Saeimas deputāti sarunā ar ES komisāru uzsver Latvijas viedokli mūsu valstij būtiskos jautājumos

(17.05.2011.)
Galerija

Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti otrdien, 17.maijā, tiekoties ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Marošu Šefčoviču (Maroš Šefčovič), akcentēja Latvijas nostāju par Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politikas reformu, ES Kohēzijas politikas nākotni un jaunā ES daudzgadu budžeta veidošanu.

„Pašreizējā Eiropas Savienības lauksaimniecības tiešmaksājumu izmaksas sistēma ir netaisnīga, tādēļ tā noteikti jāmaina, lai arī mūsu valsts zemnieki saņemtu līdzvērtīgu finansējumu,” Latvijas nostāju par ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformu atgādināja komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis. Viņš arī uzsvēra, ka Latvija stingri iebildīs atsevišķu dalībvalstu paustajai vēlmei noteikt jaunu pārejas periodu tiešmaksājumu izlīdzināšanai.

Savukārt, runājot par ES kohēzijas politiku, komisijas priekšsēdētājs aicināja tajā arī turpmāk saglabāt solidaritātes principu, kas ļautu finansējumu saņemt mazāk attīstītajiem ES reģioniem. I.Lieģis sarunā pauda gandarījumu, ka Eiropas Komisija strādā pie ES kohēzijas finansējuma saņemšanas kārtības vienkāršošanas, samazinot birokrātiskos šķēršļus.

Tāpat tikšanās laikā ar komisāru, kurš Eiropas Komisijā atbild par attiecībām ar ES dalībvalstu parlamentiem, pārrunāta nacionālo parlamentu iesaiste ES lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī ES pilsoņu līdzdalība ES politikā - ES Lisabonas līgumā paredzētā iespēja vienam miljonam ES pilsoņu nākt klajā ar tiesību aktu priekšlikumu.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde