28.augustā

(28.08.2003.)

        Ceturtdien, 28.augustā, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar Dānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Oli Haraldu Lisborgu (Ole Harald Lisborg), kurš bija ieradies atvadu vizītē.
        Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar abu valstu sadarbības iespējas un Latvijas virzību uz dalību Eiropas Savienībā.
        Dānijas Karalistes vēstnieks uzsvēra, ka darbā mūsu valstī aizvadīti gandrīz četri gadi un tas ir bijis nozīmīgs laiks Latvijai būtisku lēmumu pieņemšanai, tostarp arī tādu, kas skar mūsu valsts virzību uz dalību Eiropas Savienībā. O.Lisborgs sacīja, ka šī posma noslēgums ir 20.septembrī plānotā tautas nobalsošana par iestāšanos ES. Vēstnieks izteica gandarījumu par veiksmīgo sadarbību, kas izveidojusies ar Saeimas komisiju un ministriju pārstāvjiem.
        Savukārt Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre norādīja, ka Latvijas un Dānijas divpusējās attiecības vērtējamas kā labas, kā arī informēja par Baltijas valstu un Ziemeļvalstu parlamentu priekšsēdētāju tikšanos, kas šonedēļ notika Palangā. I.Ūdre sacīja, ka sanāksmes ietvaros pārrunāta sadarbības veicināšana Baltijas un Ziemeļvalstu starpā, tostarp "Ziemeļu dimensijas" iniciatīva.
        Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī gatavošanos gaidāmajam referendumam par Latvijas dalību ES. Saeimas priekšsēdētāja pastāstīja par valdības izveidotās darba grupas darbību, kā arī parlamenta deputātu aktivitātēm šajā jomā. Abas puses pauda pārliecību, ka tautas nobalsošanas rezultāts Latvijā būs pozitīvs.
        Sarunas noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja un Dānijas vēstnieks Latvijā pārrunāja lauksaimniecības politikas aspektus ES, ka liela daļa finansējuma tiek novirzīta tieši šai nozarei.
 
        Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre šodien tikās arī ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Gariju Korenu (Gary Coren), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.
        Tikšanās ietvaros tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Izraēlas divpusējo attiecību attīstību un tās intensificēšanas iespējas.
        Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre un Izraēlas vēstnieks G.Korens bija vienisprātis, ka abu valstu divpusējās attiecības ir labas un turpina attīstīties īpaši ekonomikas un kultūras sfērā.  
       G.Korens uzsvēra, ka kopš neatkarības atjaunošanas ekonomiskā situācija Latvijā ir sekmīgi attīstījusies un drīzumā tiks sasniegti arī valsts izvirzītie ārpolitiskie mērķi - dalība Eiropas Savienībā un NATO. Vēstnieks arī uzsvēra, ka Izraēla pievērš īpašu uzmanību divpusējai ekonomiskajai sadarbībai ar Latviju kā potenciālajai ES dalībvalstij, un atzina, ka ārvalstu biznesa sabiedrībā paplašināšanās procesa attīstība radīs papildus uzticību darbības aktivizēšanai mūsu valstī, investīciju jomā.
        I.Ūdre pauda pārliecību, ka tautas nobalsošanā cilvēki izvēlēsies labāku nākotni - Latvijas dalību ES, neraugoties uz šībrīža tendencēm - eiroskepticisma pieaugumam. Viņa uzsvēra, ka, darbojoties ES institūcijās, Latvija piedalīsies pasaules līmeņa lēmumu pieņemšanas procesos un radīs drošību valsts tālākai attīstībai.
        Analizējot abu valstu parlamentāro sadarbību, Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka tā veidojusies veiksmīgi. Viņa uzsvēra personīgo kontaktu izšķirošo nozīmi, kā arī ieteica aktivizēt informācijas un pieredzes apmaiņu Latvijas un Izraēlas parlamentāriešu vidū par likumdošanas jautājumiem.
       I.Ūdre un G.Korens pārrunāja Tuvo Austrumu miera procesa norisi un atzina, ka nepārvērtējama ir starptautiskās sabiedrības līdzdalība šo jautājumu risināšanā, kā arī starptautisko tiesību normu ievērošana. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis arī par sadarbības nepieciešamību starptautiskajās organizācijās. G.Korens atzinīgi novērtēja Latvijas sniegto atbalstu Izraēlai Starpparlamentu savienības darbības ietvaros.
        Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre novēlēja vēstniekam sekmīgu un raženu darbu, strādājot abu valstu attiecību pilnveidošanai.

        Pie Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres iepazīšanās vizītē ieradās arī Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Dzji Janči (Ji Yanchi).
          Tikšanās laikā galvenā uzmanība veltīta jautājumiem, kas skar Latvijas un Ķīnas divpusējās sadarbības padziļināšanas iespējas un mūsu valsts integrāciju Eiropas Savienībā (ES).
          Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre sacīja, ka starp Latviju un Ķīnu izveidojušās stabilas attiecības, un izteica cerību, ka tās turpinās attīstīties tikpat sekmīgi kā līdz šim. Arī Ķīnas vēstnieks D.Janči bija vienisprātis, ka starp abām valstīm nostiprinājušās draudzīgas saites, un pauda gandarījumu par Latvijas izaugsmi un sasniegumiem pēdējo astoņu gadu laikā. Kā zināms, savulaik D.Janči mūsu valstī bija ieradies, lai dibinātu Ķīnas vēstniecību Latvijā.
         Abas puses pārrunāja ekonomisko kontaktu aktivizēšanas iespējas. I.Ūdre atzina, ka ir vēl daudz iespēju padziļināt ekonomisko sadarbību starp abām valstīm un Latvija ir ieinteresēta piedalīties Āzijas - Eiropas transkontinentālā tilta projektā. Viņa uzsvēra, ka tas dotu lielu ieguldījumu gan Latvijas, gan Ķīnas ekonomikai.
         Saeimas priekšsēdētāja un Ķīnas vēstnieks arī sprieda par parlamentārās sadarbības perspektīvu. I.Ūdre un D.Janči bija vienisprātis, ka tā līdz šim veidojusies ļoti veiksmīgi; arī nākotnē gaidāmas vairākas vizītes - apgūt Latvijas pieredzi iecerējusi Ķīnas parlamenta vides komisija. Vēstnieks izteica uzaicinājumu arī Latvijas un Ķīnas parlamentārās sadarbības grupai apmeklēt Ķīnu.
        Pārrunājot Latvijas integrāciju ES, Saeimas priekšsēdētāja optimistiski raudzījās uz 20.septembrī gaidāmo tautas nobalsošanu par Latvijas dalību ES un izteica cerību, ka mūsu valsts iedzīvotāji tajā balsos pozitīvi. I.Ūdre uzsvēra, ka dalība ES Latvijai pavērs plašas iespējas. Arī vēstnieks bija vienisprātis, ka Latvijas kā ES dalībvalsts sadarbības potenciāls kļūs daudzveidīgāks un kontakti ar Ķīnu aktivizēsies.
         Tikšanās noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja novēlēja D.Janči veiksmi jaunajā amatā.


Preses dienests

 

 

 


 

Trešdien, 4.decembrī
10:00  Saeimas 2024.gada 4.decembra ārkārtas sēde
11:35  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde (turpinājums)
13:30  Ārlietu komisijas sēde