Ināra Mūrniece uzsver ciešo parlamentāro dialogu ar Vāciju

(30.09.2019.)
VideosGallery

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 30.septembrī, tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Nikolaju fon Šepfu (Nikolai von Schoepff), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē. I.Mūrniece atzinīgi novērtēja aktīvo Latvijas un Vācijas parlamentāro sadarbību un aicināja vēstnieku arī turpmāk sekmēt ciešu dialogu starp Saeimas un Bundestāga komisijām, īpaši ārējo attiecību, Eiropas Savienības, drošības, aizsardzības un izglītības jautājumos.

Mums Vācija ir tuvs draugs un sabiedrotais, par to liecina arī abu valstu regulārais politiskais dialogs augstākajā līmenī, kuru esam ieinteresēti aktīvi turpināt. Vācijas ieguldījums Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, vadot NATO kaujas grupu Lietuvā un regulāri iesaistoties Baltijas gaisa telpas novērošanā, Latvijā tiek atzinīgi novērtēts, tā I.Mūrniece.

Esmu gandarīta par septembrī notikušo Bundestāga Vācijas-Baltijas sadarbības grupas deputātu delegācijas vizīti Saeimā. Tās laikā Vācijas pusei bija iespēja vēlreiz pārliecināties par Latvijas parlamenta deputātu ieinteresētību attīstīt ciešu sadarbību ar Vāciju, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Tāpat Saeimā regulāri stažējas studenti no Vācijas Starptautiskās parlamentu stipendiju programmas ietvaros. Ceru, ka šī iepazīšanās ar Latvijas parlamenta darbu būs noderīga studentiem arī viņu tālākajā profesionālajā izaugsmē, piebilda I.Mūrniece.

Tikšanās laikā puses pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas, sekmējot Vācijas investīciju pieaugumu Latvijas ekonomikā, tūrisma un profesionālās izglītības jomās. I.Mūrniece izcēla Gētes institūta darbu Latvijā, piedāvājot plašas vācu valodas apguves iespējas.

  

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157711125040066
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 27.novembrī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde
15:30  Parlamentārā izmeklēšanas komisija par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu un lēmumi tiek pieņemti pārskatāmi, laikus un ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu sēde