No šā gada 27. līdz 29.aprīlim Zviedrijā, Lundā, notiks Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Padomes 4.kopīgā sanāksme.
Latvijas delegācija Lundā ieradīsies sestdien, 26.aprīlī.
Svētdien, 27.aprīlī, paredzētas Baltijas Asamblejas Prezidija, komiteju un partiju grupu, kā arī Ziemeļu Padomes partiju grupu sēdes.
Pirmdien, 28.aprīlī, notiks Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Padomes 4.kopīgās sanāksmes atklāšana. Sanāksmes dalībniekus uzrunās Zviedrijas parlamenta spīkers Bjorns von Sidovs, kā arī Ziemeļu sadarbības ministre, Ziemeļu Padomes prezidents un Baltijas Asamblejas Prezidija priekšsēdētāja.
Pēc sanāksmes atklāšanas tās pirmajā sesijā tiks spriests par cīņu pret organizēto noziedzību, ieskaitot narkotikas un pasākumus cīņā pret korupciju. Par šo jautājumu referēs Zviedrijas un Dānijas tieslietu ministri, bet Latvijas viedokli paudīs iekšlietu ministrs Māris Gulbis.
Pēcpusdienā Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Padomes delegāti pārrunās problēmas, kas skar civilo aizsardzību un krīzes situāciju menedžmentu. Ar referātiem uzstāsies Lietuvas aizsardzības ministrs un Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs, bet no Latvijas puses - Baltijas Asamblejas Drošības un ārlietu komitejas loceklis Juris Dalbiņš.
Otrdien, 29.aprīlī, plānotas Ziemeļu Padomes un Baltijas Asamblejas Prezidiju, kā arī vairāku komiteju kopīgas sēdes, kā arī trešā sesija, kuras dalībnieki diskutēs par reģionālās politikas attīstību Eiropas Savienības ietvaros, iekļaujot arī projekta "Ziemeļu dimensija" un Eiropas Konventa jautājumus.
Kopīgās sanāksmes noslēgumā notiks preses konference, bet otrdienas vakarā Latvijas delegācija atgriezīsies Latvijā.
Papildu info:
Baltijas Asambleja ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada novembrī. Asamblejā katras Baltijas valsts parlamentu pārstāv 20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija, kas ir tiesīga izteikt savu viedokli nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru Padomei rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu, bet citām starptautiskajām un reģionālajām organizācijām - aicinājumu, priekšlikumu un paziņojumu formā.
Savukārt Ziemeļu Padome ir ziemeļvalstu parlamentu sadarbības organizācija, tās dalībvalstis - Dānija, Somija, Islande, Norvēģija, Zviedrija, kā arī autonomās teritorijas - Fēru salas, Ālandu salas un Grenlande. Ziemeļu Padome sastāv no 87 deputātiem, kurus apstiprina attiecīgo valstu parlamenti pēc politisko partiju pārstāvniecības parlamentos. Vēl tajā darbojas nacionālo valdību pārstāvji (80 cilvēki), kuriem ir tiesības uzstāties un piedalīties diskusijās, bet nav balsošanas tiesību. Ziemeļvalstu sadarbības pamats ir 1962.gada martā Helsinkos parakstītā Helsinku konvencija. Šī vienošanās, kas gan nav tiesiski saistoša, kodificēja pastāvošās sadarbības formas un noteica nākotnes sadarbības pamatlīnijas un mērķus.
Iepriekšējā Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Padomes kopīgā sēde notika Rīgā 2001.gada jūnijā.
Preses dienests