Ināra Mūrniece, pasniedzot pateicības rakstus barikāžu laika dalībniekiem, pateicas par varonību Atmodas laikā

(20.01.2016.)
VideoGalerija

“Varonībai ir par maz ar vienkāršu paldies, par to es jūsu visu priekšā noliecu galvu. Pieņemiet šo vissirsnīgāko pateicību gan manā, gan Latvijas valsts vārdā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 20. janvārī, Saeimas namā pasniedzot pateicības rakstus 1991.gada barikāžu laika dalībniekiem.

“Šodien pieminam arī tos, kuri pirms 25 gadiem barikādēs ir atdevuši savas dzīvības,” teica I.Mūrniece, uzsverot, ka tolaik janvāra dienas nebija vienkāršas un visa Latvija, aizturējusi elpu, sekoja līdzi spraigajiem notikumiem. “Tas bija ļoti īpašs laiks. Šī diena liek daudz ko pārdomāt. Vai mēs spējam elpot tik vienotā ritmā kā toreiz. Katram sev ir jāuzdod jautājums, kā būtu, ja tas notiktu šodien.”

Mums katram ir savi barikāžu laika stāsti, kuriem ir īpaša vērtība, atzina Saeimas priekšsēdētāja. “Šorīt piemiņas dievkalpojumā mācītājs teica - kaut mēs visi vēlreiz varētu dzert pie ugunskura tādu tēju, kādu dzērām barikāžu laikā, un visi vēlreiz izjust šo kopības garu. Ļoti gribētos, lai tas būtu arī ikdienā – vairāk cilvēciskas vienkāršības - un lai vienaldzīgi viens otram nepaietu garām.”

Pateicības rakstu barikāžu dalībniekam piešķir par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī par barikāžu dalībnieku morālo un materiālo atbalstīšanu. To piešķir tikai tādai personai, kas nav apbalvota ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. 

Vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku jau ir apbalvoti ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, taču, ņemot vērā aizvien lielo cilvēku interesi godināt un izteikt pateicību par paveikto, Barikāžu piemiņas zīmes valde nolēma iedibināt pateicības rakstu.

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157663761521305
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde