I.Mūrniece OECD pētījuma prezentācijā: Latvija ir gatava reformām, kas veicina cilvēku labsajūtu

(23.05.2018.)
VideoGalerija

Dalība Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) ir privilēģija, taču tā nes līdzi atbildību un pienākumus. Latvija ir gatava tādām reformām, kas veicina cilvēku labsajūtu un Latvijas ieguldījumu vienotas Eiropas un pasaules ilgtspējīgā attīstībā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 23.maijā, atklājot OECD pētījuma “Tiesiskums komercdarbībai un iekļaujošai izaugsmei Latvijā” prezentāciju Saeimā.

Stabila izaugsme, drošība, attīstīta ekonomika, sabiedrības uzticēšanās politikai un politiķiem, līdzcilvēku iesaistīšanās politikas veidošanā ir vērtības, kas mums kā sabiedrībai ir svarīgas, teica I.Mūrniece, vienlaikus akcentējot, ka valsts izaugsme nav iespējama bez tiesiskuma. “Tiesiska valsts nesaprot un nepieņem korupciju. Tiesiska valsts rada kārtību un drošību. Tiesiskas valsts princips ir jāizkopj un jāuztur,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

I.Mūrniece uzsvēra, ka gandarījumu sagādā OECD pētījumā atzinīgi novērtētie sasniegumi elektronisko pakalpojumu pieejamībā, publisko iestāžu darbībā ieviestais princips “konsultē vispirms”, kā arī tas, ka uzņēmēji, kas iesaistījušies pētījumā, kopumā ir apmierināti ar komercdarbības vides regulējumu Latvijā. Tomēr pašapmierinātībai nav vietas, un daudz labu darbu mums vēl ir priekšā, teica Saeimas priekšsēdētāja.

“Pielāgojoties situācijai, mums ik pa laikam ir jāizvērtē notiekošais kādā konkrētā jomā, nozarē un arī tas, vai likumi joprojām efektīvi pilda savu lomu. Taču reformas jāveic prātīgi. Strādāsim, lai darbi atbilstu likumiem, bet likumi - modernas, demokrātiskas un tiesiskas valsts principiem,” akcentēja I.Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka Latvijas iestāšanās OECD 2016.gadā ir ļoti nozīmīgs ieguldījums valsts attīstībā un cilvēku labklājībā, un pateicās Latvijas valdībai, parlamenta pārstāvjiem un ekspertiem par grūto un mērķtiecīgo darbu vairāku gadu garumā, kā arī OECD ekspertiem par neatsveramo atbalstu Latvijai.

Savukārt Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedre Inese Lībiņa-Egnere, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka OECD pētījums uz tiesiskumu un tiesisko drošību Latvijā ļauj palūkoties no nozīmīga leņķa – cik pievilcīga mūsu tiesu sistēma ir gan ārvalstu, gan pašmāju investīcijām. Viņa norādīja, ka šāds skatījums būtisks ekonomikas izaugsmei un labklājībai.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157697147088435
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde