Sēdes vadītājs. Ieņemiet vietas sēžu zālē, lūdzu! Paziņoju par atklātu Latvijas Republikas Saeimas 1997.gada 11.un 12.jūnija sēdi.
Pirms sākam izskatīt Prezidija akceptēto darba kārtību, ir iesniegti vairāki priekšlikumi par izmaiņām darba kārtībā.
Pirmais. Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija saskaņā ar Kārtības ruļļa 51.pantu lūdz šīsdienas un rītdienas sēdes darba kārtībā pārcelt darba kārtības 36.punktu (likumprojekta "Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"" izskatīšanu trešajā lasījumā) pēc 25.punkta (likumprojekts "Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju"").
Vai par šo komisijas iesniegumu kāds no deputātiem vēlas runāt "par" vai "pret"? Deputāti runāt nevēlas. Vai kādam ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Esam vienojušies.
Nākamais priekšlikums. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija lūdz šīsdienas un rītdienas sēdes darba kārtībā pārcelt darba kārtības 15.punktu (likumprojekta "Grozījumi likumā "Par muitas nodokli (tarifiem)"" izskatīšanu trešajā lasījumā aiz darba kārtības 26.punkta (likumprojekts "Muitas likums").
Vai par šo priekšlikumu kāds vēlas runāt "par" vai "pret"? Deputāti runāt nevēlas. Vai kādam ir iebildumi? Nav iebildumu. Paldies. Pieņemts.
Nākamais ierosinājums. Dokuments nr. 2822. Desmit deputātu parakstīts pieprasījums Latvijas Republikas satiksmes ministram Krištopana kungam. Nododam šo jautājumu - šo pieprasījumu - izskatīšanai Pieprasījumu komisijai.
Vēl ir Mandātu un iesniegumu komisijas iesniegums, kura lūdz iekļaut šīsdienas un rītdienas Saeimas sēdes darba kārtībā lēmuma projektu par Viktora Dinēviča deputāta pilnvaru apstiprināšanu un izskatīt to kā pirmo Saeimas sēdes darba kārtības jautājumu pirms sadaļas "Prezidija ziņojumi".
Vai par šo iesniegumu kāds vēlas runāt "par" vai "pret"? Deputāti runāt par to nevēlas. Vai kādam ir iebildumi? Iebildumu arī nav. Pieņemts. Pagaidām vairāk nav priekšlikumu par izmaiņām darba kārtībā.
Sākam izskatīt Saeimas sēdes akceptēto darba kārtību.
Pirmais. Par Viktora Dinēviča deputāta
pilnvaru apstiprināšanu. Mandātu un iesniegumu
komisijas vārdā - deputāts Ilmārs Bišers.
Lūdzu!
I.Bišers (Demokrātiskās partijas Saimnieks frakcija).
Godāto priekšsēdētāj! Cienījamie deputāti! Kā jūs atceraties, vēl pavisam nesen mēs ievēlējām savu kolēģi Olafu Brūveru par Valsts Cilvēktiesību biroja direktoru. Olafs Brūvers, apsverot to darbu apjomu, kas uz viņu gulsies šajā jaunajā amatā, ir nonācis pie slēdziena, ka viņš nevarēs to savienot ar Saeimas deputāta pienākumu pildīšanu, un ir iesniedzis Prezidijam paziņojumu par deputāta mandāta nolikšanu. Es gribētu šajā sakarībā visu jūsu vārdā izteikt viņam pateicību par viņa darbu kopā ar mums Saeimā un novēlēt viņam labas sekmes jaunajā amatā.
Bet, kas attiecas uz atbrīvojušos mandātu,
tas saskaņā ar Saeimas vēlēšanu
likumu pienākas nākamajam deputāta kandidātam
no tā paša saraksta, kurā kandidēja Olafs
Brūvers. Tas ir Demokrātiskās partijas Saimnieks
saraksts Rīgas vēlēšanu apgabalā.
Saskaņā ar oficiālajiem vēlēšanu
rezultātiem un Centrālās vēlēšanu
komisijas informāciju nākamais kandidāts bija
Jānis Karpovičs. Šis mandāts tika piedāvāts
viņam, bet Jānis Karpovičs paziņoja,
ka viņš nevēlas pieņemt mandātu
un uzskata, ka viņš ir iesācis Rīgas pilsētas
domē, kur viņš ir deputāts, darbus, kurus
viņš vēlas pabeigt. Līdz ar to viņš
ir atteicies no minētā mandāta. Sakarā
ar to deputāta mandāts tika piedāvāts
nākamajam deputātam no šā paša saraksta,
tas ir, Viktoram Dinēvičam - profesoram, Latvijas
Tautsaimniecības vadītāju izglītības
institūta rektoram. Viņš deva piekrišanu,
pieņēma šo piedāvājumu ieņemt
deputāta amatu. Šo priekšlikumu izskatīja
Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija un konstatēja,
ka visi dokumenti ir atbilstoši, un iesniedza Saeimas lēmuma
projektu, par ko es lūdzu nobalsot.
Sēdes vadītājs. Paldies. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par Saeimas lēmuma projektu - apstiprināt Viktoram Dinēvičam Saeimas deputāta pilnvaras. Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 1, atturas - 1. Viktors Dinēvičs iegūst 6.Saeimas deputāta pilnvaras. Apsveicam un vēlam sekmes! (Aplausi.)
Godājamie kolēģi! Prezidijs ir saņēmis vēl vienu iesniegumu ar priekšlikumiem mainīt šīsdienas un rītdienas Saeimas sēdes darba kārtību. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz svītrot no 11. un 12. jūnija Saeimas sēdes darba kārtības 16.punktu (likumprojekts "Konkurences padomes likums", kurš sagatavots otrajam lasījumam) un 17.punktu (likumprojekts "Konkurences likums", kurš sagatavots otrajam lasījumam) un lūdz minētos likumprojektus iekļaut Saeimas sēdes 19.jūnija darba kārtībā. Kolēģiem atgādinu, ka abi šie likumprojekti ir pieņemti pirmajā lasījumā, bet, tā kā tie ir atzīti par steidzamiem un kā izskatīšanas datums bija minēts 12.jūnijs, tagad mums ir jāizlemj jautājums par šo likumprojektu izskatīšanu 19.jūnijā. Vai par šo priekšlikumu kāds vēlas runāt "par" vai "pret"? Neviens nevēlas. Paldies. Iebildumu arī nav. Tātad no darba kārtības svītrojam 16. un 17. jautājumu.
Izskatīsim darba kārtības pirmo sadaļu. Prezidija ziņojumi par saņemtajiem likumprojektiem.
Pirmais. Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Par Latvijas Republikas valdības un Francijas Republikas valdības konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem" nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Runāt par šo jautājumu neviens nevēlas. Paldies. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums. Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas līgumu par ieguldījumu savstarpēju veicināšanu un aizsardzību" nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.
Vai kāds deputāts vēlas runāt par šo jautājumu? Runāt neviens nevēlas. Iebildumu arī nav. Paldies. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais. Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Par Latvijas Republikas un Polijas Republikas brīvās tirdzniecības līgumu" nodot Ārlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.
Vai deputāti vēlas runāt par šo jautājumu? Nevēlas. Iebildumu arī nav. Paldies. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais. Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par sociālo palīdzību"" nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Vai kāds vēlas runāt par šo jautājumu? Nevēlas. Iebildumu deputātiem nav. Paldies. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums. Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Par Latvijas Republikas valdības, Igaunijas Republikas valdības un Zviedrijas Karalistes valdības līgumu par kopīgo jūras robežas punktu Baltijas jūrā" nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Vai deputāti vēlas runāt? Nevēlas. Iebildumu deputātiem arī nav. Paldies. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais. Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par pašvaldībām"" nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputāti vēlas runāt par šo jautājumu? Nevēlas. Iebildumu deputātiem arī nav. Paldies. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais jautājums. Prezidijs ierosina deputātu Čepāņa, Lībanes, Panteļējeva, Straumes un Amerika iesniegto likumprojektu "Grozījums Korupcijas novēršanas likumā" nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Šajā jautājumā vēlas
runāt deputāts Kārlis Čerāns -
frakcija "Latvijai".
K.Čerāns (frakcija "Latvijai").
Godāto sēdes vadītāj! Godātie kolēģi deputāti! Es atvainojos, ka man atkal nākas aizņemt jūsu dārgo laiku, bet šis ir tāds jautājums, par kuru nevar nerunāt. Faktiski šo likumprojektu, kas šobrīd tiek piedāvāts, var skaidri definēt kā interešu konflikta veicināšanas likumu, jo šis likumprojekts "Grozījumi Korupcijas novēršanas likumā", pretēji Korupcijas novēršanas likuma garam un arī līdz šim spēkā esošajam burtam, dod būtiskai daļai valsts amatpersonu iespēju ieņemt citus amatus uzņēmējsabiedrībās un arī dažādās citās vietās. Var teikt skaidri, ka tas ir arī politiskā lobisma un arī politiskās prostitūcijas kalngals.
Es gribu teikt, ka ir ļoti patīkami, ka sabiedrībā ir uzsākta nopietna diskusija par Korupcijas novēršanas likuma izpildes gaitu. Šādai diskusijā var būt tikai viens rezultāts - tā ir likuma konsekventa izpilde un to cilvēku, kas ir būtiski pārkāpuši likumu, noiešana no politiskās skatuves. Un arī to cilvēku, kas ir veikuši krimināli sodāmus pārkāpumus, sodīšana likumā paredzētajā kārtībā. Bet šīs tiesiskās kārtības iedibināšanas vietā mums sākas dažāda izlocīšanās. Šī reālā pretkorupcijas pasākumu veikšana ir izrādījusies neērta, un tagad mēs esam nonākuši arī līdz ierosmēm būtiski degradēt pašu likumu.
Apskatīsimies, kāds ir šis piedāvājums. Piedāvā atļaut civildienesta ierēdņiem, civildienesta ierēdņu kandidātiem, valsts un pašvaldību uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību direktoriem un viņu vietniekiem, kā arī citām valsts un pašvaldības uzņēmumos un uzņēmējsabiedrībās strādājošām amatpersonām turpmāk ieņemt amatus dažādās privātstruktūrās. Turpmāk valsts amatpersona - ierēdnis, uzņēmuma direktors - varēs būt arī direktors kādā privātuzņēmumā, kuram varbūt ir kaut kādas līgumiskas attiecības ar šo valsts uzņēmumu. Kādreiz bija šīs dažādās SIA, kas tika pie mums dibinātas uz šo valsts uzņēmumu bāzes. Faktiski šis valsts uzņēmums tika tādā situācijā apzināti novirzīts līdz bankrotam un visu iespējamo peļņu no šā uzņēmuma saimnieciskās darbības saņēma šī privātā sabiedrība. Tas ir tas mehānisms, tādā veidā ir faktiski izlaupīta lielākā daļa mūsu valsts īpašuma. Un tagad, izdarot šo ierakstu likumā, mēs atkal šādu rīcību gribam legalizēt. Tas, manuprāt, nu nekādi nevar būt pieņemams. Bet skaidrs, ka varasvīriem ir spēks rokās un likumu var grozīt vienādi vai otrādi, un var arī ar likumu noteikt to, ka balts ir melns. Bet es tomēr uzskatu - un tā ir mana dziļa pārliecība, - ka likumdošanas gaitā ir nepieciešams respektēt arī sabiedrisko parādību un procesu jēgu. Un to faktu, ka Latvijā valda korupcija, jums pateiks 90% no visiem vēlētājiem. Ir arī objektīvi dati par korupcijas ietekmi uz mūsu valsti. Ir starptautisko ekspertu slēdzieni un arī Eiropas savienībā tika skaidri runāts, ka tās problēmas, kas Latvijai var rasties, iestājoties Eiropas savienībā, kāpēc Latvija varētu netikt tur uzņemta tuvākajā laikā, ir tieši šīs "trešā pīlāra" problēmas, kur arī šī korupcija ir kā ļoti būtisks jautājums šajā iekšlietu un tieslietu blokā. Šajā brīdī, kad mums ir tāda smaga situācija ar korupciju mūsu valstī, mums kā godprātīgiem parlamentāriešiem ir jāveicina maksimāli stingru pretkorupcijas normu pieņemšana. Un es varu teikt skaidri, ka jebkādi centieni mīkstināt Korupcijas novēršanas likuma prasības nevar tikt vērtēti citādi, kā vien kārtējā diversija pret mūsu valsti.
Valsts varas uzdevums ir kalpot tautai, nevis nodarboties ar pašapkalpošanos dažādu uzņēmumu padomēs. Kā jau es teicu, arī šis likums, ja to pieņemtu, veicinātu būtisku interešu konfliktu izplatīšanos, un tikai ar savu korektu un principiālu nostāju tautas tiesību aizstāvībā mēs varam atgūt sabiedrības respektu pret mums kā pret likumdevēju.
Un tāpēc es aicinu balsot pret šo
grozījumu nodošanu komisijām. Paldies.
Sēdes vadītājs. Dzintars Ābiķis
- frakcija "Latvijas ceļš" - vēlas runāt
"par".
Dz.Ābiķis (frakcija "Latvijas ceļš").
Augsti godātais Prezidij! Cienījamie
kolēģi! Var būt kāds manis teikto centīsies
izmantot politiskās interesēs un savās interesēs,
bet es no tā nebaidos, jo man nav par ko uztraukties. Pirmkārt,
es gribētu atgādināt cienījamajiem kolēģiem,
par ko mums šodien ir jābalso, - vai mēs balsosim
par likuma projekta koncepciju kā tādu vai mēs
balsosim par to, lai šo likumprojektu nodotu izskatīšanani
komisijās? Man personīgi tāpat kā, es
domāju, arī citiem šeit zālē sēdošajiem
ir svarīgi, lai izvērtētu, vai šobrīd
ir vai nav neprecizitātes Korupcijas novēršanas
likumā. Varbūt vēl būtiskāk ir
tas, vai ir neprecizitātes šā likuma piemērošanas
kārtībā. Es vēlos tikai vienu - lai maksimāli
ātri visā šajā lietā tiktu ieviesta
skaidrība. Un es vēlreiz atgādinu: mēs
šodien nebalsosim par to, ka mēs atbalstām vai
noraidām šo likumprojektu, mēs balsosim par to,
lai šis likumprojekts maksimāli ātri tiktu izvērtēts
komisijā un varbūt arī komisijā maksimāli
ātri tas tiktu noraidīts. Vai varbūt arī
komisijā maksimāli ātri tiktu iesniegti citi
labojumi Korupcijas novēršanas likumā vai arī
maksimāli ātri tiktu izstrādāta cita Korupcijas
novēršanas likuma piemērošanas kārtība.
Netēlosim taču strausus, kas izliekas neko neredzam!
Es gribētu, lai maksimāli ātri visas šīs
lietas tiktu sakārtotas un atrisinātas. Paldies.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Izlemsim jautājumu, balsojot par likumprojekta "Grozījums Korupcijas novēršanas likumā" nodošanu komisijām. Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 25, atturas - 24. Lēmums nav pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums. Prezidijs ierosina deputātu Čerāna, Apiņa, Panteļējeva, Kreitusa, Zelgalvja iesniegto likumprojektu "Grozījums likumā "Par pievienotās vērtības nodokli"" nodot Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai kāds deputāts vēlas runāt "par" vai "pret"? Nevēlas. (Starpsauciens: "Balsojam!") Deputāti pieprasa balsojumu. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Izlemsim jautājumu balsojot. Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 14, atturas - 13. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais. Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas iesniegto likumprojektu "Grozījumi Radio un televīzijas likumā" nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai kāds deputāts vēlas runāt par šo jautājumu? Nevēlas. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu arī nav. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais jautājums. Prezidijs ierosina Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par bāriņtiesām un pagasttiesām"" nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputāti vēlas runāt par šo jautājumu? Nevēlas. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu arī nav. Lēmums ir pieņemts.
Nākamais jautājums. Prezidijs ierosina deputātu Čerāna, Kušneres, Mauliņa, Grīnberga un Zelgalvja iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par valsts pensijām"" nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Deputāte Kuprijanova vēlas runāt.
Lūdzu! "Par" vai "pret".
L.Kuprijanova (Demokrātiskās partijas Saimnieks frakcija).
Jā, es aicinātu neatbalstīt šo
priekšlikumu, jo te ir sajaukti visi jēdzieni kopā.
Jau vecajā likumā "1.sarakstam" bija vajadzīgi
7,5 gadi, bet šobrīd esošajā likumā
ar vienu ceturtdaļu nostrādātu gadu skaitu var
pieprasīt attiecīgi agrāk pensiju, ja cilvēks
strādājis kaitīgos apstākļos. Šobrīd
tas ir pakāpenisks process, jo, teiksim, tie, kas bija tā
saucamajā 1.sarakstā, vīrieši jau šobrīd
iet pensijā 51 gada vecumā, bet sievietes attiecīgi
- vēl piecus gadus agrāk. Un tādā veidā
šis grozījums vispār nav izprotams. Ja grib grozīt
un principā runāt par šīm kategorijām,
tad ir pavisam citāda veida grozījumi jāiesniedz.
Es lūgtu noraidīt. (Starpsauciens: "Balsojam!")
Sēdes vadītājs. Vai kāds
vēlas runāt "par"? Kārlis Čerāns
- frakcija "Latvijai".
K.Čerāns (frakcija "Latvijai").
Godāto sēdes vadītāj! Godātie kolēģi deputāti! Tikai skaidrību vajag. Šis ir jautājums par to, kā uzlabot pensionāru dzīves apstākļus un nodrošināt faktiski taisnīgus pensijas apstākļus tiem cilvēkiem, kuri ir strādājuši kaitīgos, smagos, sevišķi kaitīgos vai arī sevišķi smagos darba apstākļos. Šī problēma objektīvi pastāv un šī ir tā cilvēku grupa, kurai faktiski šobrīd pensijā došanās vecums katru gadu tiešām reāli progresē par vienu pusgadu. Un faktiski tiem cilvēkiem, kuri ir dzimuši attiecīgajos gados - tātad ap 1940.gadu - un strādājuši šajos kaitīgajos darbos, viņiem reāli nav iespējas šobrīd aiziet pensijā, jo viņiem būs jāsagaida 60 gadu vecums šā progresējošā soļa dēļ.
Šā grozījuma būtība ir noteikt to, ka arī viņiem priekšlaicīgi ir iespēja doties pensijā. Tāpat kā šāda norma tiek noteikta attiecībā uz citiem cilvēkiem, kam vecais likums paredzēja došanos pensijā 55 gadu vecumā, bet jaunajā likumā ir paredzēts šis 60 gadu vecums. Tātad arī attiecībā uz visām sievietēm ir šāda kārtība, un šeit mēs vienkārši aicinām šo kārtību pielīdzināt tai kārtībai.
Ja Sociālo un darba lietu komisijai ir kādi iebildumi, tad viņa, neapšaubāmi, būs tā komisija, kurai šis jautājums varētu tikt nodots, un būtu lūgums to tiešām izdarīt. Tad Sociālo un darba lietu komisija varētu šo jautājumu iestrādāt Pensiju likuma trešajā lasījumā, kuru, es ļoti ceru, mēs kādā brīdī tomēr skatīsim.
Mēs ļoti labprāt būtu šo priekšlikumu iesnieguši uz trešo lasījumu, bet diemžēl šis priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir pagājis, tāpēc mums nav citas iespējas, kā vien aicināt šo likumu "vçrt vaļā" no jauna un faktiski pievērst komisijas un arī citu deputātu uzmanību šai problēmai, un cerēt uz viņu godaprātu, ka vienā vai otrā formā šīs problēmas risinājums tiks atrasts. Bet par to, ka problēma, neapšaubāmi, pastāv, liecina gan cilvēku vēstules, gan arī dabiska taisnīguma apziņa, ka šie cilvēki ir tiešām savu veselību šajos darbos sabeiguši un liela daļa no viņiem pat nenodzīvos būtiski pāri šim 60 gadu vecumam.
Tāpēc es aicinātu atbalstīt
šā likumprojekta nodošanu komisijai. Paldies.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu, izlemsim jautājumu, balsojot par likumprojekta nodošanu komisijām. Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 22, atturas - 30. Likumprojekts komisijām nodots netiek.
Pirms izskatām nākamos darba kārtības jautājumus, informēju, ka ir saņemts vēl viens priekšlikums par izmaiņām šīsdienas un rītdienas sēdes darba kārtībā.
Pieci deputāti: Ernests Jurkāns, Andrejs Krastiņš, Māris Grīnblats, Kristiāna Lībane un Pēteris Keišs ierosina šīsdienas un rītdienas sēdes darba kārtības 33.punktu - likumprojektu "Grozījumi likumā "Par uzņēmumu, iestāžu un organizāciju darbības apturēšanas kārtību"", 35 punktu - likumprojektu "Par Ķemeru nacionālo parku", 37.punktu - likumprojektu "Ârstniecības likums", un 38.punktu - likumprojektu "Par valsts sociālo apdrošināšanu" izskatīt pēc darba kārtības 26.punkta. Vai kāds deputāts vēlas runāt "par" vai "pret" ðo iesniegumu?
Vēlas runāt Kārlis Čerāns
- frakcija "Latvijai". Lūdzu!
K.Čerāns (frakcija "Latvijai").
Godāto sēdes vadītāj! Godātie
kolēģi deputāti! Es tiešām nesaprotu
šīs pārcelšanas būtību, jo faktiski
tiek lokāli mainīti vietām tikai daži
likumprojekti, bet lai nu tā būtu, ja priekšlikuma
iesniedzēji to tik ļoti vēlas. Taču
jautājums ir par to, ka mēs pēc 26. jau esam
ielikuši 15.punktu, un tie ir likumprojekti, kuri konceptuāli
ir izskatāmi kopā. Tas ir Muitas likums un likums
par muitas nodokli un tarifiem, tāpēc būtu
aicinājums ielikt pēc šā likumprojekta
par muitas nodokli un tarifiem, ja mēs varam tā vienoties.
Paldies.
Sēdes vadītājs. Vai kāds vēlas runāt "par"? Nevēlas. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Izlemsim piecu deputātu iesniegumu par izmaiņām darba kārtībā! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 1, atturas - 16. Priekšlikums pieņemts. Taču, godātie kolēģi, tā kā mēs jau esam nolēmuši, ka pēc darba kārtības 26.punkta skatīsim 15.punktu, tad šos četrus mēs skatīsim pēc tam.
Izskatīsim otrās sadaļas darba kārtības jautājumus par amatpersonu ievēlēšanu un apstiprināšanu.
Lēmuma projekts "Par dažu rajonu (pilsētu) tiesu tiesnešu apstiprināšanu".
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts
Māris Grīnblats. Lūdzu!
M.Grīnblats (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Godātie Saeimas deputāti! Tātad pirmais ir dokuments nr.2739. Tas ir Latvijas Republikas Saeimas lēmums "Par dažu rajonu (pilsētu) tiesu tiesnešu apstiprināšanu". Ir saņemti tieslietu ministra iesniegumi sakarā ar to, ka veselai virknei tiesnešu ir beidzies divu gadu darbības periods, tādēļ ir saņemts priekšlikums - apstiprināt viņus uz nākamo periodu bez pilnvaru termiņa nobeiguma. Juridiskā komisija šīs kandidatūras ir atbalstījusi.
Pirmais. Tātad apstiprināt Edvīnu
Andri Balodi par Valmieras rajona tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu deputātus
izteikt attieksmi pret Saeimas lēmuma projektu. Balsojums
aizklāts. Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret -
1, atturas - 10. Edvīns Andris Balodis apstiprināts
par Valmieras rajona tiesas tiesnesi.
M. Grīnblats. Nākamais lēmuma
projekts - apstiprināt Dainu Balto par Jelgavas pilsētas
tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Balsosim Saeimas
lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par - 42,
pret - 1, atturas - 7. Daina Baltā apstiprināta par
Jelgavas pilsētas tiesas tiesnesi.
M.Grīnblats. Nākamais lēmuma projekts
- apstiprināt Initu Kļaviņu par Kuldīgas
rajona tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu balsot
Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par-
46, pret - nav, atturas - 6. Inita Kļaviņa apstiprināta
par Kuldīgas rajona tiesas tiesnesi.
M.Grīnblats. Nākamais lēmuma projekts
- apstiprināt Evelīnu Matvejevu par Jelgavas pilsētas
tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu balsot
Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Nav
kvoruma, godātie kolēģi! Atkārtojiet,
lūdzu, zvanu! Atkārtojiet balsošanas režīmu.
Balsosim Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu!
Par - 48, pret - 2, atturas - 12. Evelīna Matvejeva apstiprināta
par Jelgavas pilsētas tiesas tiesnesi.
M.Grīnblats. Nākamais lēmuma projekts
- apstiprināt Anitu Misiunu par Jelgavas rajona tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu balsot
Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par
- 46, pret - nav, atturas - 5. Anita Misiuna apstiprināta
par Jelgavas rajona tiesas tiesnesi.
M.Grīnblats. Nākamais lēmuma projekts
- apstiprināt Indru Pelnēnu par Liepājas rajona
tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu balsot
Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par
- 49, pret - 1, atturas - 5. Indra Pelnēna apstiprināta
par Liepājas rajona tiesas tiesnesi.
M.Grīnblats. Nākamais lēmuma projekts
attiecas uz Daugavpils pilsētas tiesas tiesnesi Igoru Raciņu,
par kuru saņemts tieslietu ministra Rasnača iesniegums:
"Lûdzu izvērtēt Igora Raciņa apstiprināšanas
iespēju Daugavpils pilsētas tiesā par tiesnesi
bez pilnvaru termiņa ierobežojuma." Juridiskā
komisija tiesnesi arī uzklausīja. Uzmanības
centrā bija tieši jautājums par Daugavpils pilsētas
Domes priekšsēdētāju Vidavska kungu, par
to, vai viņš ir likumīgi vai nelikumīgi
startējis pašvaldību vēlēšanās.
Uzklausījusi tiesnesi, Juridiskā komisija ar balsu
vairākumu nolēma ieteikt Saeimai viņam apstiprināt
beztermiņa pilnvaras. No savas puses nevis kā ziņotājs,
bet kā Saeimas deputāts piebildīšu, ka tomēr
bija jūtams tas, ka Raciņa kungs kā tiesas
priekšsēdētājs ir vilcinājis šīs
lietas izskatīšanu - līdz 9.martam tā netika
izskatīta, un līdz ar to daļēji zaudēja
jēgu, kaut arī viņš apgalvoja, ka, viņaprāt,
tiesā pēc būtības šāds jautājums
nebija jāizskata. Šī lieta tomēr vienam
no tiesnešiem tika nodota, kas daļēji bija pretrunā
ar to, ko viņš iepriekš teica. Katrā ziņā
šajā gadījumā gan par šo, gan par nākamo
tiesnesi man tomēr palika iespaids, ka viņi bijuši
vairāk atkarīgi no pilsētas vadības,
nevis no likuma. Ja viņi būtu bijuši simtprocentīgi
pārliecināti par to, ka Vidavska kungs nav darbojies
Kompartijā pēc 1991.gada 13.janvāra, tad tiesai
nekas neliedza pieņemt šādu lēmumu, kuru
pēc tam varētu apstrīdēt, ja apsūdzētājai
pusei liktos, ka tas ir pretējs. Tomēr šāda
novilcināšana bija, un šo motīvu dēļ
Juridiskajā komisijā deputāts Grīnblats
un deputāts Jirgens balsoja pret šādu apstiprināšanu,
bet Juridiskā komisija tomēr ar balsu vairākumu
ir izvirzījusi viņu uz Saeimas sēdi apstiprināšanai.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu balsot
Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par
- 20, pret - 21, atturas - 13. Lēmums nav pieņemts.
M.Grīnblats. Nākamais tiesnesis - Josifs
Rassa ir Daugavpils pilsētas tiesas tiesnesis, par kuru
arī bija saņemts tieslietu ministra iesniegums ar
lūgumu izvērtēt Juridiskajā komisijā
iespēju apstiprināt viņu amatā bez pilnvaru
termiņa ierobežojuma. Juridiskā komisija uzklausīja
arī šo tiesnesi un ar balsu vairākumu ieteica
Saeimai viņu apstiprināt amatā bez termiņa
ierobežojuma. Es no savas puses kā Saeimas deputāts
piebildīšu, ka šeit paliek spēkā visi
tie argumenti, kurus es jau minēju attiecībā
uz Raciņa kunga kandidēšanu.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu balsot Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 23, atturas - 8. Lēmums nav pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums
- lēmuma projekts "Par Rīgas pilsētas
Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesneses Mārītes
Girnes pirmstermiņa atbrīvošanu no amata".
Juridiskās komisijas vārdā - deputāts
Māris Grīnblats.
M.Grīnblats (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Dokuments nr.2794. Tātad Tieslietu ministrijā
ar iesniegumu par pirmstermiņa atbrīvošanu no
ieņemamā amata ir griezusies Rīgas pilsētas
Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnese Mārīte
Girne un lūgusi atbrīvot viņu no tiesneses
amata pēc pašas vēlēšanās sakarā
ar pāriešanu citā darbā, ko arī Juridiskā
komisija ir atbalstījusi. Lūdzu par to balsot!
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu balsot
Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par
- 42, pret - 3, atturas - 5. Lēmums ir pieņemts.
M.Grīnblats. Nākamais ir dokuments nr.2795.
Tieslietu ministrijā ar iesniegumu par pirmstermiņa
atbrīvošanu no ieņemamā amata ir griezusies
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnese Daiga
Grīnberga, kura lūdz no 1.jūlija atbrīvot
viņu no tiesneses amata pēc pašas vēlēšanās
sakarā ar pāriešanu citā darbā. Juridiskā
komisija to ir uzklausījusi un lūdz atbalstīt.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu balsot Saeimas lēmuma projektu. Lūdzu rezultātu! Par - 49, pret - 1, atturas - 5. Lēmums ir pieņemts.
Tātad, godātie kolēģi,
darba kārtības 15.jautājumu mēs skatīsim
vēlāk. 16. un 17.jautājums ir svītrots
no darba kārtības. Izskatīsim darba kārtības
18.jautājumu - likumprojektu "Grozījumi likumā
"Par zemes nodokli"", otrais lasījums.
Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas vārdā
- deputāts Māris Vītols. Lūdzu!
M.Vītols (LZS, KDS un LDP frakcija).
Godātie kolēģi! Mēs strādāsim
ar dokumentu nr.2601. Uz otro lasījumu Budžeta un
finansu (nodokļu) komisija nekādus priekšlikumus
nav saņēmusi, tāpēc lūdzu Saeimu
atbalstīt šā likuma grozījumu pieņemšanu
otrajā lasījumā.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti vēlas runāt par apspriežamo jautājumu? Nevēlas. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu izteikt savu attieksmi pret likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 45, pret - 1, atturas - 4. Pieņemts. Likumprojekts bija atzīts par steidzamu, tādēļ ir pieņemts arī galīgajā lasījumā. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums
- likumprojekts "Par Latvijas Republikas valdības
un Turcijas Republikas valdības vienošanos par sadarbību
militāro mācību, militāro zinību
un tehnikas laukā", otrais lasījums. Ārlietu
komisijas vārdā - deputāts Indulis Bērziņš.
Likumprojekts iepriekšējā sēdē
tika atzīts par steidzamu.
I.Bērziņš (frakcija "Latvijas ceļš").
Cienījamie kolēģi! Strādāsim
ar likumprojektu! Jums ir dokuments, kas tika iesniegts jau uz
pirmo lasījumu. Mums neizdevās vienoties pēc
pirmā lasījuma par tā nobalsošanu arī
otrajā lasījumā. Tātad strādāsim
ar šo dokumentu attiecīgi kā otrajā lasījumā
un skatīsim to pa pantiem. Nosaukumā nekādas
izmaiņas Ārlietu komisija nav piedāvājusi
izdarīt.
Sēdes vadītājs. Paldies. Akceptējam.
Lūdzu, tālāk!
I.Bērziņš. Arī 1.pants ir
bez izmaiņām.
Sēdes vadītājs. Paldies. Akceptējam.
Lūdzu, tālāk!
I.Bērziņš. 2.pants ir bez izmaiņām.
Sēdes vadītājs. Paldies. Akceptējam.
Lūdzu, tālāk!
I.Bērziņš. Turpretī ar 3.pantu
šeit mums ir viena problēma. Kā jūs redzat
no dokumenta, Ārlietu komisija te iesaka izdarīt nelielas
redakcionālas izmaiņas. Es domāju, ka neviens
pret tām nevarētu iebilst, tāpēc es
aicinātu vispirms izskatīt šo Ārlietu komisijas
priekšlikumu, kas ir tabulā.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret likumprojekta 3.panta redakciju? Deputātiem
iebildumu pret 3.panta redakciju nav. Paldies. Ir pieņemts.
I.Bērziņš. Un vēl, cienījamie kolēģi, jums ir izdalīts arī dokuments nr.2666-a, ko iesniedzis Jānis Ādamsons. Tajā viņš aicina 3.pantu pieņemt attiecīgajā redakcijā. Jūs varat redzēt šo dokumentu.
Problēma te ir sekojoša. Es pirms sēdes
vēl konsultējos... Mēs viņu sagatavojām
Ārlietu komisijā, bet šis dokuments netika iesniegts
savlaicīgi, tāpēc es attiecīgi konsultējos
ar juristiem, un viņi atzina, ka praktiski šā
iemesla dēļ mēs nevaram to izskatīt neatkarīgi
no tā, vai, teiksim... Mēs nevaram pat iedziļināties
šā dokumenta būtībā, jo tas nav iesniegts
savlaicīgi. Dokumenti bija jāiesniedz līdz pirmdienas
vakaram, mēs gaidījām jebkuras izmaiņas,
un komisija bija gatava arī sanākt. Dokuments pienāca
tikai otrdien pēcpusdienā, tāpēc mēs
to nevarējām izskatīt, un es uzskatu, ka arī
šodien šā iemesla dēļ nevaram to izskatīt,
neiedziļinājušies dokumenta būtībā.
Sēdes vadītājs. Paldies. Vai kāds
vēlas runāt? Runāt deputāti nevēlas.
I.Bērziņš. Tādā gadījumā
ir jānobalso par likumprojektu kopumā un tas jāpieņem.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu izteikt savu attieksmi pret likuma pieņemšanu. Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 1, atturas - 1. Likums ir pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums
- likumprojekts "Grozījums likumā "Par
meža apsaimniekošanu un izmantošanu"",
trešais lasījums. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisijas vārdā
- deputāts Atis Sausnītis. Lūdzu!
A.Sausnītis (Demokrātiskās partijas Saimnieks frakcija).
Cienījamo Prezidij! Cienījamie kolēģi!
Strādāsim ar dokumentu nr.2782. Ir ienācis viens
priekšlikums, lai precizētu jau otrajā lasījumā
pieņemto redakciju. Atbildīgā komisija ierosina
izteikt 62.pantu šādā redakcijā, kuru komisija
arī pati ir atbalstījusi, un lūdz arī
deputātus to atbalstīt.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas slēdzienu
par likumprojekta 62.panta redakciju? Deputātiem iebildumu
nav. Paldies. Pieņemts.
A.Sausnītis. Paldies, citu priekšlikumu
nav. Lūdzu kolēģus balsot par grozījumu
likumā "Par meža apsaimniekošanu un izmantošanu"
trešajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu deputātus izteikt attieksmi pret likuma pieņemšanu. Lūdzu rezultātu! Par - 48, pret - 2, atturas - 2. Likums ir pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums
- likumprojekts "Grozījumi likumā "Par
uzņēmējdarbības regulēšanu
enerģētikā"", trešais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās
politikas komisijas vārdā - deputāts Atis Sausnītis.
Lūdzu!
A.Sausnītis (Demokrātiskās partijas Saimnieks frakcija).
Cienījamo Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr. 2800.
Pirmais priekšlikums - deputāta Sausnīša
priekšlikums, kuru komisija ir atbalstījusi precizētā
redakcijā.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret komisijas slēdzienu par deputāta
Sausnīša priekšlikumu - papildināt likumprojekta
1. pantu ar 16. punktu jums iesniegtajā redakcijā?
Iebildumu deputātiem nav. Paldies. Pieņemts.
A.Sausnītis. Otrais priekšlikums ir 3.
lapaspusē. Arī tas ir deputāta Sausnīša
priekšlikums, kuru daļēji komisija ir atbalstījusi,
un tas ir iekļauts komisijas precizētajā redakcijā,
kuru mēs varam redzēt 4. lapaspusē kopā
ar trešo priekšlikumu - deputāta Ģirta Kristovska
priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Paldies. Vai deputātiem
nav iebildumu... Vēlas runāt šajā jautājumā
Inese Vaidere - Ekonomikas ministrijas parlamentārā
sekretāre. Lūdzu!
I.Vaidere (Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre).
Godātie deputāti! Likums "Par uzņēmējdarbības regulēšanu enerģētikā" ir diskutēts jau vairākkārt. Es gribētu jūs informēt par dažām Ekonomikas ministrijas nostādnēm.
Vispirms es gribētu uzsvērt, ka ideja par elektroenerģijas ražošanas stimulēšanu koģenerācijas režīmā, kad, kā jūs zināt, pamatā ražo siltumenerģiju, bet kā blakusproduktu ražo un realizē elektroenerģiju, ir apsveicama un atbalstāma. Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi kompleksu - ekonomiski pamatotu stimulēšanas sistēmu, kura ir saskaņota ministrijās, kā arī ir Ministru kabineta noteikumu projekts. Tas ir sagatavots iesniegšanai valdībā akceptēšanai un pēc tam varētu tikt iesniegts arī Saeimā.
Martā "Latvenergo" tika noslēgusi līgumu ar kādu uzņēmējsabiedrību par sadarbību elektroenerģijas ražošanā koģenerēšanas režīmā, un mums, Ekonomikas ministrijai, ir bažas, ka, ja tiks atbalstīti tādi priekšlikumi, kādus tos ir iesnieguši deputāti, tad tas varētu izraisīt situāciju, ka šī saražotā enerģija, ko tādējādi iepirktu par paaugstinātu tarifu, varētu palielināt vidējo tarifu par 7 procentiem katru gadu, un šis process astoņus gadus no katras stacijas ekspluatācijas sākuma varētu būt pašierosinošs.
Tādi sadarbības projekti ir arī ar citām firmām. Diemžēl šīm firmām ir tādi nodomu projekti, ka līdz ar to no šāda priekšlikuma citas firmas nekādus labumus neiegūs.
Pie tam, atbalstot šos priekšlikumus, paliek neatrisināti citi jautājumi, teiksim, ko darīt ar iepirkšanas tarifu no koģenerācijas stacijām ar jaudu no 4 līdz 12 megavatiem. Paliek arī tāds jautājums, kā stimulēt koģenerācijas elektroenerģijas ražotājus stacijās, kuru jauda ir no nulles līdz 1 megavatam.
Tātad faktiski mēs aicinām atstāt
spēkā otrā lasījuma redakciju, kuru jūs
visi vienbalsīgi, nevienam neatturoties un nevienam nebalsojot
"pret", esat pieņēmuši otrajā
lasījumā, jo sakarā ar šiem jautājumiem,
kas, manuprāt, ir ļoti nopietni un paliek neatrisināti,
mēs nevaram to atbalstīt. Mēs aicinām
arī jūs neatbalstīt šos priekšlikumus.
Sēdes vadītājs. Paldies. Vai vēl
kāds vēlas runāt? Vairāk runāt
neviens nevēlas. Debates slēdzam. Komisijas vārdā
- Sausnīša kungs. Lūdzu!
A.Sausnītis. Paldies Vaideres kundzei par skaidrojumu,
bet, protams, šīs lietas ir jāizskaidro noteikti
mazlietiņ citādāk, un tādēļ
es lūdzu... Komisija ļoti precīzi iedziļinājās,
precīzi visu izsvēra un arī izanalizēja,
un līdz ar to komisija ir pieņēmusi ļoti
objektīvu un pareizu lēmumu par to, kāda ir
pašreizējā situācija tieši šajā
nozarē, ko sauc par enerģētiku. Lūdzu
balsojumu!
Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Tā kā komisija ar daļējiem precizējumiem ir atbalstījusi deputāta Sausnīša un deputāta Kristovska priekšlikumus, es ierosinātu tagad balsot par likumprojekta 27. panta redakciju, ja jums nav iebildumu. Paldies, iebildumu nav.
Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Balsosim komisijas akceptēto likumprojekta 27. panta redakciju. Tātad izteikt likumprojekta 27. panta devīto daļu jums iesniegtajā redakcijā. Lūdzu rezultātu! Nav kvoruma, godātie kolēģi! Es lūdzu visus piedalīties balsošanā.
Vēlreiz lūdzu zvanu! Vēlreiz lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu deputātus balsot komisijas akceptēto likumprojekta 27. panta devīto daļu. Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 6, atturas - 6. Pieņemts.
A.Sausnītis. Tālāk ir 5. lappuse,
4. priekšlikums - deputāta Sausnīša priekšlikums,
kurš atbalstīts precizētā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Vēlas runāt
Inese Vaidere - Ekonomikas ministrijas parlamentārā
sekretāre. Lūdzu!
I.Vaidere (Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre).
Arī šis priekšlikums ir saistīts
ar iepriekšējo un būtībā jāsaka,
ka, ja deputāti atbalsta arī šo priekšlikumu,
tad mēs nobalsosim par elektroenerģijas vidējo
tarifu paaugstināšanu valstī.
Sēdes vadītājs. Vai vēl kāds vēlas runāt? Vairāk deputāti runāt nevēlas. Debates pārtraucam.
Komisijas vārdā - Sausnīša
kungs.
A.Sausnītis. Paldies. Un vēlreiz es
gribētu teikt paldies Vaideres kundzei. Tomēr vajadzētu
arī deputātus pareizi informēt, jo, redzat,
ja jūs būtu korekti citējusi, kāds ir
šis priekšlikums un ko nosaka Ministru kabinets, tad iznāktu,
ka ir tieši tas, ko vēlējās Ekonomikas
ministrija. Tā ka, es domāju, kolēģi,
balsojiet par tādu redakciju, kādu ir atbalstījusi
atbildīgā komisija.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim komisijas
akceptēto likumprojekta 27. panta desmitās daļas
redakciju. Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 7, atturas
- 7. Pieņemts.
A.Sausnītis. Tālāk ir 5. priekšlikums.
Arī tas ir Sausnīša priekšlikums, kuru komisija
ir atbalstījusi precizētā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret komisijas slēdzienu par likumprojekta
27. panta vienpadsmitās daļas redakciju? Iebildumu
nav. Paldies. Pieņemts.
A.Sausnītis. 6. lappusē ir 6. priekšlikums.
Atbildīgā komisija pārejas noteikumos ierosina
tātad izslēgt otrajā lasījumā pieņemto
pārejas noteikumu tekstu. To pati komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem nav iebildumu pret komisijas priekšlikumu - svītrot otrajā lasījumā pieņemto pārejas noteikumu?
Bišera kungs vēlas runāt.
I.Bišers (Demokrātiskās partijas Saimnieks frakcija).
Cienījamie kolēģi! Man nav saprotams
šis atbildīgās komisijas priekšlikums. Šeit
ir runa par Satversmes 81. panta kārtībā izdoto
noteikumu atzīšanu par spēku zaudējušiem.
Kā mēs saprotam, mēs tagad izskatām
šo jautājumu, par kuru bija pieņemti šie
noteikumi, un līdz ar to tie zaudē spēku.
Ja mēs tos neizskatām, tie tik un tā pēc
6 mēnešiem zaudēs spēku, un tāpēc
es nesaprotu, kāpēc tie šeit būtu izslēdzami.
Sēdes vadītājs. Paldies. Vai vēl
kāds deputāts vēlas runāt? Vairāk
deputāti runāt nevēlas. Debates pārtraucam.
Komisijas vārdā - Sausnīša kungs.
A.Sausnītis. Paldies, Bišera kungs, bet
šis ir tas pirmais gadījums, kad ir Satversmes tiesas
spriedums, un tādēļ mēs, atbildīgā
komisija, bijām spiesti izslēgt šo pārejas
noteikumu redakciju no otrā lasījuma.
Sēdes vadītājs. Tā kā jautājums ir strīdīgs, tas jāizlemj balsojot. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim komisijas akceptēto priekšlikumu - svītrot otrajā lasījumā pieņemto pārejas noteikumu. Lūdzu rezultātu! Godātie kolēģi! Nav kvoruma.
Vēlreiz lūdzu zvanu! Vēlreiz
lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu deputātus
izteikt attieksmi pret komisijas slēdzienu! Lūdzu
rezultātu! Par - 42, pret - 2, atturas - 8. Pieņemts.
A.Sausnītis. Tātad vairāk priekšlikumu
nav. Lūdzu kolēģus balsot kopumā par
grozījumiem likumā "Par uzņēmējdarbības
regulēšanu enerģētikā" trešajā
lasījumā.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu
un lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim likuma
pieņemšanu! Lūdzu rezultātu! Par - 47,
pret - 3, atturas - 3. Likums ir pieņemts.
A.Sausnītis. Paldies kolēģiem
par sapratni!
Sēdes vadītājs. Nākamais
darba kārtības jautājums - likumprojekts "Grozījumi
likumā "Par vērtspapīriem"".
Trešais lasījums. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisijas vārdā - deputāts Vents Balodis.
V.Balodis (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Godātie Prezidija locekļi! Godātie deputāti! Strādāsim ar dokumentu nr. 2802.
Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
priekšlikums ir papildināt 1. pantu ar jaunu punktu
šādā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
piekrīt Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
priekšlikumam - papildināt likumprojekta 1. pantu ar
jaunu punktu jums iesniegtajā redakcijā? Deputāti
komisijas slēdzienam piekrīt. Pieņemts.
V.Balodis. Finansu ministra Roberta Zīles priekšlikums
- izteikt 10. panta otro daļu sekojošā redakcijā.
Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret komisijas slēdzienu par finansu ministra
priekšlikumu 10. panta otrās daļas redakcijai?
Nav iebildumu. Paldies. Pieņemts. Tālāk!
V.Balodis. Nākamais arī ir finansu ministra
Roberta Zīles priekšlikums - papildināt 22. panta
otro daļu. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret komisijas slēdzienu? Iebildumu nav.
Paldies. Pieņemts.
V.Balodis. Nākamais ir Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums - papildināt 63. panta otro daļu.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret komisijas slēdzienu par priekšlikumu
papildināt likumprojekta 63. panta otro daļu? Iebildumu
nav. Pieņemts.
V.Balodis. Nākamais ir finansu ministra Roberta
Zīles priekšlikums papildināt pārejas noteikumus.
Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
iebildumu pret komisijas slēdzienu nav? Paldies. Pieņemts.
V.Balodis. Līdz ar to citu priekšlikumu
vairs nav un lūdzu deputātus nobalsot trešajā
lasījumā par šo likumprojektu.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu deputātus izteikt attieksmi pret likuma pieņemšanu. Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - nav, atturas - 2. Likums ir pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums
- likumprojekts "Grozījumi likumā "Par
Vērtspapīru tirgus komisiju"". Trešais
lasījums. Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
vārdā - deputāts Vents Balodis. Lūdzu!
V.Balodis (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Godātie deputāti! Strādāsim
ar dokumentu nr. 2803. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu uz
trešo lasījumu. Lūdzu deputātus nobalsot
par šā likumprojekta trešo lasījumu.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem nav iebildumu? Debatēs runāt neviens nevēlas. Lūdzu zvanu un lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu deputātus izteikt savu attieksmi pret likuma pieņemšanu. Lūdzu rezultātu! Nav kvoruma, godātie kolēģi! Es lūdzu visus zālē esošos deputātus piedalīties balsošanā.
Lūdzu vēlreiz zvanu, vēlreiz balsošanas režīmu un lūdzu deputātus balsot par likuma pieņemšanu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 2, atturas - 1. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums
- likumprojekts "Grozījums likumā "Par
biržām"". Trešais lasījums.
Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas vārdā
- deputāts Vents Balodis. Lūdzu!
V.Balodis (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Godātie deputāti! Strādāsim
ar dokumentu nr. 2804. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija nav saņēmusi attiecībā uz trešo
lasījumu nevienu priekšlikumu. Lūdzu deputātus
nobalsot par pieņemšanu trešajā lasījumā.
Sēdes vadītājs. Deputāti
debatēs runāt nevēlas. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu! Balsojam par likuma
pieņemšanu! Lūdzu rezultātu! Par - 54,
pret - nav, atturas - 4. Likums pieņemts.
V.Balodis. Paldies.
Sēdes vadītājs. Nākamais
darba kārtības jautājums - likumprojekts "Grozījumi
likumā "Par valsts un pašvaldību īpašuma
objektu privatizāciju"". Trešais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās
politikas komisijas vārdā - deputāte Gunta Gannusa.
G.Gannusa (Demokrātiskās partijas Saimnieks frakcija).
Cienījamie deputāti! Strādājam ar dokumentu nr. 2809. Trešais lasījums.
Likumā lietotie termini un jēdzieni.
Priekšlikumu ir iesniedzis ekonomikas ministrs Krasts. Tautsaimniecības
komisija ir to atbalstījusi. Daļas nosaukums ir izteikts
šādā redakcijā, kāda ir 6. ailē.
Tautsaimniecības komisija visus šos terminu skaidrojumus
ir atbalstījusi.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas slēdzienu
- likumprojekta pirmās daļas nosaukumu izteikt jums
iesniegtajā redakcijā? Iebildumu nav. Pieņemts.
G.Gannusa. 1. panta labojumu ir iesniedzis ekonomikas
ministrs Krasts. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās komisijas priekšlikums
ir atbalstīt. 6. ailē var izlasīt precizēto
tekstu.
Sēdes vadītājs. Gannusas kundze,
lūdzu, atgādiniet kurā no izskatāmā
dokumenta lappusēm ir šis priekšlikums.
G.Gannusa. Šis priekšlikums atrodas 4. lappusē.
1. pants.
Sēdes vadītājs. Gannusas kundze,
mēs nevaram to skatīt, kamēr nav izskatīti
citi priekšlikumi. Ir jāizskata vesela virkne priekšlikumu,
kurus ir iesniegusi atbildīgā komisija un kuri ir
izklāstīti dokumenta 2. un 3. lappusē, un tikai
pēc tam mēs varam skatīt tālāk.
G.Gannusa. Es atvainojos... Ekonomikas ministrs Krasts
ir iesniedzis priekšlikumu papildināt likuma pirmo daļu
"Likumā lietotie termini un jēdzieni" ar
šādiem terminiem un jēdzieniem. Tālāk
kā tekstā. Komisija ir daļēji atbalstījusi
un izteikusi šādā redakcijā, kāda
ir 6. ailē.
Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi, lūdzu nedaudz uzmanības! Ekonomikas ministrs ierosina papildināt likuma pirmo daļu, un tālāk ir redzams šo priekšlikumu saturs. Tie ir izklāstīti dokumenta 1. un 2. lappusē, vēl arī 3. lappusē. Komisija tos ir atbalstījusi - ar nelieliem redakcionāliem precizējumiem. Vai deputātiem nav iebildumu pret šādu komisijas slēdzienu? Deputātiem iebildumu nav. Paldies. Tie ir pieņemti.
Tālāk ir 3. priekšlikums, kuru ir
iesniegusi atbildīgā komisija, - papildināt
likuma pirmo daļu ar šādiem terminiem un jēdzieniem.
Dokumenta 3. lappuse.
G.Gannusa. Iesniegusi atbildīgā komisija.
Teksts ir redzams 6.lappusē.
Sēdes vadītājs. Gannusas kundze,
lūdzu, izskatīsim vispirms 3.lappusi un tad iesim
tālāk!
G.Gannusa. Atbildīgā komisija ir iesniegusi
priekšlikumu iekļaut pirmajā daļā šādus
likumā lietotos terminus un jēdzienus.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret komisijas akceptēto trešo priekšlikumu
- papildināt likuma pirmo daļu ar šādiem
terminiem un jēdzieniem, kuri ir izklāstīti
dokumenta 3.lappusē? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.
Tie ir pieņemti.
G.Gannusa. 4.lappuse. 1.pants. Priekšlikumu ir
iesniedzis ekonomikas ministrs Krasts.
Sēdes vadītājs. Komisija to atbalsta.
Vai deputāti arī atbalsta? Atbalsta. Paldies, pieņemts.
G.Gannusa. 2.pants. Priekšlikumu ir iesniedzis
ekonomikas ministrs Krasts. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija to ir
redakcionāli precizējusi. Teksts ir redzams 6.ailē.
Lai precīzāk...
Sēdes vadītājs. Godātie
kolēģi, atgādinu, ka tas ir dokumenta 5.lappusē,
priekšlikums ar numuru 5. Iesniedzis ekonomikas ministrs Krasta
kungs. Komisija to ir atbalstījusi - ar redakcionāliem
precizējumiem. Vai deputāti arī to atbalsta?
Atbalsta. Paldies, pieņemts.
G.Gannusa. Ekonomikas ministrs Krasts ir iesniedzis
priekšlikumu papildināt...
Sēdes vadītājs. Nav pareizi, Gannusas
kundze. Tā mēs nevarēsim strādāt.
Mums ir jāskata 6.priekšlikums, kurš ir par 8.pantu
un kuru ir iesniegusi pati atbildīgā komisija, - aizstāt
8.panta pirmās daļas 1.punktā vārdu "lçmumu"
ar vārdu "rîkojumu".
G.Gannusa. 6.priekšlikums.
Sēdes vadītājs. Jā, 6.priekšlikums. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo 8.panta redakciju? Iebildumu nav. Paldies, pieņemts.
Tālāk ir 7.priekšlikums.
G.Gannusa. Ekonomikas ministrs Krasts ierosina papildināt
8.panta pirmo daļu ar 14., 15. un 16.punktu šādā
redakcijā. Tālāk kā tekstā.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret komisijas slēdzienu par ekonomikas ministra
priekšlikumu - papildināt likuma 8.panta pirmo daļu
ar 14., 15. un 16.punktu jums iesniegtajā redakcijā?
Deputātiem iebildumu nav. Paldies, pieņemts.
G.Gannusa. Tālāk. Priekšlikumu iesniedz
ekonomikas ministrs Krasts. Tautsaimniecības komisija to
ir atbalstījusi, redakcionāli precizējusi un
ierosina uzskatīt līdzšinējo pirmās
daļas 14.punktu par 17.punktu.
Sēdes vadītājs. Ir runa, kolēģi,
joprojām par 8.pantu. Vai deputātiem nav iebildumu
pret komisijas slēdzienu par šo ekonomikas ministra
priekšlikumu? Iebildumu nav. Paldies, pieņemts.
G.Gannusa. Papildināt ceturto daļu ar
7.punktu šādā redakcijā. Joprojām
ir runa par 8.pantu. Tas ir 9.priekšlikums.
Sēdes vadītājs. Devītais
ir cits...
G.Gannusa. Nē, tas ir 8.priekšlikums.
Sēdes vadītājs. 8.priekšlikumu,
godātie kolēģi, mēs nupat akceptējām
pilnā tā tekstā. Šā priekšlikuma
izklāsts ir gan 6., gan 7.lappusē. To mēs
esam akceptējuši. Vai varam par to vienoties? Paldies,
pieņemts.
G.Gannusa. 9.priekšlikums (Tautsaimniecības,
agrārās, vides un reģionālās politikas
komisija ir atbalstījusi) - aizstāt 12.panta trešajā
daļā vārdu "lçmumu" ar vārdiem
"Ministru kabineta rīkojumu".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret šo komisijas slēdzienu. Tas ir pieņemts.
G.Gannusa. 10.priekšlikums (Tautsaimniecības,
agrārās, vides un reģionālās politikas
komisija ir atbalstījusi) - aizstāt 13.panta pirmajā
daļā vārdu "lçmuma" ar vārdu
"rîkojuma".
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
G.Gannusa. 11.priekšlikums (Tautsaimniecības,
agrārās, vides un reģionālās politikas
komisija ir atbalstījusi) - aizstāt 14.panta trešajā
daļā vārdu "lçmums" ar vārdu
"rîkojums".
Sēdes vadītājs. Deputāti
atbalsta. Pieņemts.
G.Gannusa. 12.priekšlikums (Tautsaimniecības,
agrārās, vides un reģionālās politikas
komisija ir atbalstījusi) - aizstāt 15.panta trešajā
daļā vārdu "lçmums" ar vārdu
"rîkojums".
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
G.Gannusa. 13.priekšlikums (Tautsaimniecības,
agrārās, vides un reģionālās politikas
komisija ir atbalstījusi) - aizstāt 16.panta pirmajā
daļā vārdu "lçmums" ar vārdu
"rîkojums".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
G.Gannusa. 14.priekšlikums (iesniedzis ekonomikas
ministrs Krasts, un Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi)
- izslēgt 57.panta pirmo daļu.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret 57.panta pirmās daļas svītrošanu.
Pieņemts.
G.Gannusa. 15.priekšlikums (iesniegusi atbildīgā
komisija un ir atbalstījusi) - izslēgt 57.panta sesto
un septīto daļu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt 57.panta sestās un septītās daļas
svītrošanai. Pieņemts.
G.Gannusa. 16.priekšlikums (iesniedzis ekonomikas
ministrs Krasts, un Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi)
- izslēgt 58.pantu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
58.panta svītrošanai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Ekonomikas ministrs Krasts ierosina papildināt
likumu ar septīto daļu "Zemesgabala privatizācija".
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās
politikas komisija ir atbalstījusi šo priekšlikumu
un papildina likumu ar septīto daļu šādā
redakcijā. Septītās daļas nosaukums - "Zemesgabala
privatizācija".
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Pirmā nodaļa "Zemes privatizācijas
vispārīgie nosacījumi". Tautsaimniecības,
agrārās, vides un reģionālās politikas
komisija ir to atbalstījusi un izteikusi precizētā
redakcijā. Pirmās nodaļas nosaukums ir "Zemes
privatizācijas vispārīgie nosacījumi",
un 58.panta nosaukums ir "Zemes privatizācijas pamatnosacījumi".
Tālāk kā tekstā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
G.Gannusa. 59.pants. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret 59.panta redakciju. Pieņemts.
G.Gannusa. 60.pants. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā. "Zemesgabala
privatizācijas veidi".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. 61.pants. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
61.pantu, nosaukums - "Zemesgabala privatizācijā
izmantojamās privatizācijas metodes un paņēmieni".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. 62.pants. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
62.pantu, nosaukums - "Zemesgabala privatizācijas subjekti".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
63.pantu. 63.panta nosaukums - "Maksāšanas līdzekļi".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
64.panta nosaukumu "Pirmpirkuma tiesības" un ir
atbalstījusi arī pirmo daļu, bet neatbalstīja
otro, trešo un ceturto daļu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
pret šo slēdzienu neiebilst. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija iesaka
atbalstīt šā panta piekto daļu, izteikt precizētā
redakcijā kā otro daļu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
priekšlikumu izveidot otro nodaļu "Zemesgabala privatizācijas
uzsākšana".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 65.pantu, kas ir ar nosaukumu
"Zemesgabala privatizācijas ierosināšana".
Sēdes vadītājs. Deputāti
65.panta redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 66.pantu,
kas ir ar nosaukumu "Zemesgabala nodošana privatizācijai".
Sēdes vadītājs. Deputāti
66.panta redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 67.pantu,
kas ir ar nosaukumu "Privatizējamā zemesgabala
pārņemšana".
Sēdes vadītājs. Deputāti
67.panta redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 68.pantu,
kas ir ar nosaukumu "Paziņojums par zemesgabala nodošanu
privatizācijai".
Sēdes vadītājs. Deputāti
neiebilst. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 69.pantu, kas ir ar nosaukumu
"Privatizējamā zemesgabala pārvaldīšana".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret 69.panta redakciju iebildumu nav. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 70.pantu,
kas ir ar nosaukumu "Zemesgabala īpašumtiesību
nostiprināšana zemesgrāmatā".
Sēdes vadītājs. Deputāti
70.panta nosaukumam un redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 71.pantu,
kas ir ar nosaukumu "Zemesgabala cena".
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 72.pantu,
kas ir ar nosaukumu "Ierobežojumi zemesgabala privatizācijā".
Sēdes vadītājs. Deputāti
72.panta redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 73.pantu,
kas ir ar nosaukumu "Informācija par privatizējamo
zemesgabalu".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 74.pantu, kas tagad ir
ar nosaukumu "Neapbūvēta zemesgabala privatizācijas
priekšlikumi".
Sēdes vadītājs. Deputāti
šā trešās nodaļas panta nosaukumam piekrīt.
Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 75.pantu, kas ir ar nosaukumu
"Neapbūvēta zemesgabala izmantošanas mērķu
saskaņošana ar pašvaldību".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret 74.panta redakciju. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 76.pantu, kas ir ar nosaukumu
"Privatizācijas priekšlikumu apkopošana un
neapbūvēta zemesgabala privatizācijas noteikumu
izstrāde".
Sēdes vadītājs. Vispirms izskatīsim
75.pantu, un pēc tam - 76.pantu.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
75.pantu "Neapbūvēta zemesgabala izmantošanas
mērķu saskaņošana ar pašvaldību".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Paldies. 75.panta redakcija ir pieņemta.
Un arī pret 76.panta redakciju deputātiem iebildumu
nav. Paldies, pieņemts.
G.Gannusa. 76.pants. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi.
"Neapbūvēta zemesgabala privatizācijas
noteikumi".
Sēdes vadītājs. Tas ir 77.pants,
godātie kolēģi! Vai deputātiem nav iebildumu
pret šā panta redakciju? Nav. Paldies. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 78.pantu "Informācija
par apstiprinātajiem neapbūvēta zemesgabala
privatizācijas noteikumiem".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt 78.panta redakcijai, ko akceptējusi atbildīgā
komisija. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija nav
pieņēmusi un nav atbalstījusi 79.pantu, kas
ir ar nosaukumu "Pirmpirkuma tiesību realizācija".
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas slēdzienu
- svītrot 79.pantu "Pirmpirkuma tiesību realizācija"?
Iebildumu nav. Paldies, pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
80.pantu un izteikusi to precizētā redakcijā
kā 79.pantu, ar nosaukumu "Neapbūvēta
zemesgabala pircēja noteikšana".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 81.pantu (tagadējo
80.pantu) "Neapbūvēta zemesgabala pārdošana
izsolē".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Paldies. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 82.pantu (tagadējo
81.pantu) "Paziņojums par neapbūvēta
zemesgabala privatizācijas pabeigšanu".
Sēdes vadītājs. Deputāti
to atbalsta. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
ceturto nodaļu "Atsevišķa apbūvēta
zemesgabala privatizācijas noteikumi un pircēja noteikšana",
tas ir, 81.panta ceturto nodaļu.
Sēdes vadītājs. Tā nav 81.panta
ceturtā nodaļa, tā ir likumprojekta ceturtā
nodaļa, kas ir ar nosaukumu "Atsevišķa apbūvēta
zemesgabala privatizācijas noteikumi un pircēja noteikšana".
Deputātiem pret šīs nodaļas nosaukumu iebildumu
nav. Paldies. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 83.pantu (tagadējo
82.pantu) "Atsevišķa apbūvēta zemesgabala
izmantošanas mērķu saskaņošana ar
pašvaldību".
Sēdes vadītājs. Deputāti
82.panta redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 84.pantu (tagadējo
83.pantu) "Atsevišķa apbūvēta zemesgabala
privatizācijas noteikumu izstrāde".
Sēdes vadītājs. Deputāti
83. panta redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 85.pantu (tagadējo
84.pantu) "Atsevišķa apbūvēta zemesgabala
privatizācijas noteikumi".
Sēdes vadītājs. Deputāti
84.panta redakcijai piekrīt.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un redakcionāli precizējusi 86. pantu (tagadējo
85.pantu) "Pirmpirkuma tiesību realizācija".
Sēdes vadītājs. Deputāti
85.panta redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 87.pantu (tagadējo
86.pantu) "Paziņojums par atsevišķa apbūvēta
zemesgabala privatizācijas pabeigšanu".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
piekto nodaļu "Kopā ar privatizējamo objektu
privatizējamā zemesgabala privatizācijas uzsākšana,
privatizācijas priekšlikumi, noteikumi un pircēja
noteikšana".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
87.pantu un izteikusi to, redakcionāli precizējot,-
"Lçmuma pieņemšana par apbūvēta
zemesgabala privatizāciju kopā ar privatizējamo
valsts vai pašvaldības īpašuma objektu, kas
atrodas uz šā zemesgabala".
Sēdes vadītājs. Deputāti
87.panta nosaukumam un redakcijai piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā 88.pantu -
"Kopā ar privatizējamo objektu privatizējamā
zemesgabala privatizācijas uzsākšana un privatizācijas
priekšlikumi".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi precizētā redakcijā kā 89.pantu
- "Kopā ar privatizējamo objektu privatizējamā
zemesgabala privatizācijas noteikumi un privatizācijas
projekts".
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
un izteikusi, redakcionāli precizējot, 90.pantu -
"Kopā ar privatizējamo objektu privatizējamā
zemesgabala pirmpirkuma tiesību realizācija un pircēja
noteikšana".
Sēdes vadītājs. Deputāti
90.panta redakcijas nosaukumam piekrīt. Pieņemts.
G.Gannusa. Tautsaimniecības, agrārās,
vides un reģionālās politikas komisija ir atbalstījusi
pārejas noteikumus šajā likumā.
Sēdes vadītājs. Deputāti
likumprojekta pārejas noteikumu redakcijai piekrīt.
Pieņemts.
G.Gannusa. Lūdzu balsot par likuma pieņemšanu
kopumā.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu izteikt savu attieksmi pret likuma pieņemšanu. Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 6, atturas - 8. Likums ir pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums saskaņā ar izdarītajām izmaiņām pēc pašreizējās numerācijas ir 36.punkts - "Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"". Trešais lasījums.
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas
vārdā - deputāts Normunds Pēterkops.
Lūdzu!
N.Pēterkops (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Cienījamie Saeimas deputāti! Izskatīsim dokumentu nr. 2811 - likumprojektu "Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"" . Trešais lasījums.
1.priekšlikums. Atbildīgā komisija
papildina 1.pantu ar 19.punktu šādā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Redakcija deputātiem
ir redzama. Paldies. Vai deputātiem ir iebildumi pret atbildīgās
komisijas slēdzienu - papildināt likumprojekta 1.pantu
ar 19.punktu jums iesniegtajā redakcijā? Deputātiem
iebildumu nav. Paldies. Pieņemts.
N.Pēterkops. 2.priekšlikums. Atbildīgā
komisija papildina likumprojektu ar jaunu pantu šādā
redakcijā: "Izteikt 17.panta ceturto daļu šādi:
"Mâkslinieka darbnīcu..."" Tālāk
seko teksts.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret komisijas priekšlikumu - izteikt likumprojekta 17.panta
ceturto daļu jums iesniegtajā redakcijā - iebildumu
nav. Paldies. Pieņemts.
N.Pēterkops. 3.priekšlikums. Iesniedzis
ir deputāts Lagzdiņš - aizstāt 18.panta
otrās daļas 1.punktā vārdus "lîdz
likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo
māju privatizāciju..."" ar vārdiem
"lîdz 1997.gada 1. jūnijam". Komisija atbalsta
šo priekšlikumu un iesaka atbildīgās komisijas
sagatavoto redakciju.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret šo komisijas slēdzienu un priekšlikumu iebildumu
nav. Pieņemts.
N.Pēterkops. Būtībā arī
4.priekšlikums ir atbalstīts.
Sēdes vadītājs. Paldies. Lūdzu,
tālāk!
N.Pēterkops. 5.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā otrajā lasījumā
pieņemtajā 34.1.pantā atstāt vārdus
tā, kā ir tekstā, un atbalsta to.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas slēdzienam piekrīt. Paldies. Pieņemts.
N.Pēterkops. 6.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā aizstāt otrajā lasījumā
attiecīgi tekstā vairākos pantos pieņemtos
vārdus "Pašvaldību dzīvojamo māju
privatizācijas komisija vai Centrālā dzīvojamo
māju privatizācijas komisija" ar vārdiem
"Privatizācijas komisija".
Sēdes vadītājs. Deputāti
šim atbildīgās komisijas slēdzienam piekrīt.
Pieņemts.
N.Pēterkops. 7.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā precizēt un izteikt likumprojekta
9.pantu šādā redakcijā... Atkal ir aizstāti
40., 45., 46. un 47. pantā vārdi "Pašvaldības
dome" (attiecīgajā locījumā) ar vārdiem
"Privatizācijas komisija".
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas slēdzienam piekrīt. Pieņemts.
N.Pēterkops. 8.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā izteikt otrajā lasījumā
pieņemtā 41.panta otro daļu šādā
redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas slēdzienam un priekšlikumam piekrīt.
Pieņemts.
N.Pēterkops. 9.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā papildināt otrajā lasījumā
pieņemtā 42.panta trešo daļu pēc
vārda "personu" ar vārdu "(personām)".
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt komisijas slēdzienam. Pieņemts.
N.Pēterkops. 10.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā izslēgt otrajā lasījumā
pieņemtā 43.panta pirmās daļas grozījumā
vārdus "vai neapdzīvojamā telpa".
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt. Pieņemts.
N.Pēterkops. 11.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā izteikt otrajā lasījumā
pieņemtā 43.panta ceturtās daļas 3.punktu
šādā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas slēdzienam piekrīt. Pieņemts.
N.Pēterkops. Nākamais 8.lappusē
ir 12.priekšlikums. Atbildīgā komisija piedāvā
izslēgt otrajā lasījumā pieņemtā
50. panta trešajā daļā vārdus "lîdz
brīdim, kamēr mājas neprivatizētā
daļa tiek nodota citas fiziskās vai juridiskās
personas īpašumā".
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas priekšlikumam piekrīt. Pieņemts.
N.Pēterkops. 13.priekšlikums 10.lappusē.
Atbildīgā komisija piedāvā precizēt
72.pantā ...
Sēdes vadītājs. Vai pēc
jaunās numerācijas tas ir 72.pants? Deputāti
šim komisijas slēdzienam piekrīt. Paldies. Tas
ir pieņemts. Pēterkopa kungs, paldies, mums ir jātaisa
pārtraukums. Likumprojekta apspriešanu turpināsim
pēc pārtraukuma. Pirms pārtraukuma vārds
paziņojumam deputātam Dunkeram.
O.Dunkers (Demokrātiskās partijas Saimnieks frakcija).
Godājamie mūsu Saeimas un Ķīnas
Tautas Republikas sadarbības grupas dalībnieki! Rīt
pusdienu pārtraukumā 12.30 viesu zālē
viesosies Ķīnas vēstnieks Vans Fensjana kungs
un runās par Honkongas problēmām. Aicinu ierasties
visus Ķīnas grupas dalībniekus, kā arī
deputātus, kas par šo jautājumu interesējas.
Rīt, pusdienu pārtraukumā. Paldies.
Sēdes vadītājs. Paldies. Pārtraukums
līdz 17.30.
(P ā r t r a u k u m s)
Sēdes vadītājs. Lūdzu, reģistrēsimies
kvorumam! Lūdzu reģistrācijas režīmu.
Lūdzu rezultātu! Reģistrējies 41 deputāts.
Piecu minūšu pārtraukums. Lūdzu frakciju
un komisiju vadītājus sākt darbu, lai deputāti
atgriežas sēžu zālē.
(Pārtraukums)
Sēdes vadītājs. Likumprojekts
"Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju
privatizāciju". Deputāts Normunds Pēterkops.
Lūdzu!
N.Pēterkops (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Skatīsimies 14.priekšlikumu, ko iesniedzis
deputāts Lagzdiņš, - izteikt 73.1.panta trešo
daļu šādā redakcijā. Atbildīgā
komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas slēdzienu
par deputāta Lagzdiņa priekšlikumu - izteikt
73.1.panta trešo daļu jums iesniegtajā redakcijā?
Iebildumu deputātiem nav. Pieņemts.
N.Pēterkops. 15.priekšlikums. Iesniegusi
atbildīgā komisija - papildināt otrajā
lasījumā pieņemtā 73.3.panta trešās
daļas 1.punktu un 73.3.panta ceturto daļu pēc
vārdiem "noslēdz notariāli" ar vārdiem
"vai privatizācijas komisijas".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret šo atbildīgās komisijas priekšlikumu
iebildumu nav. Pieņemts.
N.Pēterkops. 16.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā papildināt otrajā lasījumā
pieņemto 73.3.pantu ar jaunu septīto daļu šādā
redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
N.Pēterkops. 17.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā aizstāt otrajā lasījumā
pieņemtā 73.4.panta trešajā daļā
vārdu "apstiprina" ar vārdu "nosaka".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret šo komisijas priekšlikumu iebildumu nav. Pieņemts.
N.Pēterkops. 18.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā otrajā lasījumā
pieņemtajā 73.9.pantā papildināt ceturtās
daļas trešo teikumu aiz vārda "dzīvokļa"
ar vārdiem "mâkslinieka darbnīcas vai neapdzīvojamās
telpas" un aizstāt ceturtajā daļā
vārdus "noteikumus par īres maksas aprēķināšanas
kārtību" ar vārdiem "noteikumus par
dzīvokļa īres maksas aprēķināšanas
kārtību".
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret šo atbildīgās komisijas slēdzienu
iebildumu nav. Pieņemts.
N.Pēterkops. 19.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā izslēgt likumprojekta 24.pantu,
tas ir, izslēgt otrajā lasījumā pieņemto
73.10. un 73.11.pantu. Šīs otrajā lasījumā
pieņemtās panta normas ir iestrādātas
citos likuma pantos.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret komisijas slēdzienu - svītrot likumprojekta
24.pantu - iebildumu nav.
N.Pēterkops. 20.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā izteikt likumprojekta 25.pantu šādā
redakcijā: "Izteikt 74.panta tekstu šādā
redakcijā..."
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret likumprojekta 74.panta redakciju, ko akceptējusi atbildīgā
komisija, iebildumu nav. Pieņemts.
N.Pēterkops. 21.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā izteikt pārejas noteikumu 2.punktu
šādā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret pārejas noteikumu 2.punkta redakciju, ko akceptējusi
komisija, iebildumu nav. Pieņemts.
N.Pēterkops. 22.priekšlikums. Atbildīgā
komisija piedāvā izteikt pārejas noteikumu 3.punktu
šādā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret pārejas noteikumu 3.punkta redakciju iebildumu nav.
Pieņemts.
N.Pēterkops. 23.priekšlikums, ko iesniedzis
deputāts Lagzdiņš, - papildināt likuma
pārejas noteikumus ar šādu punktu. Atbildīgā
komisija atbalsta un izsaka precizētā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Pieņemts.
N.Pēterkops. 24.priekšlikums, ko iesniedzis
deputāts Lagzdiņš, - papildināt likuma
pārejas noteikumus ar jaunu punktu šādā
redakcijā. Atbildīgā komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
N.Pēterkops. 25.priekšlikums, ko iesniedzis
deputāts Lagzdiņš, - papildināt likuma
pārejas noteikumus ar jaunu punktu šādā
redakcijā. Atbildīgā komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
N.Pēterkops. Aicinu nobalsot par likuma pieņemšanu
kopumā.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu, balsosim likumu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 1, atturas - 4. Likums ir pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums
- likumprojekts "Muitas likums", trešais
lasījums. Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Apinis. Lūdzu!
P.Apinis (frakcija "Latvijas ceļš").
Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2816. Es vēlos, lai visi kolēģi paņemtu sev blakus arī papildinājumus dokumentam nr.2816, kas šodien ir izdalīti. Strādāsim ar abiem šiem dokumentiem, jo atsevišķi punkti Budžeta un finansu (nodokļu) komisijā ir nedaudz pārstrādāti, tādēļ šī jaunā redakcija mums būs jāskatās papilddokumentā.
Sēdes vadītājs. Tātad papilddokuments
nr.2816-a.
P.Apinis. 1.priekšlikums, ko iesniegusi frakcija
"Latvijai". Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija neatbalsta.
Sēdes vadītājs. Vēlas runāt
Kārlis Čerāns - frakcija "Latvijai".
K.Čerāns (frakcija "Latvijai").
Godāto sēdes vadītāj! Godātie
kolēģi deputāti! Es gribu informēt,
ka šī gada 4.jūnija sēdē Saeimas
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija pieņēma
lēmumu vispār neizskatīt frakcijas "Latvijai"
ierosinātos grozījumus Muitas likuma trešajam
lasījumam. Līdz ar to valdošais vairākums
realizēja rupju spēka spiedienu uz opozīciju
un tika izjaukti jebkādi mēģinājumi
rast konstruktīvu risinājumu Muitas likumā pastāvošajām
problēmām. Un šādu problēmu ir ne
mazums. Ņemot vērā šādu politiskās
pozīcijas rīcību, frakcija "Latvijai"
atsakās no jebkādas atbildības par tām
nekārtībām, kas šeit Muitas likumā
tiks izveidotas un netiks novērstas. Un tāpēc
es frakcijas "Latvijai" vārdā atsaucu šobrīd
tos priekšlikumus, kas ir minēti šā likumprojekta
pirmajā lappusē, bet par citiem mēs vēl
parunāsim. Paldies.
Sēdes vadītājs. Paldies. Vairāk
debatēs deputāti runāt nevēlas. Debates
beidzam. Komisijas vārdā - Apiņa kungs.
P.Apinis. Čerāna kungs, vai jūs
neuzturat spēkā balsojumu?
Sēdes vadītājs. Atsauc pirmajā
lappusē izteiktos frakcijas priekšlikumus.
P.Apinis. 5.priekšlikums. Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 2.lappusē ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija, un arī frakcijas "Latvijai" priekšlikums,
kuru neatbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Pret Ministru
kabineta priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. Paldies.
Lūdzu, Čerāna kungs!
K.Čerāns (frakcija "Latvijai").
Godāto sēdes vadītāj! Godātie kolēģi deputāti! Šeit tiešām ir problēma, kura parādās šajā Ministru kabineta priekšlikumā un kurai frakcija "Latvijai" centās piedāvāt kaut kādu alternatīvu. Un tās nejēdzības, kas šeit parādās Ministru kabineta priekšlikumā attiecībā uz šo brīvās zonas definējumu, diemžēl ir pārāk acīm redzamas, un mums nav pieņemama šobrīd otrajā lasījumā pieņemtā redakcija, tāpēc mēs šīs Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas rīcības dēļ esam tādā situācijā, kādā mēs esam.
Es pastāstīšu, kādas problēmas šeit rodas. Saskaņā ar šā 1.panta trešajā daļā ietverto termina "brīvā zona" definīciju tā būs norobežota Latvijas Republikas muitas teritorijas daļa. Bet paskatīsimies tālāk, kas tiek teikts par šo jautājumu tālākajos likumprojekta pantos. Vispirms šā paša 1.panta 18.daļā ir teikts, ka preču pārvietošana pāri muitas robežai - ir darbības, kas veicamas preču ievešanai Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanai no šīs teritorijas... tātad tas tā ir attiecībā uz visu muitas teritoriju. Tā ir preču pārvietošana pāri muitas robežai. Un tālāk, ja mēs skatāmies tagad šajā trešajā daļā doto definējumu, tad redzam, ka brīvā zona atrodas muitas teritorijas iekšienē. Tālāk mēs redzam absolūti neloģisku likumprojekta 20.panta pirmās daļas formulējumu, ka preču pārvietošana pāri muitas robežai ietver faktisko muitas robežas šķērsošanu, ievedot preces muitas teritorijā, arī ievedot preces no brīvās zonas muitas teritorijā, bet muitas robežas starp brīvo zonu un pārējo Latvijas Republikas teritoriju saskaņā ar šo piedāvāto likumprojekta redakciju nemaz nav. Tad kā mēs varam ievest preces no brīvās zonas muitas teritorijā, ja šīs preces tur jau atrodas?
Protams, es saprotu, ka Latvijas Republikas normatīvo aktu sistēmā pastāv dažādi mehānismi, kā noteikt tiesību normas spēkā esamību tajā gadījumā, kad starp dažādām tiesību normām tiek konstatētas pretrunas. Un tomēr es nedomāju, ka uz pretrunām likumos būtu jābalsta tādas mūsu valsts dzīvē būtiskas jomas, kāda ir muitas darbība. Faktiski iznāk tāda situācija, ka mums netiek ieviesta pilntiesīga muitas robeža starp brīvās zonas teritoriju un pārējo Latvijas Republikas valsts teritoriju, un tas nozīmē, ka preces var tikt pārvietotas no brīvās zonas teritorijas uz pārējo valsts teritoriju atpakaļ uz atvieglotiem noteikumiem jeb ar atvieglotām saistībām. Tālāk šajā likumprojektā ir mēģināts šos noteikumus kaut kādā veidā restaurēt, bet nekādā gadījumā šeit nav izdevies restaurēt pilnu šo atbildību par šo dažādu muitas režīma pārkāpšanu starp šo brīvo zonu un pārējo valsts teritorijas daļu.
Faktiski pēc ārzemju pieredzes šīs brīvās zonas ir norobežotas no pārējās valsts teritorijas ar augstiem dzeloņstiepļu žogiem, un ir arī militarizēta apsardze, bet mums Rīgā šī attiecīgā brīvā zona sniedzas gandrīz vai līdz Saeimai vai ir pāris kvartālu attālumā. Un šis process var notikt uz vienu vai otru pusi pilnīgi bez jebkādas kontroles un pilnīgi bez jebkādas atbildības par šā režīma pārkāpšanu. Tādu mēs šo likumprojektu esam radījuši! Te ir viena vienīga nekārtība, kur faktiski kļūst skaidri redzams "caurums" mūsu valsts muitas robežā, un tad pēc tam nevajag brīnīties, ka cauri šīm brīvajām zonām mums iekšā nāk dažāda kontrabanda, neuzskaitītas preces un tā tālāk. Šādā veidā rīkojoties, mēs nevaram sakārtot valsts ieņēmumu bāzi un nevaram nodrošināt arī taisnīgas konkurences apstākļus ekonomikā.
Es neuzstāju par balsojumu, jo balsojumam šeit
nav jēgas. Komisijā diskusiju valdošais vairākums
noraidīja, un es varu vienīgi komentēt šeit
to situāciju, kāda patiesībā izveidojās.
Tāpēc es diemžēl esmu spiests arī
tālāk atsaukt šos frakcijas "Latvijai"
priekšlikumus līdz 19. priekšlikumam. Paldies.
Sēdes vadītājs. Paldies. Aija
Poča - valsts ministre. Lūdzu!
A.Poča (valsts ieņēmumu valsts ministre).
Es vispirms gribētu pateikties frakcijai "Latvijai"
par to, ka viņi atsauca savus priekšlikumus, bet papildus
tam es gribētu tomēr informēt Saeimu un radioklausītājus,
arī lai to ieraksta stenogrammā, ka likumā -
gluži pretēji tam, ko Čerāna kungs ir
teicis, - ir precīzi aprakstīts, kas ir brīvā
zona. Tā ir Latvijas muitas teritorijas daļa, kas ir
norobežota un kur eksistē īpaši muitas
kontroles pasākumi, kurus regulē Ministru kabineta
noteikumi. Paldies.
Sēdes vadītājs. Paldies. Vai vairāk
debatēs deputāti runāt nevēlas? Debates
pārtraucam. Komisijas vārdā - Apiņa kungs.
P.Apinis. Tā kā Čerāna kungs savu priekšlikumu neuztur spēkā, mēs turpinām.
10. priekšlikums - Ministru kabineta priekšlikums
-, ko atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. Atbilstoši Čerāna kunga
priekšlikumam es pašlaik līdz 19. priekšlikumam
frakcijas "Latvijai" ierosinājumus neminēšu.
Lūdzu skatīt 13. priekšlikumu jau otrajā
lapā. Tie ir papildinājumi - dokuments 2816-a. Ir
notikusi redakcionālas dabas izmaiņa, kuru lūdzam
atbalstīt, jo tur ir bijusi viena gramatiska rakstura kļūme.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
iebildumu pret komisijas slēdzienu nav? Paldies. Pieņemts.
P.Apinis. Paldies. 16. priekšlikums. Juridiskā biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 18. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. 20. ir frakcijas "Latvijai" priekšlikums,
kur diemžēl ir ieviesusies gramatiska kļūda,
kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija,
bet, kā es saprotu, Kārlis Čerāns vēlas
par šo jautājumu runāt.
Sēdes vadītājs. Atklājam
debates. Runās Kārlis Čerāns.
K.Čerāns (frakcija "Latvijai").
Godāto sēdes vadītāj, godātie
kolēģi deputāti! Tas tiešām ir fakts,
ka šis priekšlikums nav atbalstīts, bet es tikai
gribu norādīt uz tā absolūti dabisko raksturu.
Šeit faktiski tiek aizstāts tas muitas procedūru
uzskaitījums, kas ir paredzēts līdzšinējā
redakcijā, ar muitas procedūru nosaukumu jaunu uzskaitījumu.
Tātad šis līdzšinējais uzskaitījums
bija 24. pantā, un mēs varam paskatīties un
ļoti vienkārši salīdzināt tīri
gramatiski šos procedūru nosaukumus. Mēs redzam,
ka tas, kas bija minēts kā "ievešana beznodokļu
tirdzniecības veikalā", tas šeit tiek aizstāts
vispār ar "beznodokļu tirdzniecības veikalu",
tas, kas bija "ievešana muitas noliktavā",
tas šeit ir vienkārši "uzglabāšana
muitas noliktavā". Un kāda šeit ir starpība?
Ja arī pēc būtības starpības nebūtu
pilnīgi nekādas, tomēr šajā valdošā
vairākuma piedāvātajā likumprojektā
šie procedūru nosaukumi neatbilst pašu šo procedūru
faktiskajai jēgai, kuru mēs saucam par ievešanu
muitas noliktavā vai uzglabāšanu muitas noliktavā...
Šī procedūra attiecas ne tikai uz darbībām,
kuras tur tiek veiktas šīs ievešanas momentā,
bet uz darbībām, kuras tur tiek veiktas, ilgstoši
šīm precēm atrodoties muitas noliktavā.
Un tādā veidā, viena kaut kāda vārda
vietā lietojot kaut kādu citu, faktiski tiek panākta
tāda situācija, ka likumam juridiski ir cita nozīme,
nekā šo nozīmi var uztvert cilvēks, kurš
šo likumu lasa, nekā šo nozīmi var uztvert
cilvēks, kurš ar šo likumu ir vienā vai otrā
citā veidā saistīts. Un tas ir tas, ko mēs
uzskatām par nepieņemamu. Mēs uzskatām,
ka vārdi ir jālieto tieši tajā nozīmē,
kāda nozīme šiem vārdiem patiesībā
ir, un tādēļ arī radās šāds
priekšlikums. Diemžēl Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija tika noraidījusi jebkādas
diskusijas par šo pantu, un mums nākas arī šo
pantu atsaukt. Līdz ar to mēs atsaucam arī
visus tālākos priekšlikumus par likuma 1. pantu.
Paldies.
Sēdes vadītājs. Paldies. Tā kā Čerāna kungs atsauca frakcijas priekšlikumu, tas nav tālāk izskatāms un balsojams.
Lūdzu, tālāk!
P.Apinis. Paldies. 21. priekšlikums. Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija. Tāpat arī frakcijas "Latvijai"
priekšlikums tiek atbalstīts.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 23. - Ministru kabineta priekšlikums,
kuru tāpat kā frakcijas "Latvijai" - 24.
priekšlikumu - atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
iebildumu nav? Pieņemts.
P.Apinis. 25. - Ministru kabineta un 26. - frakcijas
"Latvijai" priekšlikums tiek atbalstīts.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
arī atbalsta? Pieņemts.
P.Apinis. 29. - Ministru kabineta priekšlikumu,
tāpat arī 30. - frakcijas "Latvijai" priekšlikumu
atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
iebildumu nav? Pieņemts.
P.Apinis. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
iebildumu nav? Pieņemts.
P.Apinis. 35. - Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
iebildumu nav? Pieņemts.
P.Apinis Mēs esam otrajā daļā.
Daļas nosaukums "Muitas lietas", kur 36. pants...
(Iebildumi no zāles.)
Sēdes vadītājs. Lūdzu, mēģiniet
runāt mikrofonā!
P.Apinis. 36. priekšlikumu, kuru izteikusi frakcija "Latvijai", neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija, bet man ir par to jāziņo, jo Kārlis Čerāns atsauca tikai pirmo daļu. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija neatbalsta.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu -
neatbalstīt šo priekšlikumu?
P.Apinis. Nav? Paldies.
Sēdes vadītājs. Iebildumu nav.
Līdz ar to šis priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 37. priekšlikums. Frakcijas "Latvijai" priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
38. - Ministru kabineta priekšlikums šajā
pašā pantā, ko atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas atzinumu par
šiem priekšlikumiem? Iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis 39. - Juridiskā biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
40. - frakcijas "Latvijai" priekšlikums,
kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas atzinumu par
39. un 40. priekšlikumu? Iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 5. pants. Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
arī atbalsta? Pieņemts.
P.Apinis. 6. pants - Ministru kabineta 42. priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija,
un frakcijas "Latvijai" priekšlikums, kuru neatbalsta
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu? Iebildumu
nav? Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 7. pantā ir divi Juridiskā
biroja priekšlikumi, kurus abus atbalsta Budžeta un
finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
arī atbalsta? Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. Šajā pašā pantā
ir frakcijas "Latvijai" priekšlikums, kuru neatbalsta
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu -
neatbalstīt frakcijas "Latvijai" priekšlikumu
7. pantā? Iebildumu nav. Tālāk!
P.Apinis. 8. pants. Frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija neatbalstīja.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu par
frakcijas "Latvijai" priekšlikumu 8. pantā?
Iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 9. pantā frakcija "Latvijai"
ieteica to izslēgt. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija to noraidīja.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu par
frakcijas "Latvijai" priekšlikumu - izslēgt
9. pantu? Iebildumu nav. Tiek pieņemts atbildīgās
komisijas atzinums. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Trešā nodaļa, kuru frakcija
"Latvijai" iesaka izslēgt, bet Juridiskais birojs
iesaka izmainīt numerāciju un izteikt nodaļas
virsrakstu jaunā redakcijā. To atbalsta Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
tam piekrīt? Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 51. priekšlikums - frakcijas "Latvijai"
priekšlikums nav atbalstīts.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu -
neatbalstīt frakcijas "Latvijai" iesniegto 51.
priekšlikumu? Iebildumu nav. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 52. - redakcionālas dabas Ministru
kabineta priekšlikums, ko atbalstīja Budžeta un
finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
arī atbalsta? Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 53. - Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
arī atbalsta? Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 54. ir frakcijas "Latvijai" priekšlikums,
kuru Budžeta un finansu (nodokļu) komisija neatbalsta.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu - neatbalstīt frakcijas "Latvijai" priekšlikumu (ar numuru 54)? Iebildumu nav. Līdz ar to šis priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 55. priekšlikums - Juridiskā
biroja priekšlikums, kas iestrādāts Budžeta
un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikumā (nr.56),
ko atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta? Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 57. priekšlikums - Ministru kabineta priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta? Pieņemts. Tālāk.
P.Apinis. Par šo pašu pantu ir frakcijas
"Latvijai" priekšlikums papildināt to ar divām
jaunām daļām. Tas netiek atbalstīts.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu - neatbalstīt frakcijas "Latvijai" priekšlikumu (ar numuru 58)? Iebildumu nav. Līdz ar to šis priekšlikums nav atbalstīts. Tālāk!
P.Apinis. Frakcija "Latvijai" iesaka izslēgt
14. pantu. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija neatbalsta.
Sēdes vadītājs. Vēlas runāt
Kārlis Čerāns - frakcija "Latvijai".
Lūdzu!
K.Čerāns (frakcija "Latvijai").
Šajā komisijas atbalstītajā
redakcijā tiek piedāvātas Valsts ieņēmumu
dienestam tiesības izdot tiesību aktus. Mēs
zinām, ka mūsu tiesību aktu sistēmā
tiesību aktus izdot ir tiesības Saeimai un Ministru
kabinetam. Nevajadzētu Valsts ieņēmumu dienesta
izdotos dokumentus pielīdzināt tiesību aktiem,
tāpēc bija priekšlikums šo pantu izslēgt.
Bet, ņemot vērā, ka vispār diskusija
par šo jautājumu nebija iespējama Budžeta
un finansu (nodokļu) komisijā, šo jautājumu
atsaucu.
Sēdes vadītājs. Priekšlikums
tiek atsaukts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 60. priekšlikums - frakcijas "Latvijai" priekšlikums - netiek atbalstīts.
Lūdzu jūs skatīt turpmāk
atkal papildinājumu dokumentam nr. 2816. Strādāsim
ar šo dokumentu. (Starpsaucieni no zāles: "Skaļāk
un skaidrāk! Vispār neko nevar saprast...")
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu - neatbalstīt 60. (frakcijas "Latvijai") priekšlikumu? Iebildumu nav. Līdz ar to priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 61., 62., 62.a un 63. priekšlikumu
skatām papildu dokumentā. Tika izstrādāts
Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikums,
kurā tika ietverts deputāta Gredzena priekšlikums,
un Budžeta un finansu (nodokļu) komisija lūdz
atbalstīt šo savu priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas piedāvāto
16. panta redakciju? Iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 64. priekšlikums - frakcija "Latvijai"
iesaka nodaļas nosaukumu izteikt savādāk. To
neatbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt komisijas atzinumam? Tālāk!
P.Apinis. 65. priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt atbildīgās komisijas atzinumam?
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 66. priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta. Un 67. priekšlikums
ir frakcijas "Latvijai" priekšlikums par šo
pašu panta daļu. Neatbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt? Pieņemts. Tālāk,
lūdzu!
P.Apinis. 68. priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kurš ir tīri redakcionālas
dabas un kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt? Pieņemts. Tālāk.
P.Apinis. 69. priekšlikums ir Ministru kabineta
un 70. priekšlikums - frakcijas "Latvijai" priekšlikums.
Abus atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt? Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Par 19. pantu. Frakcija "Latvijai"
iesaka to izslēgt, bet Ministru kabinets iesaka to izteikt
jaunā redakcijā. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija nolēma atbalstīt Ministru kabineta priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputāti Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas atzinumam piekrīt? Pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Par "B" sadaļu "Muitas
procedūra" un pirmo nodaļu. Juridiskais birojs
ir izteicis divus priekšlikumus, kurus abus atbalsta Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt? Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 20. pants. Ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. Savukārt netiek atbalstīts
frakcijas "Latvijai" priekšlikums par šo pašu
pantu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt. Priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 77.priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, kas ir redakcionālas dabas. To atbalsta
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 78. priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt. Pieņemts.
P.Apinis. 79.priekšlikums - frakcija "Latvijai"
iesaka izslēgt visu 24.pantu. Savukārt Ministru kabinets
iesaka izslēgt tikai 24.panta pirmās daļas 5.punktu.
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija atbalsta Ministru
kabineta priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta komisijas viedokli. Pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 81.priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, kas ir tīri redakcionālas dabas.
Par šo pašu jautājumu ir arī frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija. Atbalsta Ministru kabineta priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas viedoklim piekrīt. Pieņemts. Tālāk,
lūdzu!
P.Apinis. 83.priekšlikums - Juridiskā biroja
priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 84.priekšlikums ir deputāta Gredzena
priekšlikums, kuru Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija neatbalstīja.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
atzinumu - neatbalstīt deputāta Gredzena priekšlikumu?
Iebildumu nav. Līdz ar to šis priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 85.priekšlikums ir deputāta Gredzena
priekšlikums - 29.panta septīto daļu izteikt jaunā
redakcijā. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija
to noraidīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas viedoklim piekrīt. Priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 86.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 87.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas viedoklim piekrīt. Priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 88.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 89.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums - papildināt otro nodaļu ar jauniem
pantiem, attiecīgi veicot pantu pārnumurēšanu,
un Budžeta un finansu (nodokļu) komisija piekrita šādiem
papildinājumiem.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Savukārt ļoti līdzīgu
frakcijas "Latvijai" priekšlikumu Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija neatbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Līdz ar to priekšlikums netiek atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 91.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija piekrita šādam Juridiskā biroja priekšlikumam
sakārtot likumu. Turpmāk gandrīz visur aiz vārda
"procedūras" tiks likts nodaļas nosaukums,
un tā tas atkārtosies gandrīz visā tekstā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 92.priekšlikums - frakcijas "Latvijai"
priekšlikums par 32.pantu. Tam nepiekrīt Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas atzinumu.
Priekšlikums nav atbalstīts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 93. priekšlikums - Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 94.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas viedoklim piekrīt. Priekšlikums nav pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 95.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt. Priekšlikums nav atbalstīts. Tālāk,
lūdzu!
P.Apinis. 96.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Par šo pašu jautājumu ir
frakcijas "Latvijai" priekšlikums - izteikt 35.pantu
jaunā redakcijā. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija to neatbalsta, tāpat kā frakcijas "Latvijai"
priekšlikumu - papildināt ar jaunu pantu.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas atzinumu.
Priekšlikums netiek atbalstīts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 99.priekšlikums - Juridiskā biroja
priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 100.priekšlikums - Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 101.priekšlikums - Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 102.priekšlikums. Ministru kabinets
iesaka izslēgt vienu vārdu. Atbalsta Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt. Pieņemts.
P.Apinis. Cienījamie kolēģi, mēs atkal strādāsim ar materiālu, kas ir papildinājums dokumentam nr.2816. Visu piekto nodaļu "Brīvās zonas" mēs skatīsim šajā papildu dokumentā.
103.priekšlikums ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 103.1.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 103.2.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums. To savukārt pārstrādāja
un, mūsuprāt, labākā versijā izteica
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija, kura, protams,
atbalstīja savu priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas piedāvāto
98.panta redakciju. Pieņemts.
P.Apinis. 103.3.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, kuru daļēji atbalstīja Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija, izslēdzot vienu daļu.
Sēdes vadītājs. Deputāti šim atzinumam piekrīt. Pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 103.4.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, kuru atbalstīja Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 103.5.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, kuru atbalstīja Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 103.6.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, kuru atbalstīja Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 100.pants. 103.7.priekšlikums. Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija izteica pantu savā redakcijā,
kurā iestrādāja Ministru kabineta ieteikumus.
Sēdes vadītājs. Tas ir, pēc
jaunās redakcijas, 103.pants.
P.Apinis. Pēc jaunās redakcijas 103.pants
ir bijušais 100.pants.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 103.8.priekšlikumu - Ministru kabineta
priekšlikumu - faktiski atbalstīja Budžeta un
finansu (nodokļu) komisija, izslēdzot pirmās
daļas 2.punktu un līdz ar to mainot punktu numerāciju.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 103.9.priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, kuru Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija neatbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret komisijas atzinumu. Līdz ar to priekšlikums
netiek atbalstīts. Tālāk!
P.Apinis. 103.10.priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, kuru neatbalstīja Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas atzinumam. Priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 103.11.priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Un 103.12.priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, un arī to atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Turpinām strādāt ar pamatdokumentu (nr.2816) un skatām 104.priekšlikumu pamatdokumenta 27.lappusē.
104.priekšlikums ir deputāta Čepāņa
priekšlikums, kurš ir daļēji atbalstīts
Ministru kabineta priekšlikumā.
Sēdes vadītājs. Deputāti komisijas atzinumam piekrīt. Pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 105.priekšlikums - deputāta Čepāņa
priekšlikums svītrot attiecīgā panta daļu.
Daļēji ir atbalstīts Ministru kabineta priekšlikumā.
Sēdes vadītājs. Deputāti komisijas atzinumam piekrīt. Pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Un deputāta Čepāņa
priekšlikums - izteikt 40.panta trešo daļu jaunā
redakcijā - arī ir daļēji atbalstīts
Ministru kabineta priekšlikumā.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt komisijas atzinumam. Pieņemts.
P.Apinis. Tagad skatām 107.priekšlikumu.
Sestā nodaļa "Ievešana muitas noliktavā".
Frakcijas "Latvijai" priekšlikums - izteikt "B"
sadaļas sesto nodaļu jaunā redakcijā, izmainot
pantu numerāciju. Visu šo priekšlikumu neatbalstīja
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt. Priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 108.priekšlikums. Juridiskais birojs
ieteica mainīt panta nosaukumu, izteikt to jaunā redakcijā.
To atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 109.priekšlikums ir deputāta
Čepāņa priekšlikums, kuru neatbalstīja
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem nav iebildumu pret atbildīgās komisijas atzinumu. Priekšlikums netiek atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 110.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums izteikt 44.pantu jaunā redakcijā.
To atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. Juridiskā biroja priekšlikums
- 111.priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav? Pieņemts.
P.Apinis. Tāpat Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija atbalsta 112.priekšlikumu - Juridiskā biroja
ierosinājumu.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Cienījamie kolēģi! Turpināsim atkal strādāt ar papildmateriālu, kas ir izsniegts šodien kā papildinājums dokumentam nr.2816.
113., 114., 115. un 116. punktu skatīsimies šajā dokumentā.
Tātad 113.punkts - Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 114. - Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 115. - Ministru kabineta priekšlikums.
Tas ir iestrādāts 115.-a Budžeta un finansu
(nodokļu) komisijas priekšlikumā, kuru, protams,
pati komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret šo komisijas atzinumu iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 116. - Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. Un 117. - deputāta Čepāņa
priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
pret komisijas atzinumu iebildumu nav. Priekšlikums netiek
atbalstīts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 118.priekšlikums. Strādāsim
atkal ar pamatdokumentu nr. 2816. 118.priekšlikums ir Ministru
kabineta priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Strādāsim atkal ar papilddokumentu.
Papilddokumentā 119.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Šajā pašā pantā
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija iesaka panta
otro daļu izteikt jaunā redakcijā, kuru pati
komisija, protams, atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Strādāsim ar pamatdokumentu.
120.priekšlikums. Ministru kabineta priekšlikums, kuru
atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 121.priekšlikums. Ministru kabineta
priekšlikums, kurš iestrādāts Budžeta
un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikumā, kuru,
protams, komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret šo komisijas atzinumu nav. Pieņemts.
Tālāk!
P.Apinis. 123.priekšlikums - Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 124.priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, 125.priekšlikums - Juridiskā biroja
priekšlikums, un tie abi kopā ir iestrādāti
Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikumā
nr.126.
Sēdes vadītājs. Deputāti
šim komisijas atzinumam piekrīt. Pieņemts.
P.Apinis. 127.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. Strādāsim ar papilddokumentu.
128.priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 129.priekšlikums un 130.priekšlikums
ir Juridiskā biroja un Ministru kabineta priekšlikumi,
kas iestrādāti Budžeta un finansu (nodokļu)
komisijas redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav pret šo komisijas atzinumu. Pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 131.-a ir Budžeta un finansu (nodokļu)
komisijas priekšlikums - izteikt 50.panta otro daļu jaunā
redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret šo piedāvāto redakciju nav. Pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 132.priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums - izteikt 50.panta ceturto daļu jaunā
redakcijā, ko atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 133. priekšlikums. Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai esam pārgājuši
uz otru dokumentu?
P.Apinis. Jā, mēs pārgājām
uz pamatdokumentu. Piedošanu!
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret šo Juridiskā biroja priekšlikumu
nav. Pieņemts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 134., 135. un 136. ir Juridiskā biroja
priekšlikumi, kurus visus atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Mums tomēr
laikam ir jāskata pa vienam. Tātad par 134.priekšlikumu
deputātiem iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 135. ir Juridiskā biroja priekšlikums.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 136. ir Juridiskā biroja atbalstītais
priekšlikums.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 137. priekšlikums. Tas ir frakcijas
"Latvijai" priekšlikums, kuru Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija neatbalsta.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas atzinumu?
Iebildumu nav. Priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 138. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru Budžeta un finansu (nodokļu) komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 139. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru Budžeta un finansu (nodokļu) komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 140.priekšlikums, ko iesniedzis Ministru
kabinets, ir iestrādāts Budžeta un finansu (nodokļu)
komisijas versijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
atzinumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 142. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 143. priekšlikums, kurā Ministru
kabinets iesaka svītrot 56.panta piekto daļu. To atbalsta
arī Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Ministru kabinets iesaka svītrot
arī 56.panta sesto daļu. To atbalsta arī Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Savukārt 56. panta septīto
daļu Ministru kabinets iesaka izteikt jaunā redakcijā,
ko Budžeta un finansu (nodokļu) komisija iestrādāja
savā redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
atzinumu par 145. un 146.priekšlikumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 147. ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru kopumā neatbalstīja Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas viedoklim piekrīt. Priekšlikums netiek atbalstīts.
Tālāk!
P.Apinis. Godātie kolēģi, strādāsim
atkal ar papildmateriālu. 148.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 149. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 150. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 150. arī ir Budžeta un finansu
(nodokļu) komisijas papildinājums otrajai daļai
par 4.punktu.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret šo papildinājumu nav. Pieņemts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Mēs atgriežamies atkal pie
pamatdokumenta. 151. priekšlikums ir Juridiskā biroja
priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Tas ir 41.lappusē.
Deputātiem iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 152.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 153. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 154.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 155. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 156. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 157. un 158. priekšlikums. Šos
Juridiskā biroja priekšlikumus skatīsim kopā,
jo tie iesaka apvienot 62. un 63.pantu un dot jaunu virsrakstu.
To atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 159. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 160. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 161. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 162. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 163. priekšlikums. Budžeta un
finansu (nodokļu) komisija atbalsta Juridiskā biroja
priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 164. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 165. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 166. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kurš iestrādāts Budžeta un finansu (nodokļu)
komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret komisijas atzinumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 168. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 169. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru Budžeta un finansu (nodokļu) komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 170. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 171. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 172. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 173. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 174. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 175. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 176. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 177. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 178. priekšlikums. Šo frakcijas
"Latvijai" priekšlikumu neatbalsta Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
šim komisijas atzinumam piekrīt. Priekšlikums netiek
atbalstīts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 179. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 180. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 181. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 182. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 183. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 184. ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums - izteikt 10.nodaļu jaunā redakcijā,
kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
atbildīgās komisijas atzinumam piekrīt. Priekšlikums
netiek atbalstīts. Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. 185. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 186. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 187. ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas viedoklim piekrīt. Priekšlikums nav atbalstīts.
Tālāk, lūdzu!
P.Apinis. Mēs strādājam 54.lappusē.
188. ir Juridiskā biroja priekšlikums, kuru atbalsta
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts. Tālāk!
P.Apinis. 189. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 190. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 190. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 191. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 192. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 193. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 194. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 195. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 196. un 197. priekšlikumu skatīsim
kopā ar Juridiskā biroja priekšlikumu. Tos abus
atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 198. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 199. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 200. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 201. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 202. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 203. ir Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 204. ir Ministru kabineta priekšlikums
- izslēgt nodaļu. To atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret nodaļas izslēgšanu nav. Priekšlikums
pieņemts.
P.Apinis. Līdz ar to vairs nav izskatāms frakcijas "Latvijai" priekšlikums nr. 205.
206. priekšlikums. Juridiskā biroja priekšlikums,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
P.Apinis. Deputātiem iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 207. ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija neatbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt. Priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. Godātie deputāti, skatīsimies
papildmateriālu! 208. priekšlikums. Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 209. ir Ministru kabineta priekšlikums,
kas iestrādāts Budžeta un finansu (nodokļu)
komisijas redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret komisijas atzinumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Godātie kolēģi, atkal
strādāsim ar pamatdokumentu 64.lappusē. 210.priekšlikums
ir Ministru kabineta priekšlikums, ko atbalstīja Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Cienījamie kolēģi,
strādāsim atkal ar papilddokumentu! 211.priekšlikums
ir Juridiskā biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. Juridiskā komisija iesaka apvienot
divus pantus. To atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija iesaka izteikt otrās daļas 1.punktu jaunā
redakcijā, ko, protams, pati atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 213. ir Ministru kabineta priekšlikums,
ko atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 214.priekšlikums ir deputāta
Gredzena priekšlikums, kuru neatbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu par
214.priekšlikumu? Iebildumu nav. Priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija iesaka šo daļu izslēgt. 214.-a priekšlikums.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret daļas izslēgšanu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 215.priekšlikums. Strādāsim
ar pamatdokumentu! 65.lappusē ir Juridiskā biroja
priekšlikums, kas tāpat kā Ministru kabineta priekšlikums
nr.217 ir iestrādāts Budžeta un finansu (nodokļu)
komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret atbildīgās komisijas atzinumu nav.
Pieņemts.
P.Apinis. 218. ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, ka priekšlikums netiek
atbalstīts.
P.Apinis. Atbildīgā komisija neatbalsta
arī 219. - frakcijas "Latvijai" priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, ka priekšlikums nav atbalstāms.
P.Apinis. Atbildīgā komisija neatbalsta
arī 220. - frakcijas "Latvijai" priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 221.priekšlikums 69.lappusē
ir Juridiskā biroja, un 222.priekšlikums ir deputāta
Gredzena. Priekšlikumi ir iestrādāti 223.priekšlikumā
- Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas kopējā
redakcijā.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret šo redakciju nav. Pieņemts. Tālāk,
lūdzu!
P.Apinis. 224.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 225.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 226.priekšlikumu - Juridiskā
biroja priekšlikumu - atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Arī 227.priekšlikumu - Ministru
kabineta priekšlikumu - atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Komisija noraidīja 228.priekšlikumu
- frakcijas "Latvijai" priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 229.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta atbildīgā komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 230.priekšlikums ir deputāta
Gredzena priekšlikums, ko neatbalsta atbildīgā
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 231.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 232.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 233.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums izteikt sadaļas pirmās nodaļas
nosaukumu jaunā redakcijā. To atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. Komisija noraida frakcijas "Latvijai"
priekšlikumu - 234.priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt. Priekšlikums noraidīts.
P.Apinis. Komisija neatbalsta arī 235.priekšlikumu
- frakcijas "Latvijai" priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 236.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
P.Apinis. Deputāti komisijas atzinumam piekrīt,
priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 237.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 238.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 239.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kas iestrādāts Budžeta
un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt. Pieņemts.
P.Apinis. 241.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 242.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, kuru neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 243.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums izteikt jaunā redakcijā nosaukumu.
Komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 244.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums mainīt numerāciju. Komisija
atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 245.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas viedoklim piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 246.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 247.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 248.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 249.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 79.lappuse. 250.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 251.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 252.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 253.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 254.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 255.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 256.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 257.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 258.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 259.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 260.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 261.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 262.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 263.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 264.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 265.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 266.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko komisija neatbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas viedoklim piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 270.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 89.lappuse. 271.priekšlikums ir Ministru
kabineta priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret 271.priekšlikumu. Pieņemts.
P.Apinis. Savukārt 272.priekšlikumu komisija
neatbalsta, tas ir frakcijas "Latvijai" priekšlikums.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums nav atbalstīts.
P.Apinis. 273.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 274.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 275.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 276.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis.277.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 278.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis.279.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 280.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 281.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 282.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 283.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 284.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 285.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 286.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 287.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 288.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 289.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija. Un 290.priekšlikums
ir frakcijas "Latvijai" priekšlikums par šo
pašu pantu, un to neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret atbildīgās komisijas atzinumu par
289. un 290.priekšlikumu. Līdz ar to tiek pieņemta
Juridiskā biroja piedāvātā redakcija.
P.Apinis. 291.priekšlikums ir frakcijas "Latvijai"
priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt, priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 292.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 293.priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 103.lappuse. 294.priekšlikums ir frakcijas
"Latvijai" priekšlikums, ko neatbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
ir iebildumi pret atbildīgās komisijas atzinumu -
neatbalstīt frakcijas "Latvijai" priekšlikumu
(294.priekšlikumu)? Iebildumu nav, priekšlikums netiek
atbalstīts.
P.Apinis. 295.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 296.priekšlikums ir Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 297. priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 298. priekšlikumu - frakcijas "Latvijai"
priekšlikumu - Budžeta un finansu (nodokļu) komisija
neatbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt? Priekšlikums netiek atbalstīts.
P.Apinis. 299. priekšlikums - Ministru kabineta
priekšlikums, ko atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Priekšlikums pieņemts.
P.Apinis. Lasām pārejas noteikumus 104.
lapaspusē. 300. priekšlikums ir Juridiskā biroja
priekšlikums, ko atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 301. priekšlikums ir deputāta
Apiņa priekšlikums svītrot pārejas noteikumu
2. punktu. Komisija atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret pārejas noteikumu 2. punkta svītrošanu?
Pieņemts.
P.Apinis. Cienījamie kolēģi!
Es jūs ļoti lūdzu pievērst uzmanību
302., 303. un 304. priekšlikumam. Jautājums ir par to,
kurā mirklī šā likuma "G" sadaļa
sāk strādāt. Jautājums ir par to, ka Ministru
kabineta noteikumi šobrīd nav izstrādāti.
Tik ilgi, kamēr nav šie Ministru kabineta noteikumi
izstrādāti un attiecīgi šis jaunais Muitas
kodekss aprobēts, acīmredzot šī "G"
sadaļa nevar stāties spēkā. Ministru kabinets
ieteica versiju, ka šie noteikumi stājas spēkā
tajā brīdī, kad šis... ka šī "G"
sadaļa stājas spēkā tajā brīdī,
kad tiek izdoti Ministru kabineta noteikumi. Tas ir zināmā
mērā jaunums Latvijas likumdošanā. Deputāts
Balodis iesaka darboties pretēji un noteikt konkrētu
datumu, līdz kādam Ministru kabineta noteikumi būtu
izstrādājami, tas ir, līdz 1. septembrim, un
deputāts Panteļējevs iesaka attiecībā
uz šo pašu punktu tādu versiju, ka no 1998. gada
1. janvāra... Budžeta un finansu (nodokļu) komisija
nolēma atbalstīt deputāta Baloža priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
vēlas runāt par šo jautājumu? Vai ir iebildumi
pret atbildīgās komisijas atzinumu - atbalstīt
deputāta Baloža priekšlikumu? Iebildumu nav. Deputāta
Baloža priekšlikums pieņemts.
P.Apinis. Godātie kolēģi! Es
jūs ļoti lūdzu balsot par Muitas likumu trešajā,
galīgajā, lasījumā!
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu balsot par likumprojekta "Muitas likums" pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 55, pret - 1, atturas - 7. Likums pieņemts.
P.Apinis. Paldies, godātie kolēģi!
Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums saskaņā ar mūsu balsojumu ir darba kārtības 15. jautājums - "Grozījumi likumā "Par Muitas nodokli (tarifiem)"". Trešais lasījums.
Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Apinis.
P.Apinis (frakcija "Latvijas ceļš").
Godātie kolēģi! Šie likumi
savstarpēji ir ļoti saistīti. Strādājam
ar dokumentu nr. 2750. Es jūs visus ļoti lūdzu
paņemt arī dokumentu nr. 2750A. Ir Juridiskā
biroja priekšlikums, kuru atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret komisijas slēdzienu? Pieņemts.
P.Apinis. Likumprojekts nr. 543. Likumprojekta priekšlikums
- izslēgt pirmo nodaļu. To atbalsta Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
nav iebildumu pret komisijas slēdzienu - svītrot
pirmo nodaļu? Pieņemts.
P.Apinis. Juridiskā biroja priekšlikums
- izteikt likuma 3. pantu jaunā redakcijā. To atbalsta
Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt 3. panta papildināšanai ar 4. un 5. daļu
jums iesniegtajā redakcijā? Pieņemts.
P.Apinis. Likumprojektā nr. 543 ir priekšlikums
izslēgt ceturto nodaļu. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija to atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas atzinumam piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. Un no likumprojekta nr. 543 ir arī
priekšlikums izslēgt piekto nodaļu. Arī
to atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. 5. priekšlikums ir Finansu ministrijas
valsts sekretāra priekšlikums, ko atbalstīja Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas slēdzienu akceptē? Pieņemts.
P.Apinis. 6. priekšlikums ir Juridiskā
biroja priekšlikums, ko atbalsta Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta? Pieņemts.
P.Apinis. 7. priekšlikums ir Finansu ministrijas
valsts sekretāres Andrējevas priekšlikums, ko
atbalsta komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
to akceptē? Pieņemts.
P.Apinis. Aizsardzības ministrijas parlamentārais
sekretārs Līgotnis ir iesniedzis priekšlikumu,
kurš tika iestrādāts Budžeta un finansu
(nodokļu) komisijas priekšlikumā, ko komisija,
protams, atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
tam piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. Likumprojektā nr. 543 bija ieteikts
izslēgt septīto un astoto nodaļu. Abus priekšlikumus
atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
šiem priekšlikumiem piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. Likumprojektā nr. 543 bija arī priekšlikums izslēgt desmito nodaļu un vienpadsmito nodaļu. Abus atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas slēdzienam par 12. un 13. priekšlikumu piekrīt?
Pieņems.
P.Apinis. 14. priekšlikumu iesniedza Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Godātie kolēģi! Lūdzu jūs
strādāt ar papilddokumentu nr. 2750A. Šeit ir
Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikums
papildināt likumprojektu ar jauniem pārejas noteikumiem,
ko atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
šim komisijas atzinumam piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. Godātie kolēģi! Mēs
tikko kā, Muitas likumu skatot, nobalsojām par priekšlikumu
par "G" sadaļu, kas tieši sasaucas ar šā
likuma sadaļu, un es jūs ļoti lūdzu atbalstīt
deputāta Baloža priekšlikumu. Tur, kur ir deputāta
Apiņa un deputāta Panteļējeva priekšlikums,
tas ir, par likuma 4. panta stāšanos spēkā...
Es lūdzu atbalstīt deputāta Baloža priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Vai deputātiem
nav iebildumu, ka tiek atbalstīts deputāta Baloža
priekšlikums - papildināt pārejas noteikumus ar
jaunu punktu jums iesniegtajā redakcijā? Iebildumu
deputātiem nav? Paldies, pieņemts.
P.Apinis. Turpmāk skatīsim priekšlikumus
par tarifiem. 10. grupas tarifi. Deputāts Balodis iesaka
izmainīt ievedmuitas tarifus dažādām graudaugu
kultūrām, kam ir superelites un augstāko kategoriju
sēklas.
Sēdes vadītājs. Vēlas runāt
Vents Balodis - frakcija "Tçvzemei un Brīvībai".
Lūdzu!
V.Balodis (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Godātie Prezidija locekļi! Godātie deputāti! Šis mans priekšlikums ir iesniegts tādēļ, lai samazinātu muitas tarifus graudaugu sēklām. Līdz šim bijis pazemināts tarifs, 05%, tikai superelites un augstāko kategoriju sēklām. Šādas sēklas iegādāties ir ārkārtīgi grūti, principā tās ir no Rietumu firmām. Viņas nevēlas tik augstus ataudzējumus vispār pārdot, jo zina, ka mēs šeit šīs sēklas tiražēsim, un nevēlas, lai mēs to darītu. Un tādēļ šīs sēklas ir ārkārtīgi dārgas un diezgan grūti ir tās ievest.
Priekšlikuma būtība bija tāda.
Stājoties spēkā Baltijas brīvās
tirdzniecības līgumam arī par lauksaimniecības
produktiem, šie tarifi tirdzniecībā ar Igauniju
un Lietuvu ir nulle. Tādā veidā sēklas
no Rietumeiropas cauri šīm abām Baltijas valstīm
nāks iekšā Latvijā, kā tas ir ļoti
vēlams, par nulles tarifu. Šobrīd, pēdējos
3 gados, mūsu zemnieki nokuļ vidēji mazliet
vairāk par 20 centneriem graudu; tajā pašā
laikā tādu Rietumeiropas valstu kā Vācijas
un Holandes vidējā raža visā platībā
ir astoņas ar pusi tonnas, 85 centneri. Tas ir panākts,
pateicoties tikai labām graudu šķirnēm.
Kā mēs zinām, mūsu zinātnieki strādā
vairāk pie miežu un auzu sēklu selekcijas,
bet ne vasaras kvieši, ne ziemas kvieši, ne rudzi, ne
tritikāle, kas ir kviešu un rudzu hibrīds, netiek
selekcionēti Latvijā. Bet, neskatoties uz to, es
diemžēl atsaucu savus priekšlikumus par 10. grupu,
jo es saprotu, ka daudzi deputāti un arī zemnieki
uztraucas, ka varbūt ar šīm sēklām
varētu Latvijā ienākt iekšā kādi
pārtikas patēriņa graudi, viņi droši
vien nav lasījuši sēklkopības noteikumus,
kādā veidā graudaugu tirdzniecība, sēklu
tirdzniecība ir veicama. Bet es tomēr atsaucu savus
priekšlikumus.
Sēdes vadītājs. Paldies. Vai vēl
kāds deputāts vēlas runāt? Neviens nevēlas.
Debates beidzam.
P.Apinis. Deputāt Balodi, tu sāpini mūs ar savu rīcību.
Skatām 11. grupu. Deputāta Baloža
priekšlikums - izmainīt ievedmuitu kukurūzai,
kas ir paredzēta dzīvnieku barībai. To atbalstīja
komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
šim komisijas slēdzienam piekrīt? Pieņemts.
P.Apinis. Deputāta Bāna priekšlikums
- samazināt ievedmuitas neaktīvajam lopbarības
raugam. Komisija atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta? Pieņemts.
P.Apinis. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija izdarīja pavisam nelielas izmaiņas šajā
pašā grupā. Komisijas priekšlikums ir atbalstīts.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt tam? Pieņemts.
P.Apinis. 23. grupa. Deputāta Bāna priekšlikums
- samazināt ievedmuitu dzīvnieku barībai, kas
ir ar enerģētisko vērtību... ļoti
sarežģīti, bet katrā ziņā
komisija atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
atbalsta komisijas atzinumu par deputāta Bāna priekšlikumu?
Pieņemts.
P.Apinis. Savukārt visiem pārējiem
veidiem komisija norādīja atsevišķu subpozīciju
un tiem nesamazināja...
Sēdes vadītājs. Paldies. Lūdzu,
tālāk!
P.Apinis. Tālāk. Deputāta Apiņa
priekšlikums - samazināt ievedmuitu foto un kinematogrāfiskajām
precēm. Komisija atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt komisijas atzinumam par deputāta Apiņa
priekšlikumu par izmaiņām 37. grupā? Pieņemts.
P.Apinis. 42. grupa. Deputāta Apiņa priekšlikums - izmainīt ievedmuitu ceļasomām, mugursomām un sporta somām.
Es lūdzu vienu minūti. Kā deputāts.
Sēdes vadītājs. Lūdzu! Pēteris
Apinis - frakcija "Latvijas ceļš".
P.Apinis (frakcija "Latvijas ceļš").
Cienījamie kolēģi! Es ļoti
lūdzu balsojumu par šo pozīciju. Šo pozīciju
izmainīt ieteica Sporta komitejas priekšsēdētājs
Einārs Fogelis, kurš izskaidroja, ka Latvijas olimpiskajai
komandai un daudzām citām sporta komandām sporta
somas Latvijā neviens negatavo un ka sporta somas dažādām
sporta sacensībām esot stipri atšķirīgas,
un šā iemesla dēļ, kā viņš
uzskata, mūsu ražotāji šādas somas
negatavo. Un tādēļ lūdzu samazināt
šo tarifu. Es prasu balsojumu.
Sēdes vadītājs. Vairāk deputāti
runāt nevēlas. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas
režīmu. Balsojam par deputāta Apiņa priekšlikumu
par muitas tarifu izmaiņām 42.grupā. Lūdzu
rezultātu! Par - 42, pret - 3, atturas - 14. Priekšlikums
pieņemts.
P.Apinis. Paldies. Budžeta un finansu (nodokļu)
komisija ieteica samazināt ievedmuitu visādiem kokmateriāliem.
To atbalstīja komisija.
Sēdes vadītājs. Apiņa kungs,
nosauciet tikai preču grupas. Deputāti paši var
sekot līdzi.
P.Apinis. Preču 44. grupa. Koksne un koksnes
izstrādājumi. Komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret komisijas atzinumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 52.grupa ir kokvilnas materiāli.
Deputāts Apinis, pamatojoties uz Latvijas Mazo un vidējo
uzņēmēju organizāciju apvienības
lūgumu, ir iesniedzis samazināt tiem ievedmuitu. Komisija
neatbalstīja šādu priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Vēlas runāt
deputāts Juris Vidiņš - frakcija "Tçvzemei
un Brīvībai". Bet, Vidiņa kungs, mums
ir tikai astoņas minūtes līdz sēdes
beigām.
J.G.Vidiņš (frakcija "Tçvzemei un Brīvībai").
Cienījamie kolēģi! Priekšlikums samazināt muitas tarifus šai preču grupai ir saņemts no Latvijas Mazo un vidējo uzņēmēju organizāciju apvienības, un viņi to motivē sekojoši. Latvijā kokvilnas ražojumus gatavo tikai viens uzņēmumus - SIA "Mežroze", un tas strādā pēc pasūtījuma. Pasūtījums nedrīkst būt mazāks par 3000 metriem vienas krāsas. Un bez tam, ja tas mazais uzņēmējs pasūta, tad viņš šo audumu dabū nevis uzreiz, bet pēc laika. Tad, kad viņi saražo to. Ja mēs samazinātu šos ievedmuitas tarifus, tas ļautu tiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem palētināt savu preci, savas preces cenu, jo viņi šūtu tad no importa audumiem, kuri būtu lētāki.
Tādēļ es lūdzu atbalstīt
deputāta Apiņa priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Paldies. Vai vēl
kāds deputāts vēlas runāt? Neviens nevēlas.
Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu.
Balsojam par deputāta Apiņa priekšlikumu par
muitas tarifu izmaiņām preču 52.grupā.
Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 2, atturas - 11.
Priekšlikums pieņemts.
P.Apinis. Godātie kolēģi! Skatām
54.grupu - Ķīmiskie pavedieni. Apiņa priekšlikums
par šo pašu jautājumu, tie paši iesniedzēji.
Komisija atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt komisijas atzinumam par 54.grupas muitas tarifu
likmēm. Pieņemts.
P.Apinis. 61.grupa - Trikotāžas apģērbi
un apģērba piederumi. Deputāta Apiņa
priekšlikums attiecas uz sporta kostīmiem, slēpošanas
kostīmiem un peldkostīmiem, kas ir no trikotāžas.
Pamatā tie ir sporta kostīmi. Man tika lūgts
iestrādāt muitas tarifu samazinājumu no 20 uz
1. Komisija ieteica samazināt no 20 uz 10 procentiem. Kā
deputāts es ļoti lūdzu balsojumu par savu priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
vēlas runāt? Nevēlas. Lūdzu zvanu! Lūdzu
balsošanas režīmu un balsojam par deputāta
Apiņa priekšlikumu par preču 61.grupas muitas
tarifu izmaiņām. Lūdzu rezultātu! Par
- 32, pret - 5, atturas - 20. Priekšlikums pieņemts.
P.Apinis. Tādā gadījumā Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikums nav balsojams. (No zāles deputāts J.G.Vidiņš: "Pçter, vajag ūdeni iedzert!")
Skatām 62.grupu. Deputāta Apiņa
priekšlikums ir iestrādāts komisijas priekšlikumā,
un komisijas priekšlikumā ir paredzēts mazāks
samazinājums. Es savu priekšlikumu atsaucu.
Sēdes vadītājs. Paldies. Deputāts
Apinis atsauc savu priekšlikumu par tarifa izmaiņām
preču 62.grupā.
P.Apinis. Tālāk. Skatām 63.grupu
- pārējie tekstilizstrādājumi. Principā
tās ir teltis un brezenta nojumes. Komisija atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputātiem
iebildumu pret šo priekšlikumu nav. Pieņemts.
P.Apinis. 31.priekšlikums - deputāta Apiņa
priekšlikums par piepūšamajiem matračiem,
kuru neatbalstīja komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
komisijas slēdzienam par šo priekšlikumu piekrīt.
Pieņemts.
P.Apinis. 32.priekšlikums - deputāta Apiņa
priekšlikums par piepūšamajiem matračiem
no citiem tekstilmateriāliem, kuru Budžeta un finansu
(nodokļu) komisija izteica jaunā redakcijā. Es
no sava priekšlikuma atsakos.
Sēdes vadītājs. Paldies. Lūdzu,
tālāk!
P.Apinis. Es atsaucu savu priekšlikumu par 64.grupu
- Apavi, getras un līdzīgi izstrādājumi.
Savu priekšlikumu atsaucu par labu Budžeta un finansu
(nodokļu) komisijas priekšlikumam.
Sēdes vadītājs. Paldies. Tālāk,
lūdzu!
P.Apinis. Ir deputāta Apiņa priekšlikums
izmainīt ievedmuitu kaut kādiem citiem apaviem, kuru
atbalstīja Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Tas ir 36.priekšlikums.
Vai deputāti piekrīt komisijas atzinumam par šo
priekšlikumu? Piekrīt. Pieņemts.
P.Apinis. 83.grupa. Dažādi parastā
metāla izstrādājumi. Deputāta Apiņa
priekšlikums tika iestrādāts Budžeta un
finansu (nodokļu) komisijas priekšlikumā, ko Budžeta
un finansu (nodokļu) komisija atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 84.grupa. Kodolreaktori un tamlīdzīgi...
to daļas un piederumi. Tarifus iesaka samazināt Finansu
ministrijas valsts sekretāre Andrējeva, un komisija
to atbalsta.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt komisijas atzinumam par šo priekšlikumu.
P.Apinis. 85.grupa. Dažādas elektriskās
mašīnas un iekārtas, kompjūteri un tamlīdzīgas
lietas. Ievedmuitu samazināt iesaka Finansu ministrijas
valsts sekretāre Andrējeva. Komisija, protams, atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
piekrīt komisijas atzinumam par tarifu izmaiņām
preču 85.grupai. Pieņemts.
P.Apinis. 41.priekšlikums ir deputāta Apiņa
priekšlikums par 90.grupu - optiskām ierīcēm
un aparātiem. Budžeta un finansu (nodokļu) komisija
atbalstīja.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta tarifu izmaiņas preču 90.grupai.
Pieņemts.
P.Apinis. 94.grupa. Deputāta Apiņa priekšlikums
par guļammaisiem, kuru neatbalstīja Budžeta un
finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
arī atbalsta. Pieņemts.
P.Apinis. 95.priekšlikums ...
Sēdes vadītājs. Atvainojiet, deputāti
atbalsta komisijas slēdzienu. Tas ir pieņemts.
P.Apinis. 95.grupa ir rotaļlietas, spēles
un sporta inventārs. Priekšlikumu ir iesniedzis deputāts
Apinis. Apinis atsauc savu priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Paldies. Priekšlikumu
deputāts Apinis atsauc. Tas nav skatāms.
P.Apinis. Lūdzu atbalstīt Budžeta
un finansu (nodokļu) komisijas priekšlikumu par šiem
pašiem jautājumiem.
Sēdes vadītājs. Vai deputāti
piekrīt Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas
priekšlikumam - 44.priekšlikumam? Piekrīt. Pieņemts.
P.Apinis. 96.grupa. Deputāts Apinis atsauc
savu priekšlikumu un atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu)
komisijas priekšlikumu.
Sēdes vadītājs. Tātad 45.priekšlikums
tiek atsaukts. Deputāti 46.priekšlikuma redakcijai piekrīt.
Pieņemts.
P.Apinis. Un 47.priekšlikums ir deputāta
Apiņa priekšlikums par pildspalvām un marķieriem,
kuru atbalsta Budžeta un finansu (nodokļu) komisija.
Sēdes vadītājs. Deputāti
atbalsta komisijas atzinumu. Pieņemts.
P.Apinis. Es atsaucu priekšlikumu par 72.grupu.
Sēdes vadītājs. Par tarifu izmaiņām
72.grupā, kuras komisija nav akceptējusi... Atvainojiet,
deputāts Apinis šo priekšlikumu atsauc, tas ir 48.
priekšlikums. Paldies.
P.Apinis. Līdz ar to mēs varam balsot
par likumprojektu "Grozījumi likumā "Par
muitas nodokli (tarifiem)"" pēdējā,
galīgajā - trešajā - lasījumā.
Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu!
Lūdzu balsošanas režīmu. Lūdzu deputātus
izteikt savu attieksmi pret likuma pieņemšanu. Lūdzu
rezultātu! Par - 62, pret - 2, atturas - 9. Likums pieņemts.
P.Apinis. Godātais sēdes vadītāj!
Godātie kolēģi! Liels paldies par darbu.
Sēdes vadītājs. Godājamie
kolēģi, ir pienācis laiks pārtraukumam,
tāpēc lūdzu deputātus reģistrēties.
Lūdzu reģistrācijas režīmu, un
Māri Rudzīša kungu lūdzu nolasīt reģistrācijas
rezultātus.
M.Rudzītis (6.Saeimas sekretāra biedrs).
Godājamie kolēģi! Nav reģistrējušies
Juris Celmiņš, Imants Daudišs, Roberts Dilba, Indulis
Emsis, Aleksandrs Kiršteins, Odisejs Kostanda, Janīna
Kušnere, Imants Liepa, Ruta Marjaša, Antons Seiksts, Leonards
Teniss.
Sēdes vadītājs. Godātie
kolēģi! Paziņoju pārtraukumu līdz
rītdienai - 12.jūnijam pulksten 9.00.
Redaktores: J.Kravale, L.Bumbura
Datoroperatores: B.Strazdiņa, S.Bērziņa, M.Ceļmalniece, I.Kuzņecova
Korektores: D.Kraule, J.Kurzemniece, S.Stikute