Zommere.
Paldies par uzmanību!
Sēdes vadītāja. Paldies. Līdz ar to 17.marta Saeimas sēde ir slēgta, un 23.martā tiek slēgta arī ziemas sesija.
Nākamo sesiju mēs atsāksim 8.aprīlī. Paldies.
SATURA RĀDĪTĀJS
8.Saeimas ziemas sesijas 10.sēde
2005.gada 17.martā
Atbildes uz deputātu jautājumiem
2005.gada 16.martā
Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedre
Vineta Muižniece.
Sēdes vadītāja. Labdien, godātie kolēģi! Ir pienācis laiks atbilžu sniegšanai uz deputātu jautājumiem.
Pavisam ir saņemti četri jautājumi.
Pirmais ir jautājums, ko deputāti Jurkāns, Urbanovičs, Ribakovs, Bartaševičs un Cilevičs ir uzdevuši ārlietu ministram Artim Pabrikam, - Par Latvijas ārpolitikas un iekšpolitikas kursa maiņu. Ir saņemta ministra rakstiska atbilde uz šo jautājumu. Tā kā zālē nav jautājuma uzdevēju, mēs varam pieņemt, ka rakstiskā atbilde ir deputātus apmierinājusi. Līdz ar to jautājums izskatīts.
Otrais ir deputātu Gulbja, Dobeļa, Ostrovskas, Kāposta, Grīnblata, Tabūna, Rībenas, Seiles, Imanta Kalniņa un Straumes jautājums iekšlietu ministram Ērikam Jēkabsonam - Par preventīvo pasākumu veikšanu Valmierā, lai novērstu pusaudžu noziedzību un vardarbību. Arī uz šo jautājumu ir saņemta ministra rakstiska atbilde. Tā kā zālē nav jautājuma uzdevēju, mēs varam izdarīt secinājumu, ka atbilde ir deputātus apmierinājusi. Līdz ar to jautājums ir izskatīts.
Trešais ir deputātu Aleksejeva, Sokolovska, Tolmačova, Buzajeva un Plinera jautājums reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Mārim Kučinskim - Par siltumapgādi Jelgavas pilsētā. Ministrs Kučinskis ir ieradies sniegt mutisku atbildi.
Lūdzu, vārds ministram!
M.Kučinskis (reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs).
Labdien! Jautājums ir par iedzīvotāju iesniegumiem... Faktiski ir runa par to, ka Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija nav apturējusi Jelgavas pilsētas saistošos noteikumus, kuri ierobežo pieslēgšanos citam siltuma devējam, tas ir, atslēgšanos no centralizētās katlu mājas.
Vēstule ir no 2004.gada pavasara. Ministrija ir saņēmusi sūdzības no Jelgavas iedzīvotājiem, ir konstatējusi, ka Jelgavas pilsētas domes lēmums, kas pieņemts 2002.gada 25.aprīlī, neatbilst likumam, un ir norādījusi Jelgavas pilsētas domei, ka minētais lēmums ir jāatceļ. Jelgavas dome 18.martā izskatīja šo jautājumu, atzina par spēku zaudējušu šo savu lēmumu un pieņēma un apstiprināja kārtību, kādā jāizskata jautājumi par siltumapgādi Jelgavas pilsētā.
Ministrija 27.maijā nosūtīja uz Jelgavu vēstuli, kurā lūdza Jelgavas pilsētas domi noformēt lēmumu kā nolikumu un svītrot no tā normas, kuru izdošana ietilpst Ministru kabineta kompetencē. Faktiski norādīja uz trūkumiem un lūdza atcelt šo lēmumu.
2004.gada 18.jūnijā Jelgava sniedza atbildes vēstuli (tā bija, tā teikt, starpatbilde) - informēja, ka jautājums tiks izskatīts un ka ministrijai tiks sniegta atbilde.
Tā kā atbilde netika sniegta, ministrija sāka gatavot arī minēto noteikumu atcelšanu. Taču septembrī SIA Baltkom iesniedza administratīvajā tiesā pieteikumu par Jelgavas pilsētas domes lēmuma atcelšanu. Tiesa nosprieda par labu iesniedzējam. Jelgavas pilsētas dome 17.decembrī spriedumu pārsūdzēja administratīvajā apgabaltiesā. Pamatojoties uz likumu Par tiesu varu, kurā ir teikts, ka neviens - nedz valsts iestādes, nedz sabiedriskās, politiskās organizācijas, nedz arī citas juridiskās un fiziskās personas - nevar iejaukties tiesas darbā, šobrīd ministrija nav tiesīga iejaukties tiesas darbā, jo lieta par gāzes apkures ierīkošanu atrodas tiesvedībā. Kad būs tiesa beigusies, ministrija arī lems par tālāko rīcību.
Es varu prasītājiem pateikt, ka mēs šobrīd Ekonomikas ministrijai esam iesnieguši labojumus Enerģētikas likumā. Tā 50., 51. un 52.pantu, mūsuprāt, nepieciešams precizēt, lai precīzi noteiktu kārtību, kādā ir tiesības pieslēgties vai atslēgties no centralizētās siltumapgādes sistēmas. Es ceru, ka tas viss arī tiks precizēts.
Ja SIA Baltkom uzvarēs šajā tiesas procesā, tad mēs acīmredzot būsim spiesti atcelt Jelgavas pilsētas domes lēmumu. Tad arī reakcija no mūsu puses būs.
Paldies par uzmanību.
Sēdes vadītāja. Paldies ministram par sniegto atbildi.
Zālē atrodas jautājumu uzdevēju pārstāvis. Vai jums ir papildjautājumi, kas saistīti ar šo uzdoto jautājumu?
Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Buzajevam!
V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā frakcija).
Pirmām kārtām es gribu teikt paldies cienījamajam ministra kungam par rūpēm par siltuma patērētājiem un par alternatīvu siltumapgādes avotu brīvu izvēli.
Mēs esam apmierināti ar šo atbildi un ceram, ka šos tiesiskos jautājumus sakārtosim ar Jelgavas pilsētas domes deputātu palīdzību.
Paldies jums!
Sēdes vadītāja. Paldies. Deputāti ir apmierināti ar sniegto atbildi. Tātad jautājums ir izskatīts.
Ceturtais jautājums ir deputātu Aleksejeva, Sokolovska, Tolmačova, Buzajeva un Plinera jautājums ārlietu ministram Artim Pabrikam - Par ANO institūciju rekomendācijām.
Ministrs ir sniedzis rakstisku atbildi un arī informējis par to, ka atrodas šobrīd komandējumā.
Vai deputāti ir apmierināti ar sniegto atbildi?
Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Buzajevam!
V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā frakcija).
Mēs neesam apmierināti, jo nav nekādu iemeslu, kādēļ nepilsoņi vēl līdz šim brīdim nevar piedalīties pašvaldību vēlēšanās... Nekāda atbilde praktiski nav sniegta, un mēs gribētu tomēr uzklausīt pašu ministra kungu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Tā kā jūs neesat apmierināti ar sniegto rakstisko atbildi un ministrs šobrīd atrodas ārpus valsts robežām, atbilde uz attiecīgo jautājumu tiek pārcelta. Paldies.
Līdz ar to visi uzdotie jautājumi ir izskatīti. Darbu beidzam.
Atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem
2005.gada 16.martā
Par izdienas pensijām diplomātiskajā un konsulārajā dienestā