Saeimas deputāti ar kolēģiem no Kazahstānas, Kirgizstānas un Tadžikistānas dalās pieredzē pārejā uz digitālo apraidi

(23.05.2011.)
Galerija

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene, viņas biedrs Boriss Cilevičs un komisijas deputāte Dace Reinika pirmdien, 23.maijā, tikās ar Kazahstānas Republikas, Kirgizstānas Republikas un Tadžikistānas Republikas parlamentu deputātiem, raidorganizāciju pārstāvjiem, atbildīgajām amatpersonām un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu raidorganizāciju darbības regulējumu, kā arī dalītos pieredzē pārejā no analogās uz ciparu apraidi.

Komisijas priekšsēdētāja viesus informēja par pagājušajā gadā Saeimā pieņemtā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma izstrādes un pieņemšanas gaitu. Viņa uzsvēra, ka jaunais likums nosaka mūsu valstī reģistrētu elektronisko mediju darbību un nodrošina pāreju no analogās uz ciparu apraidi.

Savukārt B.Cilevičs akcentēja, ka jaunā likuma uzdevums ir arī nodrošināt vārda un uzskatu paušanas brīvību, informācijas pieejamību un viedokļu daudzveidību nacionālajos plašsaziņas līdzekļos. 

Pārrunājot pāreju no analogās apraides uz apraidi ciparu formātā, I.Circene atzīmēja, ka ir svarīgi nodrošināt atklātu un godīgu apraides konkursu, lai neveicinātu monopolstāvokļa rašanos. Tā noteikumiem ir jābūt saprotamiem, caurspīdīgiem un visiem dalībniekiem vienādiem, kā arī jānodrošina skaidra cenu veidošanas politika. 

„Monopolstāvoklis pats par sevi nav nekas slikts, ja tas izveidojies saskaņā ar likumu, taču to nedrīkst izmantot ļaunprātīgi, nosakot nesamērīgi augstus izcenojumus,” pauda komisijas priekšsēdētāja.

Tikšanās laikā viesi interesējās arī par sabiedrisko raidorganizāciju finansēšanas modeli, dalību reklāmas tirgū, nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes un konsultatīvās padomes darbību un uzraudzību, kā arī valsts valodas lietojumu medijos. Tāpat apspriestas abonentmaksas ieviešanas iespējas un pārrunāta komercraidorganizāciju, kā arī reģionālo un vietējo televīziju darbība. 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde