Baltijas valstu parlamentārieši uzsver mērķtiecīgas un stabilas ģimenes politikas nepieciešamību

(20.05.2011.)
Galerija

Piektdien, 20.maijā, Baltijas Asamblejas (BA) rīkotajā konferencē parlamentārieši sprieda par pasākumiem, ko kopīgiem spēkiem īstenot demogrāfiskās situācijas uzlabošanai Baltijas reģionā.

Vērtējot pašreizējo situāciju, BA Sociālo lietu komitejas līdzpriekšsēdētāja Silva Bendrāte pauda, ka „patlaban ģimenes struktūru pārmaiņas rada jaunus uzdevumus, un, izstrādājot un koordinējot ģimenes politiku, aktīvi jādomā, kā motivēt cilvēkus radīt jaunu paaudzi. Eiropā cilvēki dzīvo ilgāk, taču sabiedrība strauji noveco un dzimstības tempi strauji krītas, kas ir ļoti negatīva demogrāfijas iezīme.”

Konferences dalībnieki bija vienisprātis, ka, lai arī negatīvās demogrāfiskās pārmaiņas vērojamas visā Eiropā, demogrāfiskā situācija un ģimenes atbalsta politika katrā konkrētā valstī atšķiras. Tika atzīmēta pozitīvā dzimstības tendence Igaunijā un šīs valsts īstenotā ģimenes politika. „Būtiska ir gan stabilitāte valsts saimnieciskajā darbībā un mērķtiecīga, pārdomāta, racionāla lēmumu pieņemšana, gan arī skaidrība ģimenēm par tiem lēmumiem, kas uz tām attiecas,” uzsvēra S.Bendrāte. 

Tāpat diskusijā uzmanība tika pievērsta sabiedrības vērtībām un tam, kā motivēt cilvēkus ticēt nākotnei, uzdrošināties un vēlēties radīt bērnus. Kā viens no risinājumiem tika minēta pozitīva ideoloģiska kampaņa, kas stiprinātu ģimenes vērtību un nozīmi sabiedrībā.

Diskusijas noslēgumā tika nolemts aicināt Baltijas valstu atbildīgās ministrijas sniegt vispusīgu informāciju par ģimenes politikas stratēģiju, tostarp, sasniedzamajiem mērķiem, instrumentiem to sasniegšanai, reālajām iespējām un sagaidāmo rezultātu. Par šiem jautājumiem plānots diskutēt plašāk, apspriežot migrācijas politiku demogrāfiskās situācijas kontekstā.

 
Fotogrāfijas no pasākuma: https://www.flickr.com/photos/saeima/5739326153/in/photostream
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde